دکتر ادیب: نگاهی نزدیک به ایمپلنت های دندانی از طریق نویگیشن سه بعدی

نویگیشن سه بعدی دکتر ادیب

با توجه به افزایش و کارآمدی بهداشت و سلامت دهان و دندان و پیشرفت علم و تکنولوژی استفاده از روش های نوین با کمترین عوارض از خواسته های پزشکان و بیماران تمام رشته های پزشکی است. در این میان دندانپزشکی نیز مستثنی نبوده و تکنولوژی های به روز برای راحت تر کردن و دقیق تر شدن درمان به کمک این رشته آمده اند. از جمله ایمپلنت های دندانی از طریق نویگیشن سه بعدی با اشعه ایکس.

دکتر ادیب گفت: برای درک بهتر  این سیستم شاید بهتر باشد نگاهی از نزدیک تر به آن داشته باشیم. سیستم ایمپلنت های دندانی از طریق نویگیشن سه بعدی با اشعه ایکس طراحی شده است تا کنترل و دقت جراح را در کل پروسه ایمپلنت، از جمله برنامه ریزی و قرار دادن آن، افزایش دهد. این گزارش به این نتیجه می رسد که با این روش توانایی ارائه نتیجه مطلوب تر و زیباتر در عمل جراحی ایمپلنت دندان به دست خواهد آمد. در گذشته زمان و تعداد جلسات بیشتری برای قرار دادن ایمپلنت نیاز بود که با فن آوری جدید این زمان بسیار کاهش یافته است.

قرار گرفتن آسان و دقیق

سیستم ایمپلنت های دندانی از طریق نویگیشن سه بعدی با اشعه ایکس با استفاده از طراحی جراح جهت هدایت و چرخش ایمپلنت هنگام جراحی و در طول عمل جراحی است، به طوری که توانایی تجسم حرکات دقیق قطعه ساخته شده را در هنگام استئوتومی و تحویل ایمپلنت برای قرار دادن دقیق تر فراهم می کند و بیمار را از مشکلات عدم دقت و محل قرارگیری ایمپلنت دور می کند.

نویگیشن سه بعدی دکتر ادیب

قرار دادن دقیق با جزئیات کامل

این سیستم طراحی شده است که با ارائه نرم افزار قوی درمانی و همچنین تکنولوژی ناوبری جـــدید X-Point ™، که به نظر می رسد اولین راهنمای تک نمایشی موقعیت، زاویه و عمق ایمپلنت است، به آسانی قابل دقت باشد. طبق گزارشات، سازگاری با بیشتر سیستم های پرتوهای سه بعدی مخروطی سازگار بوده و در برنامه ریزی دقیق آن مشکلی ایجاد نمی شود. در حال حاضر آنها قادر به قرار دادن ایمپلنت با جزئیات کامل هستند. همچنین با استفاده از سیستم X-Guide، عمل جراحی هدایت شده در همان روز می تواند برای بیشتر بیماران به شکل واقعی انجام شود، زیرا هیچ استنت و کار فیزیکی برای آن لازم نیست.

نتایج واقعی در زمان واقعی

دکتر ادیب در ادامه افزود: سیستم ایمپلنت های دندانی از طریق نویگیشن سه بعدی با اشعه ایکس (X-Guide) به شکلی نهایی در دندانپزشکی دیجیتال توسعه یافته است که در همکاری نزدیک با جراحان جراحی دهان و فک و صورت قرار دارد. این سیستم ایمپلنت اجازه می دهد تا دندانپزشکان از تمام اطلاعات سه بعدی (3D) در نوک انگشتان خود در زمان واقعی استفاده کنند تا بلافاصله پس از اسکن سه بعدی دایره ای مخروطی برای طراحی و جایگذاری ایمپلنت استفاده کنند و به این ترتیب نتایج دقیق تر و رضایت بخش تری نسبت به روش های قدیمی به دست آورند تا بیماران زمان کمتری را در دندانپزشکی صرف کنند و نتیجه بهتری نیز کسب کنند.