دقیق قرار دادن ایمپلنت با استفاده از هدایت پویا یا نویگیشن دکتر ادیب

ایمپلنت با نویگیشن دکتر ادیب

یکی از جدید ترین شیوه های دندانپزشکی روش ایمپلنت یا کاشت دندان است. تمام بیمارانی که تحت عمل جراحی ایمپلنت قرار می گیرند، به دنبال یک راه حل که هستند که نتیجه طولانی مدت را برای داشتن دندان هایی دائمی فراهم کنند. با انتخاب روش ایمپلنت نویگیشن سه بعدی خواسته های زیبایی خود را بالا ببرید، عوارض را کم کنید و زمان خود را بهینه سازی کنید و جدیدترین روش ایمپلنت را انجام دهید.

روش های قرار دادن ایمپلنت شامل موارد زیر است:

– رویکرد آزاد، راهنمایی محدود با استفاده از آزمایشگاه، استنت های راهنمای جراحی ساخته شده بر روی مدل ها، و طراحی کامپیوتری

– (CAD / CAM) استنت های راهنمای استاتیک تولید شده است که هر دو توسط دندان، مخاط و یا استخوان پشتیبانی می شود.

– جراحی با کمک  کامپیوتر

– جراحی کامپیوتری برای قرار دادن ایمپلنت دندان شامل سیستم های استاتیک و پویا است. یک سیستم استاتیک توموگرافی کامپیوتری (CT)- استنت های CAD / CAM با لوله های فلزی و سیستم جراحی که از ابزارهای هماهنگ برای قرار دادن ایمپلنت با کمک استنت راهنما استفاده می کند. نویگیشن یا هدایت پویا استفاده از یک سیستم است که این اجازه را می دهد تا جراح به تجسم محل ایمپلنت بپردازد و در عمل با دریل کار کند و دقیق ترین محل ایمپلنت را با راحت ترین روش و کمترین زمان پیدا کند و حتی اثر زیبا شنختی دندان ها را نیز در نظر بگیرد.

در روش ایمپلنت نویگیشن سه بعدی انحرافات از برنامه پیش تعیین شده می تواند در “زمان واقعی” دیده شود و تغییر در طرح می تواند در زمان جراحی و در کمترین زمان انجام شود.

ایمپلنت با نویگیشن دکتر ادیب

نویگیشن به دلایل مختلف برای قرار دادن ایمپلنت دندان استفاده می شود:

(1) برای ساختارهای مهم مانند عصب آلوئولار تحتانی

(2) برای به حداقل رساندن فلپ به منظور دستیابی به حداقل تهاجم در عمل جراحي

(3) دقیق قرار دادن ایمپلنت های متعدد با فاصله و زاویه مناسب

(4) قرار دادن تک ایمپلنت در مکان های دقیق، با دسترسی راحت و حداقل زمان و نیازهای زیبایی بالا.

این سیستم  اجازه می دهد پروتز یا جراحی با برنامه دقیق و ارزیابی دقیق برای دستیابی به نتایج ایده آل و کم تهاجمی تر برای بیمار انجام شود.

ایمپلنت با نویگیشن دکتر ادیب

دقت سنجی

سیستم دقیق هدایت پویا یا نویگیشن به عنوان راهنمای استاتیک و بسیار بهبود یافته است و بهتر  از قرار دادن ایمپلنت دست ساز ارزیابی شده است.

هنگامی که ایمپلنت در یک مکان ایده آل قرار می گیرد زاویه، بازسازی پروتز برنامه ریزی شده باید بهینه باشد همانطور که انحراف در قرارگیری ایمپلنت افزایش می یابد، روش های پروتز پیچیده تر می شوند و می تواند نتیجه نهایی را به خطر بیاندازد اما در سیستم ایمپلنت هدایت شده یا نویگیشن به دلیل استفاده از رایانه راحتی بیمار و دندانپزشک فراهم می شود.