دکتر ادیب: یک سیستم نویگیشن جدید برای ایمپلنتولوژی دندان

نویگیشن برای ایمپلنتولوژی دندان دکتر ادیب

استفاده از سیستم های کامپیوتری (CAS) برای قرار دادن ایمپلنت، است این روند شیوه ی جدیدی است که از سال های گذشته شروع شده است که می تواند در تسریع کار ایمپلنت موثر باشد.به خاطر داشته باشید که قبل از عمل، برنامه ریزی مجازی در ارتباط با یک راهنمای جراحی می تواند به جراح به ویژه برای قرار دادن صحیح پروتز ایمپلنت  در بهترین مکان کمک کند که در موارد بالینی این کار دشوارتر است و نیاز به زمان و صرف هزینه بیشتری دارد.

این موردسیستم نویگیشن جدید برای ایمپلنت، بیشترین استفاده در سیستم های راهنمای جراحی است که برخی از محدودیت های بالینی مانند هزینه ها و زمان آماده سازی را ندارد و جراح به راحتی و در کنار سیستم های اسکن گذشته استفاده کند. علاوه بر این، دقت این سیستم، همانطور که در مدارک مربوط به آن گزارش شده  است می تواند  ایمنی  و درمان فک های آتروفیک را تضمین کند. استفاده از سیستم های نویگیشن، در ایمپلنت های دندانی مشابه همان سیستمی است که در جراحی (مغز و اعصاب، ارتوپدی، و غیره) استفاده می شود و توانسته است در راستای کار دندانپزشکان نیز مفید واقع شود .

این سیستم ممکن است برخی از این مشکلات در روش های پیشین ایمپلنت دندان را حل کند و استفاده از جراحی کامپیوتری در ایمپلنت دندان را گسترش دهد. سیستم های نویگیشن در عمل جراحی ایمپلنت، برای ساده سازی روش ها و استفاده جراح از ابزارهای ساده برای کسب نتایج بهتر است. دقت یک نرم افزار جدید، برای استفاده از سیستم نویگیشن ایجاد شده است و ابزارهای نوآورانه در ارتباط با این سیستم استفاده شده است تا دندانپزشک بتواند به صورت بهتر و راحت تر کار کاشت دندان را با دیدن دندان به صورت سه بعدی بهتر انجام دهد و از نظر زیبا شناختی نتیجه ی دلچسب تری برای بیمار رقم بزند.

نویگیشن برای ایمپلنتولوژی دندان دکتر ادیب

جلسات آموزشی سیستم دندانپزشکی ایمپلنت نویگیشنال

در سپتامبر، شرکت ClaroNav کانادایی 510  تائیدیه را برای فروش سیستم دندانپزشکی ایمپلنت نویگیشنال خود در ایالات متحده دریافت کرد. سیستم به مدت حداقل 18 ماه در سراسر اروپا، آسیا و کانادا فروخته شده است.

جیسون پردو، معاون کلیدی فروش و بازاریابی ClaroNav، گفت که ناویدنت در همکاری نزدیک با دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تورنتو توسعه یافته است. اجزای ضروری سیستم نویگیشن عبارتند از: یک کامپیوتر کوچک، یک نوت بوک Drill Tag و یک جسم قابل تنظیم  برای بیمار که JawTag نامیده می شود. همچنین یک سنسور موقعیت نوری وجود دارد که الگوهای چاپ شده در Tag  Jaw Tag  و همچنین نرم افزار ردیاب Micron  تشخیص می دهد.

جراحان دندان با استفاده از تصویر ناویدنت  CBCT محل قرار گیری ایمپلنت ها، و نرم افزار را اجازه می دهند تا ردگیری مته و فک بیمار را انجام دهند. طبق نظر پردو، مطالعات بالینی استفاده از ناویدنت ، یک نقطه ضعف ایمپلنت در حدود 1 میلیمتر در نقطه ورود و انتهای ایمپلنت را نشان می دهد.

در اروپا و کانادا، ClaroNav از شبکه ای از مربیان کلینیک استاد برای انجام جلسات آموزش مداوم استفاده کرده است. خریداران سیستم نویگیشن می توانند جلسات را در دفتر در تورنتو شرکت کنند، اما ClaroNav نیز کارکنان آموزش را به دفاتر دندانپزشکی می فرستد.