دکتر احمدی لاریجانی: انواع برند ایمپلنت را بشناسید

انواع ایمپلنت دکتر احمدی لاریجانی

به تازگی انواع برندهای ایمپلنت های دندانی وارد بازار شده اند. این برندها ساخت کشورهای اروپایی مانند سوئیس و آمریکا و کشورهای آسیایی مانند کره می باشند. برای آشنایی با انواع برند ایمپلنت می توانید این مطلب از دکتر احمدی لاریجانی را مطالعه کنید.

ایمپلنت دندانی شامل یک پیچ تولید شده از تیتانیوم است که در استخوان فک جای گذاری می شود و به جای دندان از بین رفته  استفاده می شود. ایمپلنت دندانی یا یک پارچه و یا 2 تکه است و به وسیله پیچ  بخش آباتمنت و ریشه به هم اتصال پیدا می کنند همه قطعات پروتزی و پیچ متصل کننده از  تیتانیوم ساخته شده اند و وقتی که اینبخش ها به هم اتصال پیدا میکنند پدیده Cold Welding و یا جوش سرد رخ میدهد به این معنا که 2 قطعه تیتانیوم به هم آمیخته شده و جهت جدا کردن آنها نیاز به واردکرددن ضربه است تا درگیری ایجاد شده باز شود..

ايمپلنت اوستم

برند ایمپلنت اوستم از جمله برند های معروف کره می باشد این برند ایمپلنت به عنوان اولین ایمپلنت دندانی در این کشور شناخته می شود.این ایمپلنت دندان فقط برند ایمپلنت ویژه کره ای است که توسط انجمن غذا داروی آمریکا حمایت می شودو از توانایی بالایی برای مقایسه با برند ایمپلنت دندان خوب اروپا برخوردار است.

در کشور آمریکا با نام های اوستم به مردم ارائه می شود.

اکنون 2 نوع ایمپلنت دندان این شرکت در کشورمان به فروش می رسد که نوع SLE و نوع CP با توانایی ساخت پروتز 2 ماهه می باشند.

انواع ایمپلنت دکتر احمدی لاریجانی

ايمپلنت مگاژن Megagen

ایمپلنت مگاژن جزو  ایمپلنت های خوب کره ای می باشد شهرت این شرکت پس از تولید آن به وسیله شرکت اشترومن بیشتر مشاهده می شودو اکنون در کنار کشور کره در اروپا هم تهیه می شود از جمله مراکز تولید ان در اروپا لیتوانی را می توان نام برد که در 2 نوع انی وان و انی ریج ساخته می شود .

ايمپلنت دى او Dio

دی او نوعی برند ایمپلنت شناخته شده کره ای می باشد که شرکت معروف دنس پلی امریکا که صاحب امتیاز برند های زایو استر و انکیلوز هستند انرا تهیه کرده اند. از نظر پزشکان پس از 3 برند ایمپلنت اول این چهارمین برند کره به شمار می آید هزینه این برند ایمپلنت بالا نیست..

انواع ایمپلنت دکتر احمدی لاریجانی

ايمپلنت اينترالاک Intralock

اینترالاک جزو برندهای معروف آمریکایی برای ایمپلنتولوژی به ویژه در کشورمان می باشد، این سیستم تکنیک های خاصی شامل سطح Ossean و تکنولوژی L-PRF و … را در جهان به اسم خود ثبت کرده است ممکن است این تنوع در محصولات و هزینه موجب افزایش  طرفداران در بازار باشد.

ايمپلنت نئوبايوتک neo biotech

این برند ایمپلنت در کشورمان به اسم سی ام ای هم ارائه می شود هزینه پایین آن باعث افزایش طرفداران این نوع ایمپلنت شده است. از دید جراحی این برند ایمپلنت دندان بسیار مناسب است اما ایراداتی در بخش پروتزی دارد مانند شلی پیچ ایمپلنت

ايمپلنت اس پى اى SPI

برند ایمپلنت اس پی ای از جمله برند ها و ایمپلنت های ساخت کشور سوئیس است.

این برند ایمپلنت ساخت کمپانی تومن مدیکال سوئیس ی باشد که پیشینه زیادی در تولید ایمپلنت دندان دارد و توانایی قابل توجهی در ایمپلنت سوئیسی از خود نشان داده است. این برند در مقایسه با هزینه بالایی که دارد ولی قیمت آن از اشترومن پایین تر است.

این ایمپلنت دندانی اکتیوهای زیادی دارد که قابلیت نصب  پروتز را در چهل و پنج روز فراهم میکند..

این برند با درجه آ در وزارت بهداشت به ثبت رسیده است و کاربرد آن به نام  یک برند ویژه پیشنهاد می شود.

انواع ایمپلنت دکتر احمدی لاریجانی

ايمپلنت ايده Ihdeh

ایمپلنت ایده که به اسم ایده ارائه می شود جزو ایمپلنت های دندانی تولیدشده در کشور سوئیس است این ایمپلنت دندان کلا برند ضعیفی از لحاظ جراحی و پروتز به شمار می رود.

هزینه پایین این برند ایمپلنت مورد علاقه برخی از بیماران و دندانپزشکان است.

ايمپلنت اى دى اى IDI

برند فرانسوی iDi فرانسوی که پیشینه دراز مدتی در کشورمان داشته و در قسمت ایمپلنت و آموزش دائما فعال بوده است، فراوانی زیادی در فیکسچرها داشته، طراحی برخی فیکسچرها به نحوی ویژه است که سلیقه های ویژه  IDCAM را برمی گزینند و ویژگی این سیستم اینجاست که هر مدل از فیکسچرهای آن با مدل دیگر از لحاظ فرم و کانکشن فرق دارد و از قیمت خوبی هم  برخوردار است.

ايمپلنت يوروتكنيكا

Euroteknica از جمله ايمپلنتهاى ساخته شده در کشور فرانسه می باشد.

از قابلیت های آن هزینه منصفانه و گارانتى از سوی شركت است.

ايمپلنت Bio horizon

برند ایمپلنت BioHorizon از علم و نوآوری برای تولید محصولات ایمپلنت دندانی منحصر به فرد با نتایج زیبایی شناخته شده، استفاده می کند . این برند ؛ سبک، قوی، سازگار با محیط زیست و ساخته شده از تیتانیوم ( مواد ی که بطور گشترده در ساخت ایمپلنت و دندانپزشکی استفاده میشود ) . ایمپلنت های دندانی BioHorizon گارانتی مادام العمر دارند و با برخی از تحقیقات جامع و کامل در صنعت اثبات شده اند .

محصولات برند ایمپلنت دندانی BioHorizons طراحی شده اند تا زیبایی شناسی صورت را حفظ کنند در حالی که پایداری ایمپلنت در طول بازسازی / لانه گزینی دندان ها را ارائه می دهند .

محصولات برند ایمپلنت BioHorizons با تکنولوژی لیزر-لک اختصاصی این کمپانی ساخته شده که از لحاظ علمی ثابت شده است که در مقایسه با ایمپلنت های دندانی سنتی بر کاهش میزان استخوان تاثیر گذار است. این به ماندگاری لبخند شما در مدت زمان طولانی کمک می نماید.

برای بیماران با تراکم استخوان عالی توصیه می شود . این نوع ایمپلنت به علت ویژگی های فیزیکی اش برای قطعات تک و دندان های جلو ایده آل می باشد. پیشنهاد میشود که از این برند ایمپلنت برای جایگزینی دندان هایی که حداقل 3 ماه از دست داده رفته اند ، استفاده شود .

شرکت ایمپالس Megagen در سال 2002 توسط گروهی از جراحان دندانپزشکی پیشرفته که به دنبال یک ایمپلنت بهتر بودند آغاز به کار کرد . علاقه آنها به ارائه راه حل های بهتر برای بیماران خود، بهبود محصولات به طور مداوم و معرفی راه حل شکستن اساسی برای شرایط دشوار جراحی است.