175115

هیدرات کربن‌های سالم، سبزیجات فراوان و چربی‌های کم خطری که در رژیم های غذایی مدیترانه ای وجود دارند،افزودن سبزیجات، روغن زیتون و ماهی دراین رژیم غذایی با کاهش روند پیری مغز و جسم همراه است.
به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام ،رژیم غذایی مدیترانه‌ای یعنی رژیمی سرشار از هیدرات کربن‌های سالم، سبزیجات فراوان و چربی‌های کم خطر که می تواند چربی هایتان را در مدت زمان کوتاهی آب کند.


بررسی ها نشان می دهند، نتایج نشان داد در سالمندانی که رژیم غذایی منطبق با الگوی غذایی مدیترانه ای شامل مصرف روزانه میوه، سبزی، حبوبات، روغن زیتون، ماهی، سیب زمینی و غلات سبوس دار داشتند، سرعت کاهش قدرت شناخت و ادراک به مراتب کمتر از سایر افراد است.

گفتنی است، رژیم غذایی مدیترانه ای خطر ابتلا به بیماری های قلبی، برخی سرطان ها و دیابت را کاهش می دهد. در مطالعه اخیر مشخص شد که افزودن سبزیجات، روغن زیتون و ماهی به رژیم غذایی با کاهش روند پیری مغز و جسم همراه است.

نتایج مطالعات نشان می دهند،رژیم های مدیترانه ای با حذف بخشی از برن و نان دریافتی و افزایش سبزیجات به غذاها و میا وعده ها باعث می شود تا حجم معده با فیبر های میوه ها پر شود و کمتر احساس گرسنگی در طول روز داشته باشیم.