طراح طب: قبل از جراحی زیبایی بینی از نتیجه آن باخبر شوید

طراح طب: قبل از جراحی زیبایی بینی از نتیجه آن باخبر شوید

یکی از بزرگ ترین دغدغه های افرادی که تحت عمل زیبایی بینی قرار می گیرند، رسیدن به نتیجه دلخواهشان است. استفاده از تکنیک جراحی با کمک قالب های کنترلی به متقاضی جراحی در رسیدن به نتیجه دلخواه کمک شایانی خواهد کرد.

مهندسی جراحی بینی؛ این علم نوین را بشناسید!

یادم می‌آید آن روزها که به دنبال پیدا کردن جراح برای عمل بینی‌ام بودم، از مهندسی جراحی بینی خبری نبود. نمی‌دانستم به چه کسی اعتماد کنم و بینی‌ام را به دست چه کسی بسپارم! به هر جراحی که مراجعه می‌کردم می‌گفت عکس نمونه بینی که دوست داری را برایم بیاور یا اگر ادعای حرفه‌ای بودن در این زمینه را داشت از من می‌خواست کار را به خودش واگذار کنم و مدلی که به بینی‌ام میاید را در حین عمل، طراحی کند. چاره‌ای نداشتم جز انتخاب یکی از این دو روش. می‌ترسیدم جراح خودش طراحی مدل بینی من را انتخاب کند! بنابراین مدل بینی یکی از دوستانم را پسندیدم و نزد دکتر او رفتم. بعد از مشاوره برای جراحی، تاریخ روز عمل تعیین شد.

بالاخره روز موعود فرارسید و من وارد اتاق عمل شدم. دکتر کنارم آمد و از من پرسید بینی‌ات را چه مدلی عمل کنم؟ من همان‌جا خشکم زد؛ گفتم من که توضیحات را قبلاً داده‌ام. جراح با خونسردی گفت می­دانم ولی در زمان عمل باید ببینم چه‌کار می‌توانم انجام دهم!

درنهایت با کلی دلهره عمل را انجام دادم ولی بعد از عمل طبیعاتاً از نتیجه رضایت کامل را نداشتم. دکتر می‌گفت بعد از سپری کردن دوران بهبودی (یک­سال و نیم) می‌توان نظر قطعی را داد. من هم منتظر ماندم ولی آن چیزی نشد که فکرش را می‌کردم. نمی‌دانم اشکال از من بود یا از جراح؟

وقتی از دوستان و آشنایانم می‌پرسیدم که آیا آن‌ها هم شرایط من را داشته‌اند و نتیجه جراحی‌شان آن نشد که می‌خواستند، همگی می‌گفتند بلی؛ ولی چاره‌ای نیست باید تحمل‌کنیم. همان موقع با خودم فکر کردم کاش می‌شد عمل زیبایی به نحوی انجام شود که بعد از کلی دردسر جراحی حداقل به آن چیزی که دوست داریم برسیم. حالا نه دقیقاً همان، ولی با اختلاف ناچیزی روبه‌رو شویم؛ نه اینکه تا آخر عمر مجبور باشیم با بینی که دوستش نداریم سر کنیم.

مقصر چه کسی است؟ بیمار یا جراح؟

البته نمی‌توان مقصر نارضایتی بیماران بعد از جراحی را جراح یا خود بیمار دانست. چراکه فرد متقاضی با یک ذهنیت و جراح با ذهنیت دیگری به موضوع نگاه می‌کند. متقاضی فکر می‌کند که جراح به طور کامل متوجه ذهنیت او نسبت به طرح بینی مورد نظرش شده و از طرفی جراح فکر می‌کند بیمار می‌داند که عمل بینی یک ریسک بالایی دارد و امکان آن هست که بینی شخص مانند آنچه که دوست دارد نشود. پس برای حل این مسائل و پیوند بین بیمار و جراح و درک صحیح از عمل زیبایی، بهتر است با تکنولوژی پیش رویم تا با حداقل ریسک عمل مواجه شویم.

چطور علم مهندسی به کمک جراحی می‌آید؟

طراح طب: قبل از جراحی زیبایی بینی از نتیجه آن باخبر شوید

سال‌ها از آن روز گذشته است و من امروز آرزویم را دست‌یافتنی می‌بینم. چه باور بکنید و چه نکنید، تکنولوژی که منتظرش بودم از راه رسید. اختراع جهانی قالب های کنترلی و ساخت دستگاه اسکن سه بعدی چهره و طراحی سه بعدی چهره از صورتتان شما را به خواسته‌هایتان در زمینه زیبایی می‌رساند.

قالب های کنترلی برای بار اول در جهان ابداع و اختراع ‌شده اند و خوشبختانه به همراه نام سرزمین محبوبمان ایران به ثبت جهانی رسیده است. ناگفته نماند که قالب­ های کنترلی و دستگاه اسکن سه‌بعدی، مشتریان بسیاری از سراسر جهان دارد که برای بالاترین نتیجه رضایت مندی از عمل یا خدمات زیبایی به ایران مراجعه می‌کنند تا از این تکنولوژی روز دنیا بهره‌مند شوند.