هر آنچه لازم است در مورد لیپوماتیک دکتر فراهانی بدانیم

 

لیپوماتیک دکتر فراهانی

لیپوماتیک در حقیقت یک نوع دستگاه ساکشن چربی پیشرفته، برای تخلیه چربی های موضعی زیر پوست و تناسب اندام می باشد. در صورت استفاده صحیح و درست از دستگاه، آسیب پوستی و عضلانی بسیار اندک می باشد. تکنولوژی بکار گرفته شده در این ابزار بقدری دقیق و فوق العاده عمل می کند که کاملا آنرا از لیپوساکشن متمایز می سازد.

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک با استفاده از امواج اینفراسونیک و ارتعاش و نوسان ثابت حول محوری سلولهای چربی را از محل اتصالات آنها به یکدیگر جدا می سازد و بدون اینکه منجر به تخریب سلولهای چربی گردد، سلولهای بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می نماید. به همین دلیل از سلولهای خارج شده چربی توسط این تکنیک می توان مجددا بعنوان فیلر برای حجیم سازی گونه و صورت و یا سایر اعضاء استفاده نمود. قابل ذکر است که این چربی به مراتب دارای دوام بیشتر و تورم کمتر پس از تزریق بعنوان فیلر می باشد و نسبت به چربی کشیده شده توسط ساکشن برای حجیم سازی بسیار سالمتر است.

افراد مناسب برای جراحی لیپوماتیک

– از طرفی افرادی که توانایی ورزش کردن را ندارند.

– افرادی که دچار چاقی های موضعی هستند.

– افرادی که مشکلات چاقی آنها در یک ناحیه قرار دارد.

– افرادی که تجمع چربی در بدن آنها پراکنده نیست.

– موارد مناسبی برای جراحی لیپوماتیک هستند.

اقدامات لازم برای جراحی لیپوماتیک

– نیاز است تا افرادی که دچار چاقی خطرناک هستند با توجه به BMI  یا شاخص توده ی بدنی شان مورد بررسی قرار بگیرند و بعد از کاهش میزان مشخصی از وزن خود این جراحی را انجام دهند.

– افرادی که الکل و سیگار مصرف می کنند باید دو هفته قبل از جراحی مصرف آن را قطع نمایند.

– دو روز پیش از انجام لیپوماتیک فرد نباید از آسپیرین ها استفاده کند زیرا باعث رقیق شدن خون و ایجاد برخی مشکلات می شود.

– از یک ماه پیش از لیپوماتیک فرد باید از استعمال دخانیات و مصرف الکل خودداری کند.

– روز قبل از عمل فرد به هیچ عنوان نباید از ویتامین E استفاده کند.

– فرد تقریبا از شب قبل نباید غذا و آب بخورد و صبح عمل باید ناشتا باشد.

اقدامات بعد از لیپوماتیک

– دوره نقاهت بعد از لیپوماتیک چیزی در حدود ۳ الی ۷ روز می باشد.

– اگر لیپوماتیک در فرد با بی حس کننده موضعی صورت گرفته شود معمولا رژیم غذایی خاصی داده نمی شود و می تواند دوباره از رژیم غذایی که قبلا استفاده می کرده، استفاده کند.

– بعد از عمل فرد باید به میزان کافی آب و آبمیوه بنوشد تا از اتلاف آب بدن جلوگیری شود. همچنین فرد حداقل تا ۴۸ ساعت بعد از لیپوماتیک به هیچ عنوان نباید از نوشیدنی های الکلی استفاده کند.

– در عصر روز عمل لیپوماتیک فرد می تواند کمی پیاده روی داشته باشد.

– اگر پس از عمل فرد شلی و افتادگی پوست به میزان زیاد داشت باید تا ۳ روز از نشستن خودداری کند زیرا باعث چین خوردگی در ناحیه شکم و سفتی و بد حالت شد فرم زیر شکم می شود. به همین دلیل به افراد توصیه می شود تا چند روز پس از لیپوماتیک از نشستن دوری کنند و تا جایی که امکان دارد دراز بکشند.

– پس از انجام لیپوماتیک برای پیشگیری از ایجاد شکم و یا افتادگی و بد فرم شدن توسط پزشک گن تجویز می شود که بلافاصله پس از لیپوماتیک باید تن فرد شود و حداقل تا ۷ روز فرد نباید آن را از شکم باز کند و فقط هنگام حمام گرفتن می تواند آن را ازبدن دربیاورد.

مزایای لاغری با لیپوماتیک

– دوره ی نقاهت در این روش کوتاه است.

– مدت زمان عمل لیپوماتیک کوتاه است و فرد زمان بسیار کمی در اتاق عمل خواهد بود.

– عمل جراحی بدون برش و بخیه انجام می شود و نیازی به بستری در بیمارستان نیست.

– بعد از عمل لیپوماتیک ظاهر پوست بهتر می شود در واقع لیپوماتیک پوست را به صورت هم زمان لیفت می کند.

– عوارض آن خیلی کم است و خطر آمبولی در آن وجود ندارد.

– کبودی بعد از جراحی نسبت به دیگر روش ها بسیار کم است.

– لاغری با این روش به کمک دستگاه لیپوماتیک انجام می شود.

عوارض لیپوماتیک

لیپوماتیک دکتر فراهانی

البته ممکن است بدن فرد نسبت به موارد دیگری واکنش نشان داده و دچار عارضه های بسیار سطحی و ناچیز بشود . ممکن یک یا چند مورد از موارد زیر رخ دهد:

۱– حساسیت به لیدوکایین

این مشکل در کسانیکه سابقه ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته اند قابل شناسایی و پیشگیری می باشد.

۲- خونریزی و کبودی

این مشکل در کسانی که از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وارفارین مصرف می کنند دیده می شود. برای جلوگیری از این امر نیاز است تا یک یا دوهفته قبل از جراحی مصرف را قطع نمایند.

۳– عفونت

عفونت محل عمل در لیپوماتیک در شرایطی که کلینیک یا اتاق عمل مجهز نباشد و استرلیزه نباشد، ممکن است اتفاق بیافتد. البته این عارضه با رعایت شرایط کامل استریلزاسیون در کلینیک و نیز ضدعفونی مناسب آن توسط بیمار رخ نمی دهد. مگر آنکه بیمار دچار بیماریهای مزمن همراه با کاهش سیستم ایمنی مانند دیابت شدید، بیماریهای مزمن اتوایمیون مانند لوپوس پیشرفته و .. بوده و یا از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی مانند کورتون، داروهای ضد سرطان استفاده نماید.

۴– مسمومیت با داروهایی که در لیپوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد به خصوص لیدوکایین

البته در صورتی این داروها تاثیرگذار می باشند که به مدت طولانی مصرف گردند و مصرف کوتاه مدت آنان بی تاثیرند.

هزینه های لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی تک جلسه ای است و بین سایر روش های لاغری کم عارضه ترین است. برای برآورد هزینه می بایست موضع معاینه و میزان چربی برآورد شود. ناحیه مورد نظر، حجم چربی، هزینه های بیمارستانی و داروها و وسایل مصرفی و در نهایت تعداد جلسات لازم برای عمل، موارد تعیین کننده برای براورد هزینه میباشد که باید پزشک باتوجه به آنها هزینه نهایی را به بیمار اعلام کند.