هر آنچه لازم است در مورد لیپوساکشن کلینیک فلورا بدانید

لیپوساکشن کلینیک فلورا

لیپوساکشن یا تخلیه ی چربی از بافت زیرپوستی یکی از رایج ترین روش های زیبایی بدن در ایران است. در این روش بافت چربی از قسمت های انتخابی بدن با استفاده از برش های ریز حذف می شود و در نتیجه باعث ایجاد ظاهر صاف تر و یکنواخت تر با کمترین زمان نقاهت می شود.

چه کسی کاندید لیپوساکشن است؟

اگر در بخش هایی از بدن خود چربی ناخواسته دارید که علیرغم استفاده از رژیم و ورزش همچنان سر جای خود هستند؛ شما کاندید لیپوساکشن هستید. کاندیدهای لیپوپلاستی معمولا چاق نیستند، بلکه در برخی مناطق انباشت چربی دارند. بیماران باید BMI (شاخص توده بدنی) کمتر از 35 و ترجیحا کنتر از 30 داشته باشند. با افزایش BMI، نتیجه مطلوب نخواهد بود و ریسک مشکلات افزایش می یابد. یک نکته مهم که باید درنظر گرفت وضعیت پوست است. بیمارانی که خاصیت کشسانی یا ارتجایی پوست آنها کم است یا اسکار زخم دارند، کاندیدای مناسبی برای این عمل نیستند. این عمل می تواند در بیماران پیر یا جوان انجام شود. دکتر شما را معاینه می کند و به شما می گوید که آیا کاندید مناسب برای این عمل هستید یا خیر.

جراحی لیپوساکشن چگونه انجام می شود؟

متخصص با توجه به شرایط بیمار، بهترین روش بی‌حسی را انتخاب می‌کند. در ابتدا باید چند شکاف کوچک و نامشخص روی بدن ایجاد شود، تعداد برش‌ها با توجه به ناحیه مورد نظر تعیین می‌شود. سپس داروی بی‌حسی رقیق شده جهت کاهش احتمال خونریزی و آسیب دیدگی تزریق می‌شود. سپس لوله توخالی باریکی به نام کانولا برای شل کردن چربی اضافی و پس از آن مکش چربی جدا شده داخل شکاف‌ ها قرار داده می‌شود. این روند آن‌قدر تکرار می‌شود تا نتیجه دلخواه به دست بیاید. این عمل بسته به میزان تجمع چربی 1 تا 3 ساعت زمان می‌برد. شکاف‌ها با توجه به نوع لیپوساکشن انجام شده ممکن است باز گذاشته شوند تا چربی به خوبی تخلیه شود. ترشح مایع پس از جراحی لیپوساکشن تا 24 ساعت طبیعی است.

بیمار فردای روز جراحی باید توسط متخصص معاینه شود و پس از آن در روزهای تعیین شده به مطب مراجعه کند. به این ترتیب متخصص می‌تواند شخصاً بر فرایند بهبود نظارت داشته باشد و اطمینان حاصل کند که بهترین نتایج ممکن به دست می‌آید.

آیا چربی مجددا بعد از لیپوساکشن باز می گردد؟

تعداد سلولهای چربی ثابت است و بعد از لیپوساکشن سلولهای برداشته شده جایگزین نمی شوند، ولی در صورت عدم رعایت رژیم غذایی ،سلولهای باقی مانده چربی اضافی را در خود ذخیره کرده و متورم میشوند. اما در هر صورت چاق شدن مجدد فرد به شکی متناسب و در تمام سطح بدن رخ میدهد.

نوع بیهوشی در لیپوساکشن چگونه است؟

انواع مختلفی از روشهای بیهوشی در لیپوساکشن به کار می رود. اگر قرار است که لیپوساکشن به صورت محدود و با حجم کم انجام شود، بی حسی موضعی کفایت می کند، اما در صورت تمایل بیمار، به صورت همزمان از داروهای آرام بخش و خواب آور نیز استفاده میشود. در برخی موارد خصوصا با حجم های بالا ی لیپوساکشن، بیهوشی عمومی کاربرد دارد.

دوران نقاهت بعد از لیپوساکشن

لیپوساکشن کلینیک فلورا

در خانه نباید فعالیت های سنگین انجام دهید. کبودی در بخش های جراحی شده دیده می شود. مناطق لیپوساکشن شده ممکن است درد داشته باشند. دکتر به شما داروی آرام بخش می دهد.

بعد از عمل، ترشح از محل سوراخها طبیعی است. برای کنترل ورم و شکل گیری پوست معمولا از یک گن مخصوص به مدت 4-8 هفته استفاده می شود. درد بعد از عمل چندان شدید نخواهد بود ولی کبودی پوست چند روز طول می کشد.

بعد از اتمام لیپوساکشن، بیمار باید هر چه زودتر از تخت پایین آمده و راه برود. بعد از چند روز شما می توانید فعالیت روزمره خود را از سر بگیرید. از فعالیت و ورزشهای سنگین تا یک ماه باید اجتناب شود. 48 ساعت بعد از عمل می توانید دوش بگیرید. بسته به میزان تحمل درد؛ می توانید در عرض 3 روز به سر کار برگردید. بیشتر بیماران یک هفته بعد از جراحی به سرکار برمیگردند. می توانید یک هفته بعد از جراحی ورزش را شروع کنید.

ویزیت بعد از لیپوساکشن

اولین ویزیت پس از عمل شما یک هفته بعد از جراحی است. در اولین ویزیت، دکتر نداف بخیه ها را می کشد. تا از بین رفتن تورم نمی توانید تفاوتی در ظاهر خود احساس کنید. مانند هر عمل دیگری؛ لیپوساکشن نیز ریسک ها و مشکلاتی دارد. ریسک ها کم هستند اما وجود دارند. در زمان مشاوره دکتر نداف ریسک ها و مشکلات را به شما اطلاع می ده