مزیت های کامپوزیت دندانپزشکی نارمک

کامپوزیت دندانپزشکی نارمک

ونیر کامپوزیتی در محیط کلینیک دندانپزشکی نارمک انجام می شود و در برابر با ونیر سرامیکی ریسک رنگ پذیری و لب پریدگی در آن بیشتر است همچنین زمانی که برای این روش زیبایی در مطب میگذارید بیشتر است. از ویژگی های آن مبلغ کم تر، عدم تراشیدن دندان و به خاطر بهره مندی از همه مراحل درمانی در کلینیک از نظر شباهت رنگ و فرم با دندان اصلی گزینه بهتری است.

ونیر کامپوزیت یک پوشش ویژه بر سطح دندان است که با کامپوزیتی که توانایی پولیش و درخشندگی دارد همراه میباشد. ویژگی حائز اهمیت این روش نگهداری از بافت دندان و تراشیده نشدن آن یا تراش ریز و خفیف و کم سطح دندان برای افزایش قوای دندان است .از دیگر ویژگی های ونیر کامپوزیت دندان طول دوره درمان است که وابسته به میزان دندانی که ونیر می شوند از 1 ساعت تا 3 ساعت زمان میبرد. اینگونه می توانید از این روش درمانی یک روزه بهره مند شوید.

کامپوزیت دندانپزشکی نارمک

ونیر کامپوزیت هایی که در گذشته انجام میشد به خاطر بکاربردن کامپوزیتهای قدیمی نامرتب و رنگ پذیر به خوبی صورت نمی گرفت و این به گونه ای است که سری جدید کامپوزیت ها به دلیل بهره مندی  از تکنولوژی نانو هم استحکام مورد نیاز را دارند و هم از چیدمان خوبی برخوردار هستندو بسیار مناسب برای پولیش هستند. این ونیزها موجب بالا فتن کیفیت ونیر هم شده اند.

از جمله مزایای کامپوزیت دندانی مبلغ آن است که در این مرحله با ارائه تقریبا نصف پرسلن لمینیت نتیجه مطلوب دریافت حاصل می شود.

به دست آوردن زیبایی دندان با استفاده از کامپوزیت جهت ترمیم رنگ، شکل ظاهری، سایز، و ویژگی دندان ها انجام می شود. به همین خاطر می توانید نمای دندان ها را  بهتر کنید. همچنین از ونیر کامپوزیت جهت تغییر تراشیدگی های خفیف و ترک خوردگی های سطح دندان ها بهره مند شوید. ونیر کامپوزیت به خاطر اینکه احتیاج کمتری به آسیب زدن به ساختار معمولی دندان دارد و تکمیل آن در 1 جلسه مراجعه به دندانپزشک مقدور است، با ونیر پرسلاین فرق دارد در هر صورت، برعکس ونیر پرسلاین، ونیر کامپوزیت توانایی زیادی در لکه دار شدن داشته و احتمال دارد پایداری و ماندگاری آن به میزام توانایی ونیر پرسلاین نباشد. با این روش درمانی جهت ساخت ونیر کامپوزیت، از مواد کامپوزیت در مقابل سطح خارجی دندان ها استفاده میگردد و به همین ترتیب قابلیت تغییر فرم دندان ها به صورت دلخواه وجود دارد. این روش درمانی به وسیله یک دندان پزشک زیبایی مجرب تکمیل میگردد.

کامپوزیت دندانپزشکی نارمک

روش درمانی باندینگ ونیر کامپوزیت

مشورت و تعیین وضعیت دندان ها به وسیله دندان پزشک زیبایی شرایط شما را جهت استفاده از ونیر کامپوزیت تعیین میکند. در این وضعیت نیاز است که شما هیچ عارضه یا بیماری لثه ای یا تورم های مرتبط با آن را پیش از آغاز درمان نداشته باشید.

پیش از استفاده از روکش ونیر نیاز است رنگ مورد نظر در زمان جلسه با دندانپزشک تعییین شود. اگر یک بیمار در پی داشتن دندان های درخشان تر است، بهتر است پیش از بکاربردن روکش ونیر از تکنیک های عادی سفید کردن دندان بهره مند شود و بعد رنگ روکش های ونیر (لامینت دندان) با رنگ دندان های نواحی آن بررسی شده و هماهنگ شود.

این مرحله برای ایجاد یک فرم لبخند دندان سفید و براق مهم است و غالبا احتیاج به  مرور روش درمانی سفید شدن دندان ها در فاصله های زمانی تعیین شده برای مراقبت از نتیجه دلخواه دارد.

جهت بهره مندی از روکش ونیر کامپوزیت بهتر است اول  دندان ها به صورت کامل نظافت شوند سپس هر نوع جرم یا پلاک ارتودنسی بر سطح دندان ها جدا شده و یک دندان تمیز  و صاف برای جای گذاری روکش ونیر ایجاد گردد.

کامپوزیت دندانپزشکی نارمک

سپس دندان ها به صورت کامل خشک و تمیز می شوند تا با این روش طمینان پیدا شود که  هیچ نوع رطوبت یا بزاقی روی آن ها وجود ندارد تا در عملکرد مواد باندینگ مشکلی پدید نیاید.

بعد بخش پیشین دندان ها با مواد اسیدی پوشش داده  می شود و به این صورت یک فضای مناسب جهت جای گذاری روکش ونیر تولید شود. در واقع این فضا کمک زیادی به وصل شدن ونیر کامپوزیت به دندان خواهد کرد.

در آخر، از مواد باندینگ ویژه (چسب) برای پوشاندن دندان استفاده می شود و مواد کامپوزیت کم کم بر روی دندان جای میگیرند این روش یعنی اضافه شدن، برداشتن و آماده سازی مواد کامپوزیت در کنار صیقل دادن آن انجام می شود تا توانایی ایجاد روکش ونیر نهایی ایجاد شود.در هر صورت آخرین نتایج بدست آمده در این وضعیت بستگی به قابلیت و تبحر دندان پزشک زیبایی دارد.