کامپوزیت دندان دندانپزشکی نارمک

کامپوزیت دندان دندانپزشکی نارمک

کامپوزیت دندان ها یک پیشرفت جالب در عرصه دندانپزشکی و به ویژه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی است . از جمله روش های ویژه برای تغییر طرح لبخند بکاربردن کامپوزیت دندان است .

این روش با عناوین دیگری مثل ونیر کامپوزیت و یا لمینیت کامپوزیت هم نامگذاری می شوند . برخورداری از لبخند و دندان های جذاب برای هر فردی یک آرزو است که امروزه دانش بشری به جایی رسیده که به آسانی و با کمک کامپوزیت ها ، لبخند منحصر بفردویژه ای  برایتان به ارمغان می آورد . بکاربردن کامپوزیت ها در دندانپزشکی زیبایی رایج است و در زیباشدن لبخند کاربرد دارد . موردی که حائز اهمیت می باشد این است که مقاومت و نوع کامپوزیت دندان برای زیباترشدن لبخند فایده های زیادی دارد . زیبایی و توانایی کامپوزیت های دندانپزشکی امروزه با علم روز هماهنگ بوده و به سرعت در حال پیشرفت است و این روزها دندانپزشکان با خیال راحت از این ماده طلایی برای خدمات خود استفاده میکنند .

کامپوزیت دندان دندانپزشکی نارمک

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان یک طراحی سه بعدی در علم دندانپزشکی است که برای ترمیم یا پر کردن دندان  و یا درمان های ونیر کامپوزیت زیبایی به کار برده می شود . در این روش های درمانی زیبایی چند لایه از جنس مواد کامپوزیتی با جای گذاری روی دندان ها باعث افزایش زیبا سازی لبخند میگردد. این نوع مواد به گونه ای روی دندان جای می گیرند که باعث تغییر فرم و رنگ دندان می شوند و با تغییر رنگ و افزایش درخشندگی بر سطح دندان نمای ویژه ای به لبخند میدهند .

موردی که حائز اهمیت است این است که نوع و رنگ اکثر مواد کامپوزیتی متغییر است و در مقایسه با آن ها استحکام زیادی دارد خوب است که به خاطر تغییر فرم لبخند  از مناسب ترین مواد کامپوزیتی که به واسطه شرکت های معتبر دندان پزشکی تولید شده است استفاده گردد تا استحکام و زیبایی دائمی در دندان پدید آید.

در کلینیک های دندانپزشکی متریال های ویژه ای با نام های keer (آلمان, ایتالیا،آمریکا), Bisco آمریکا, FGM برزیل, 3M آمریکا و Cavex آلمان به کار می رود.

کامپوزیت دندان دندانپزشکی نارمک

کاربردهای کامپوزیت دندان

کامپوزیت ها در دندان پزشکی ها غالبا جهت ترمیم دندان بکار برده می شود . در اکثر مواقع بیمار دندان های نامنظمی دارد و برای درمان با ارتودنسی زمان کافی ندارد ، به این خاطر یکی از مناسب ترین روش ها برای بیمار ، بکار بردن ونیر های کامپوزیتی است . بهتر است بدانید که ویژگی مهم کامپوزیت ها تغییر رنگ دندان است . به وفور دیده شده است که بیمار رنگ ویژه ای را برای دندان های خود استفاده کند که با ترفندهای مختلف سفید کردن دندان میسر نیست. در این موارد بکاربردن کامپوزیت دندان مناسب ترین انتخاب است و باعث ساخته شدن ترکیبی از لبخندی دلنشین و زیبا خواهد شد.

مزایای کامپوزیت دندان

از جمله ویژگی های آن مواد مناسب جهت  ترمیم دندان و زیباترشدن لبخند ، بکاربردن کامپوزیت دندان است  . و نکته حائز اهمیتی آن است که دندانپزشک زیبایی بدون وارد کردن هیچ آسیب ،

کامپوزیت دندان دندانپزشکی نارمکتراش یا خراشیدگی بر سطح دندان برای ونیر کامپوزیت ها ایجاد نمیکند مواد کامپوزیتی را بر سطح دندان جای می دهد و به دندان ها هیچ صدمه ای وارد نمیگردد.  در جای گذاری این نوع مواد بر سطح دندان, دندان ها تراشیده نخواهند شد و آسیبی به دندان وارد نخواهد شد.

عیوب کامپوزیت دندان

نگهداری از کامپوزیت دندان باید به خوبی انجام شود و متقاضی به صورت دائم بهداشت دهان ودندان را در نظر داشته باشد تا صدمه ای به دندان های خود  نزند . بهتر است بدانید که استفاده از مواد کامپوزیتی کار آسانی نیست و احتیاج به مهارت جراح یا دندانپزشک زیبایی داشته تا بتواند مناسب ترین لبخند را برای متقاضی ایجاد کند نبود مهارت و دانش کافی تاثیر زیادی بر رضایت بیمار میگذارد.

کامپوزیت دندان دندانپزشکی نارمک

سفید تر شدن دندان با کامپوزیت

با بکار بردن کامپوزیت ها می توانید بهترین لبخند هالیوودی را به دست بیاورید. بیمار پیش از مراجعه چند مرتبه بلیچینگ انجام داده اشت اما نتیجه مطلوب  را به دست نیاورده است و سفیدی دندان و دوام درمان راضی نبوده است . به همین خاطر روش ونیر کامپوزیت را جهت سفید شدن دندان مورد استفاده قرار میدهد .

البته بهتر است بدانید که در مواردی که متقاضی دندان های نامنظمی دارد و یا صاحب دندان های صدمه دیده و مشکل داری است نمی توان ونیر کامپوزیت را بکار برد.