انواع ونیر کامپوزیت و نگهداری از آن ها در دندانپزشکی نارمک

انواع ونیر کامپوزیت دندانپزشکی نارمک

انواع مختلف ونیزها تاثیرات منحصر بفردی بر زیبایی دندان های بیماران میگذارند. چهره این افراد با  این ابزار زیبایی تغییر قابل ملاحظه ای می کند. در ادامه نحوه انجام این روش های زیبایی دندانپزشکی و روش های مراقبت از آن ها را  توضیح خواهیم داد.

دندان های سالم برای زیبایی چهره ما اهمیت زیادی دارد. برخی مواقع امکان دارد که ما نتوانیم به خوبی از دندان هایمان مراقبت کنیم و باعث از بین رفتن زیبایی دندان های خود می شویم. ونیر دندان شامل روش های برای دستیابی به دندان های سفید و زیبا است. ونیر دندان به منظور یک دست شدن رنگ و فرم دندان ها استفاده می شود. ونیر دندان اکثرا برای قسمت جلویی دندان های که دچار فاصله شده اند و یا  دچار لب پریدگی شده اند به کار می رود.

ونیر سرامیکی

ونیر سرامیکی غالبا یا چینی یا سرامیکی می باشند، و پایه اصلی تولید آنها شیشه ای است. به همین خاطر قابلیت تغییر رنگ را ندارند. در حالتی که ونیر کامپوزیت با پلیمرساخته می شود. به این خاطر در اکثر کشورهای دنیا با نام ترمیم های پلاستیکی یا رزینی شناخته می شود.

انواع ونیر کامپوزیت دندانپزشکی نارمک

ونیر لامینیت

ونیر لامینت یا سرامیکی پوسته‌های بسیار نازکی از سرامیک است که بر سطح دندان جای میگیرد. این بخش از ونیر دندان از سرامیک ویژه ای ساخته شده که این ویژگی وجود دارد که رنگ آن را با دیگر رنگ دندان‌های مجاور همخوانی ایجاد کرد. ونیر های سرامیکی تاثیر زیادی بر در داشتن دندان های زیبا و در آخر  لبخندی دلنشین میگذارند. جایی گذاری ونیرها غالبا با بی حسی موضعی صورت میگیرد بدون بروز ناراحتی یا عارضه برای متقاضی.

ونیر ها، سطحی از مواد یکرنگ دندان می باشند که گزینه ای ویژه برای دندان‌های پیشین به شمار می آیند و از آن ها جهت تغییر دندان هایی استفاده می شوند که رنگ آن ها به رنگ زردی و قهوه ای تغییر رنگ پیدا کرده اند. به خاطر تراش بسیار کم و ظرافت ونیر‌ها، نخستین روش درمان در دندان‌های پیشین به شمار می‌شوند.

انواع

لامینت یا ونیر ها هم جنبه زیبایی داشته و هم برای رفع دندان‌های شکسته سطح دندان انتخاب می‌شوند. به صورت کلی از ونیر ها جهت تغییر شکل و ساختار دندان، رنگ و اندازه دندان ها در دندانپزشکی استفاده می شود

ونیر های سرامیکی، به وسیله متخصص دندانپزشک زیبایی به لابراتورهای ارائه داده می شود و تولید آن ها با در ظر گرفتن  هدف درمانی و قابلیت های دندان متقاضی در لابراتور صورت میگیرد.

برخی مواقع جهت تغییر عارضه هایی مثل مشکلات قندی و دیگر عارضه های زیبایی فک – دندان‌ بکار بردن این روش مفید نبوده و می توانید از روش های مختلفی مانندارتودنسی استفاده کنید. استفاده از ونیرها معمول ترین روش های برای ساخت یک فرم لبخند است.

این ونیرها، وسایل ترمیمی با استقامت بالایی هستند که قادر خواهند بود دندان‌ها را ترمیم کرده و بیمار با تقبل هزینه ای قابل قبول، می تواند به راحتی لب پریدگی‌ها، شکستگی‌ها، پوسیدگی و تغییر رنگ دندان‌ها را از بین ببرد.

همچنین مهمترین فرق میان جنس سرامیکی و کامپوزیتی آن، در دوام و طول عمر این دو است. لامینت‌های سرامیکی به صورت غیرمستقیم تولید می‌شوند. در حالت غیر مستقیم، بعد از دستیابی به نتیجه کلی در کلنیک دندانپزشکی، لابراتوار موادی را میسازد که در جلسه 2 دندانپزشک زیبایی آن را درمحل مورد نظر جای دهد.

انواع ونیر کامپوزیت دندانپزشکی نارمک

مزایای ونیر سرامیکی

1) دوام  بیشتر

عمر ونیر سرامیکی غالبا بین ده تاپانزده  سال است و این نوع با اینکه خیلی نازک است از استحکام بالای  برخوردار هستند.

2) ظاهری شبیه به دندان

سرامیک ظاهری نسبتا ‌شفاف داشته و نور را منعکس میکند. به همین خاطر نمایی شبیه به دندان معمولی ایجاد می‌کند.

3) مقاوم در برابر لک شدن

استفاده از خوراکی های ادویه دار و مایعاتی همچون قهوه لکه‌های دائمی بر سطح ونیر سرامیکی برجای نمیگذارد.

4) نصب آسان

برای جای دادن آن ها بر سطح دندان، تنها مقدار کمی از ساختار دندان تراشیده می‌شود یا اصلاً تراشیده نمی شود.

انواع ونیر کامپوزیت دندانپزشکی نارمک
ونیر کامپوزیتی

درکنار ونیر سرامیکی، دندانپزشک زیبایی برای غییر فرم  و ظاهر دندان  ونیر کامپوزیتی را بکار میبرند که با این روش کار رنگ دندان، اندازه و فاصله نامناسب آن ها تغییر داده می شود. کامپوزیت وینر مانند روش های درمانی بدون عوارض جانبی برای زیبایی لبخند است.

عارضه های ساختاری ظاهری دندان باعث شده که بیماران زیادی برای تغییر فرم دندان هایشان به دندانپزشک بروند و با روش های درمانی در کنار زیبای دندان و لبخند،باعث افزایش سلامتی دندان های خود شوند ونیر کامپوزیت مانند  روش های درمانی مفید برای داشتن دندان های زیباست و دندانپزشک زیبایی با استفاده از این روش می تواند زیبا سازی دندان ها را برای فرد تامین کند.