آشنایی با انواع روش های لیزر موهای زائد کلینیک سیب سبز

لیزر موهای زائد بهترین روش برای حذف موهای زائد به صورت دائمی است. انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد همواره یکی از دغدغه های مراجعین کلینیک ها می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دستگاه لیزر موهای زائد آشنا نماییم.

انواع روش های لیزر

جهت آگاهی بیشتر شما در زمینه تفاوت لیزر موهای زائد با دستگاه های مختلف برخی انواع جدید را بررسی می کنیم. لیزرهای زیر برای درمان موهای زائد توصیه می شود:

سیستم لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت 2018، نوعی لیزر موهای زائد بدن است که یک پرتوی نور پر انرژی را از درون یک کریستال الکساندرایت منتشر می‌کند. هنگامی که لیزر از درون کریستال الکساندرایت عبور می‌کند، یک پرتو نور با طول موج 755 نانومتر را تولید می‌‌کند. رنگ نور لیزر قرمز است. لیزر الکس می‌تواند در حالت کیو سوئیچ تنظیم گردد که این باعث تولید یک پرتو نور پر انرژی با پالس‌های کوتاه می‌شود. همین ویژگی لیزر موهای زائد بدن باعث از بین رفتن موهای زائد می‌گردد.

طول موج لیزر مورد استفاده در این سیستم 755 نانومتر است که در قسمت قرمز، مادون قرمز طیف نور قرار دارد. این طول موج لیزر مانند لیزر روبی است که عمدتاً توسط ملانین و فولیکول مو (به جای بافت‌های اطراف) جذب می‌شود.

استفاده از سیستم لیزر الکساندرایت برای از بین بردن موی زائد بسیار معمول است و احتمالاً شما این سیستم را در میان درمان‌های ارائه شده در بسیاری از کلینیک‌های لیزر موی زائد دیده‌اید. سیستم لیزر الکساندرایت سریع‌ترین نوع درمان لیزر موجود در بازار برای از بین بردن موهای زائد بدن است. بهترین نتایج سیستم الکساندرایت در کسانی دیده می‌شود که دارای پوست روشن مایل به زیتونی، به خصوص پوست بسیار روشن هستند. سیستم لیزر الکساندرایت همچنین می‌تواند بر روی پوست افراد زال و دارای پوست کک و مکی (که بسیاری از سیستم‌های لیزر برای آنها مؤثر نیست) مورد استفاده قرار گیرد.

سیستم لیزر دیود

ميزان نفوذ بالاي ليزر دايود با طول موج 808 نانومتر و همچنين ميزان جذب ملانين در اين طول موج، اين ليزر را در رديف يکي از مناسب ترين انتخاب ها جهت رفع موهاي زائد قرار مي دهد. در هنگام درمانهاي ليزري، سيستم هاي خنک کننده مناسب نقش موثري در کاهش دماي اپيدرم داشته و ضمن کاهش احتمال آسيب هاي حرارتي، موجب افزايش سرعت درمان مي شوند .

ليزر دايود با بکارگيري سيستم خنک کننده تماسي در هندپيس اين امکان را فراهم مي سازد تا در زمان درمان، پوست را تا دماي زير صفرخنک ساخته و بدين ترتيب امکان اعمال توان هاي بالاتر ليزر بدون سوختگي و درد فراهم مي گردد.

سیستم لیزر ان دی یاگ

ان دی یاگ یکی از لیزرهای نوین است که برای رفع موهای زائد استفاده می شود و طول موج آن 1064 نانومتر است. پرتوهای این لیزر نسبت به انواع دیگر لیزرها در عمق بیشتری از پوست نفوذ کرده و به اپیدرمیس آسیب نمی رساند و مستقیما فولیکول مو ا هدف قرار می دهد.

سیستم لیزر آی پی ال

سیستم نوری IPL نیز با روش کار کردی مشابه لیزرها در درمان موهای زائد به کار می رود. انواع جدید IPL همان E-LIGHT است که علاوه بر نور از رادیوفرکانس نیز به طور همزمان استفاده می کند و به همین دلیل موهای کم رنگ (طلایی، سفید) اثر بهتری دارد.

تفاوت لیزر موهای زائد الکساندرایت، دایود و آی پی ال

لیزرهای مختلفی در درمان موهای ناخواسته استفاده می شود:

لیزر الکساندرایت و دیود که در پوست های روشن بهتر عمل می کنند و لیزر های ان- دی/ یگ با طول موج بلند، که در پوست های تیره ایمن تر و بهتر مورد استفاده قرار می گیرند و استفاده از دستگاه های IPL و Elight که با سیستم فلش لامپ زنون کار می کنند.