روش های افزایش آب دریافتی روزانه

 

برخی افراد به میزان کافی در طول روز آب نمی نوشند. به همین دلیل می خواهیم در این روش برخی ترفندهای خانگی برای افزایش میزان آب دریافتی  را آموزش دهیم تا مانع کمبود آب در بدن این افراد شویم. برخی از این راهکارها را درادامه خواهید خواند.


می توانید شربت رقیقی از میوه های خانگی مانند آلبالو یا توت فرنگی تهیه کنید و آن را با تکه های یخ در مخلوط کن به صورت یخ در بهشت درآورید. به این ترتیب میزان آب دریافتی روزانه تان افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

با وجودی که می‌دانیم خوردن آب چقدر برای داشتن یک زندگی سالم ضروری است اما این عادت جزو آن دسته از عاداتی است که دائما آن را پشت گوش می‌اندازیم. همه به یکدیگر یادآور می‌شویم که در کنار مصرف میوه و سبزی‌های تازه باید روزانه حداقل ۴ تا ۵ لیوان آب بنوشیم. در صورتی که در اکثر مواقع مجموع لیوان‌های مصرفی آب به ۲ لیوان هم نخواهد رسید. حتی در برخی از مواقع، فنجان‌های چای مصرفی را در محاسبات مان قرار می‌دهیم در حالی که چای، نوشیدنی مدرنی است که زیاده روی در مصرفش می‌تواند باعث ایجاد کم آبی هم شود. چند راهکار برای افزایش میزان آب دریافتی روزانه وجود دارد كه عبارتند از:

روش های افزایش آب دریافتی روزانه

۱) برای آب خوردن در روز لیوان‌های بلند شیشه ای را انتخاب کنید و در یک لیوان چند قطره آبلیموی ترش تازه بچکانید تا آب، عطر و بوی لیمو بگیرد.

۲) یک لیوان آب مصرفی تان را برای دم کردن گیاهی معطر مورد استفاده قرار دهید و آن را میل کنید.

۳) می‌توانید در یک لیوان آب خنک، چند حلقه خیار تازه آن هم با پوست بیندازید و با منظره زیبایی که ایجاد خواهد شد، خود را به نوشیدن آب تشویق کنید.

۴) برای تغییر طعم آب می‌توانید چند تکه آناناس تازه را داخل لیوان آب خود اضافه کنید و آن را بنوشید.

۵) شناورشدن چند عدد توت فرنگی، شاه توت، آلبالو و گیلاس تازه نیز شما را به خوردن آب ترغیب خواهد کرد.

۶) شما می‌توانید آب پرتقال تازه را به یک لیوان آب اضافه کنید که البته این نسبت می‌تواند مساوی یا یک به ۳ باشد. به این ترتیب ویتامین C نیز دریافت کرده اید.

۷) می‌توانید شربت رقیقی از میوه‌های خانگی مانند آلبالو یا توت فرنگی تهیه کنید و آن را با تکه‌های یخ در مخلوط کن به صورت یخ در بهشت درآورید. به این ترتیب میزان آب دریافتی روزانه تان افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

۸) گاهی نیز آب را به صورت خالص بنوشید زیرا با تکرار این عادت فواید بسیاری نصیبتان می‌شود. به هر حال، تمامی‌خوراکی‌های یادشده دارای کالری هستند و میزان انرژی حاصل از نوشیدن یک لیوان آب را بالا می‌برند.

۹) می‌توانید آب را گازدار کنید. البته این ترفند را به عنوان آخرین راه حل مورد استفاده قرار دهید

نوش آنلاين