لیفتینگ صورت دکتر خرازی روشی برای جوانسازی پوست

لیفتینگ صورت دکتر فراهانی

با کهولت سن و افزایش سن پوست حالت نشاط و کشسانی خود را از دست می دهد و چین و چروک های مختلفی بر روی آن ایجاد می شود، لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت روشی جدید برای جوانسازی پوست صورت است.

آشنایی با لیفتینگ صورت

دکتر خرازی خاطر نشان کرد: روش‌های درمانی متعددی تاکنون جهت رفع چین وچروک و شل‌شدگی و درمان افتادگی پوست صورت مورد استفاده پزشکان قرارگرفته است که از موثرترین آن‌ها شاید جراحی لیفت صورت و لیفت ابرو را می‌توان نام برد. عمل لیفتینگ، صورت را ۵ تا ۱۰ سال جوان‌تر از آنچه هست نشان می‌دهد. عمل لیفتینگ (کشش پوست صورت) معمولا در افراد ۶۰-۴۰ ساله انجام می‌شود و البته در هر سن قابل اجراست. در این عمل با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست صورت و گردن، نشانه‌های افزایش سن کاهش می‌یابد. درواقع با عمل لیفتینگ صورت تمام مشکلات ذکر شده مرتفع می‌گردد. لازم به ذکر است که لیفتینگ صورت افتادگی ابروها، پوست و چربی اضافی در پلک بالا یا پایین یا چین‌های دور دهان را نمی‌تواند رفع کند.

کاربرد عمل لیفت صورت

– بهبود زیبایی چهره

– دستیابی به چهره‌ای جوان‌تر

– کشیدن پوست و رفع افتادگی آن

– سفت کردن ماهیچه‌های صورت

– بهبود فرم صورت

– بهبود نحوه برخورد با دیگران

– اصلاح تصویر ذهنی بیمار از وضعیت ظاهری خود

– تقویت اعتماد به نفس

لیفتینگ صورت دکتر فراهانی

انواع لیفتینگ

لیفتینگ به 3 صورت قابل انجام است:

1.لیفت پیشانی

2.لیفت میانه صورت

3.لیفت قسمت های پایین صورت و گردن

دکتر خرازی افزود: البته می توان تمام مراحل بالا را به صورت همزمان و با یک عمل جراحی به صورت لیفت کامل صورت و گردن انجام داد. مورد مهمی که می بایست مورد توجه کافی قرار گیرد اینست که با انجام عمل جراحی لیفت صورت و گردن ظاهر صورت شما زیبا تر از قبل خواهد شد و حدود ده سال جوان تر از آنچه هستید دیده می شوید ولی هیچ گاه مثل دوران جوانی خود مثلا 20 سالگی نمی شوید یعنی اگر در حال حاضر50 ساله هستید پس از جراحی لیفت صورت و گردن و کشیدن پوست آن مناطق صورت شما مشابه 40 سالگی تان خواهد شد

روش عمل جراحی لیفتینگ صورت

عمل لیفتینگ صورت بدین شکل است که با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی به همراه تزریق داروهای آرامبخش داخل وریدی انجام میشود این عمل در بیمارستان ها و کلینیک های کوچک انجام می شود .

دکتر خرازی در ادامه افزود: برش ها در داخل خط مو قرار گرفته و قسمت های چروکیده و اضافی را از محل های رویش سست کرده و در نهایت آن را از محل گوش به عقب میکشند. برش ها عموما در ناحیه گوش ایجاد می شود. در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور زده و تا نزدیک خط مو در پشت گوش پیش میرود، ممکن است در زیر چانه برش کوچکی ایجاد شود که به صراحت دیده نمیشود. این برش را میتوان به راحتی با آرایش و یا موها تا زمان التیام مخفی نگه داشت.

چه افرادی برای انجام هایفوگرافی مناسب هستند؟

اصولا برای این نوع درمان شلی و افتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی‌های بیشتر می‌دهد. در افرادی که افتادگی زیاد دارند و تمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می‌توان از روش‌های ترکیبی مثل تزریق چربی و هایفوتراپی استفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید. همچنین افرادی که می‌خواهند وزن کم کنند و نگران شل‌شدن صورت و گردن هستند می‌توانند از این روش استفاده کنند.

لیفتینگ صورت دکتر فراهانی

مراقبت های پس از لیفت صورت

دکتر خرازی خاطر نشان کرد: عمل لیفت صورت مانند هر جراحی دیگری نیازمند یکسری مراقبت است، در این مقاله به مراقبت های پس از لیفت صورت را بیان می کنیم.

توجه به این نکات الزامی است که مراقبت های پس از لیفت کمک شایانی به تسریع در روند بهبودی و نتیجه درمان خواهد داشت.

۲۴ ساعت پس از عمل لیفت صورت شخص توسط پزشک معاینه می شود در صورتی که درن یا پانسمان داشته باشد برداشته می شود.

پس از عمل لیفت به مدت سه روز از کمپرس یخ استفاده کنید، کمپرس سرد به کاهش تورم ها کمک شایانی می کند.

معاینه کلیه نقاط پوست باید به منظور عدم تجمع خون مورد بررسی قرار گیرد، اگر پوست شما با نقاط تیره یا سیاه شدید روبرو بود حتما پزشک معالج را در جریان بگذارید.