شما قبلا می دانستید که باید چند کیلو از وزن خود را بر روی چیپس ها و برگرها و …بریزید. درعوض، شما احساس خوبی خواهید داشت. مردان درهنگام پیدا کردن دلیلی برای ملاقات نکردن با پزشک، نابغه هستند. اما یکی از مهم ترین چیزهایی که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید برنامه ریزی و برای دیدار منظم با پزشک، وقت گذاشتن است.

1- فکر می کنید که شما نمی توانید یک حمله قلبی داشته باشید

یک حمله “بزرگ” آن، چیزی است که بیشتر بچه ها در مورد پدر و یا پدربزرگشان نگران هستند. اما تهدید، اغلب برای مردان بسیار جوان نیز وجود دارد. اگر بیماری قلبی در خانواده شما اتفاق می افتد، می تواند شما را در اوایل 30 سالگی نیز پیدا کند. مهم نیست که سن شما چقدر است، آن را نقطه ای برای مراقبت از تیک تاک عمر خود به حساب آورید.

2- نادیده گرفتن خروپف

در شب صدای اره برقی می آید؟ تقریبا نیمی از جوانهایی که خرخر می کنند، چیزی به نام “آپنه انسدادی خواب” دارند. این حالت بیشتر از آن است که فرد کناری شما را آزار دهد. این اختلال می تواند تنفس شما را برای چند ثانیه متوقف کند. همچنین با بیماری قلبی و فشار خون مرتبط است.

3- فراموش کردن کرم های ضد آفتاب

ما فقط درباره روزهای گلف و روزهای کنار ساحل صحبت نمی کنیم. شما باید هر زمانی که بیرون می روید برای پیشگیری از سرطان پوست از یک محصول با SPF 30 یا بالاتراستفاده کنید. اکثر جوانها هرگز آن را روی چهره یا هر قسمت پوست در معرض دیگر خود قرار نمی دهند. از خود محافظت کنید.

4- خودداری کردن از دریافت کمک برای ناتوانی جنسی

شرمنده نشوید. مشکلات اتاق خواب هیچ ارتباطی با مردانگی شما ندارند. شانس به وجود آمدن آنها نیز درهر حال، ناشی از حالت ذهنی شما نیست. علت اصلی ناتوانی جنسی معمولا فقدان جریان خون به آلت تناسلی است. این حالت همچنین می تواند نشانه ای از مشکلات قلبی باشد، بنابراین غرور خود را کنار بگذارید و پزشک را ببینید.

5- نادیده گرفتن حزن و اندوه

زنان بیشتر از مردان افسرده می شوند. این بخشی از مشکل است؛ این ایده که افسردگی “یک مشکل زنانه است”، اغلب بیش از 6 میلیون مرد را از جستجو برای کمک بازمی دارد. در نتیجه، پسران جوان بیشتری به مواد مخدر و الکل رو می آورند تا به آنها کمک کند احساس خوبی داشته باشند. این فقط باعث می شود تا افسردگی خیلی سخت تر کشف و درمان شود.

6- دائم در توالت بودن

امروز چند بار به توالت رفته اید؟ واقعا، چه کسی زمانی برای پیگیری دارد؟ شاید شما باید این کار را انجام دهید. اگر بیش از هشت بار در روز یا بیشتر از دو بار در شب باشد، می تواند چیزی بیش از یک مزاحمت باشد. این می تواند یک نشانه ای از یک مشکل پزشکی مانند پروستات بزرگ شده، مثانه بیش فعال (OAB) یا حتی برخی از انواع سرطان باشد. در مورد آن با دکتر خود صحبت کنید.

7- دهانت را بسته نگهدار

در ایالات متحده آمریکا، به نظر می رسد زنان بیشتر از مردان برای بررسی های منظم دندانپزشکی مراجعه می کنند. اما مردان جوان نیز باید دندانپزشک را به طور منظم ببینند. نه تنها به این خاطر که آنها می توانند مشکلات دندانپزشکی را شناسایی و یا پیشگیری کنند، اما نشستن در صندلی دندانپزشکی و گفتن “آه” همچنین می تواند نشانه هایی از دیابت، بیماری کرون، لوپوس و حتی لوسمی را نیز نشان دهد.

8- چسبیدن به گوشت و سیب زمینی

کم پیش می آید که یک مرد جوان در طول روز به اندازه کافی میوه ها و سبزیجات را دریافت کند. پزشکان توصیه می کنند چهار تا پنج وعده از هر یک برای داشتن رژیم غذایی سالم برای قلب لازم است. اگر این کافی نیست، خوردن چیزهای خوب باعث می شود که احتمال سکته، سرطان یا مشکلات گوارشی پایین بیاید. و قند خون شما را ثابت نگه می دارد.

9- وسوسه برای سرنوشت

برخی از مردان جوان ممکن است فقط نوشیدنی، سیگار کشیدن، قماربازی، رانندگی سریع و یا پریدن از هواپیما را دوست داشته باشند. مطمئنا اینها سرگرم کننده هستند، اما همه آنها می توانند برای سلامتی شما بد باشند. حقیقت این است که مردان نسبت به زنان بیشتر احتمال دارد تا همه این کارها را انجام دهند. چرا؟ بعضی از مردان جوانی که با قضاوتشان مشکل دارند، بیشتر مشروبات الکلی می نوشند. دیگران فقط زمان کمتری را صرف نگرانی در مورد نتایج اقدامات خود می کنند. گاهی اوقات، اینگونه افراد باید برای فکر کردن دو برابر وقت بگذارند.

برگردان: سیما آزادفلاح