گیاهان دارویی

کسانی که مبتلا به فشار خون هستند نباید به صورت خودسرانه از گیاهان دارویی استفاده کنند چون می تواند عوارض جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. در این مقاله از دکتر سلام علل بروز فشار خون از دیدگاه طب سنتی را آماده کرده ایم. توصیه می کنیم که این مقاله را از دست ندهید و حتما آن را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

متخصص طب ایرانی گفت: مصرف خودسرانه گیاهان دارویی مانند داروهای شیمیایی ممکن است، عوارض جبران‌ناپذیری داشته باشند و افرادی که از عارضه فشار خون رنج می‌برند، باید تحت نظر پزشک متخصص دارو دریافت کنند.

نعمت الله مسعودی متخصص طب ایرانی در خصوص روش‌های درمانی فشار خون توسط طب ایرانی اظهار داشت: در طب ایرانی معادل خاصی برای بیماری فشار خون وجود ندارد و فشار خون ممکن است بر اثر ایجاد اختلال در قلب، عروق یا خون افراد ایجاد شود.

وی افزود: فرض کنید قلب دچار سوء مزاج شود و بیش از حد مجاز ضربان داشته باشد که در این مورد فشار خون افراد نیز افزایش خواهد داشت. همچنین اگر رگ‌ها دچار سوءمزاج شوند یا حالت ارتجاعی خود را از دست دهند این عارضه خود را به صورت فشار خون بروز می‌دهد.

مسعودی یکی دیگر از علل بروز فشار خون را بیماری‌های خونی عنوان کرد و گفت: اگر خون افراد از لحاظ کیفیت یا کمیت تعداد گلبول‌های قرمز نیز دچار اختلال شود، عارضه فشار خون بروز خواهد کرد.

این متخصص طب سنتی در خصوص روش درمان عارضه فشار خون توضیح داد: درمان این بیماری با توجه به‌علت آن، از دیدگاه طب ایرانی متفاوت است، اما باید توجه کنیم که برخی از بیماران به دلیل فشار خون، داروهای شیمیایی مصرف می‌کنند و به یکباره تصمیم به قطع مصرف دارو و روی آوردن به روش‌های درمانی طب ایرانی می‌شوند که این موضوع اشتباه بوده و ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری برای فرد در پی داشته باشد.

مسعودی در خصوص خوددرمانی برای درمان عارضه فشار خون توضیح داد: در مواقعی نیز مشاهده می‌کنیم که افراد برای درمان بیماری‌شان به مصرف خودسرانه گیاهان دارویی یا دمنوش‌ها روی می‌آورند که به طور مثال در بیماری فشار خون مصرف خودسرانه گل‌گاوزبان می‌تواند باعث افزایش فشار خون فرد شود و رگ‌ها نتوانند این فشار را تحمل کنند.

وی تصریح کرد: مصرف خودسرانه گیاهان دارویی مانند داروهای شیمیایی ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری داشته باشند و افرادی که از عارضه فشار خون رنج می‌برند، باید تحت نظر پزشک متخصص دارو دریافت کنند.

این متخصص طب ایرانی در پایان گفت: در مواقعی که فشار خون فرد بسیار بالا است یا فرد از بیماری‌های قلبی و عروقی رنج می‌برد، نمی‌توان این عارضه را به تنهایی با روش‌های طب ایرانی درمان کرد و باید از روش‌های طب نوین و داروهای شیمیایی نیز کمک گرفت.

منبع: خبرگزاری فارس