سردرد

سردرد بخاطر دلایل مختلفی اتفاق می افتد و راه های متفاوتی برای درمان آن وجود دارد. از جمله این راه ها می توان به ورزش کردن، استفاده از گهواره یا شانه کردن موها اشاره کرد. در این مقاله از دکتر سلام در مورد بهبود سردرد با شانه کردن موها اطلاعاتی را جمع آوری کرده ایم. توصیه می کنیم که این مقاله را از دست ندهید و حتما آن را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

دستیار تخصصی طب ایرانی گفت که شانه‌کردن موی سر و استفاده از گهواره می‌تواند در ایجاد آرامش و دفع ماده زائد که ایجاد سردرد کرده مفید باشد.

«علی‌محمد مداحیان» درباره نقش ورزش در کاهش بروز سردرد اظهار کرد: در فرد مبتلا به سردرد، استراحت و عدم انجام ورزش‌های سخت در درجه اول اهمیت است مگر آنکه فرد، قبلاً به فعالیت و ورزش خاصی عادت داشته که در این صورت می‌تواند آن را ادامه دهد.

وی افزود: مالش دست و پاها به‌آرامی و به‌شکلی که برای بیمار آرامش‌بخش باشد به رفع سردرد کمک می‌کند البته بهتر است این مالش به‌آرامی و از بالا به پایین صورت گیرد؛ در افراد مبتلا به سردرد پاشویه دست و پاها با آب ولرم, بستن دست و پا با پارچه نرم و دلک دست و پا نیز می‌تواند جایگزین خوبی برای ورزش باشد.

«مداحیان» عنوان کرد: مالیدن اعصاب و عضلات گردن نیز در رفع سردرد بسیار نافع است همچنین شانه کردن موی سر و استفاده از گهواره می‌تواند در ایجاد آرامش و دفع ماده زائد که ایجاد سردرد کرده مفید باشد.

وی ابراز کرد: پیاده‌روی روزانه یا دوچرخه‌سواری معتدل همراه با نرمش‌های گردنی نیز به رفع سردرد کمک می‌کند همچنین این افراد از افعال و کارهای بدنی سخت و ناگهانی مثل برداشتن بار سنگین پرهیز کنند.

این دستیار تخصصی طب ایرانی یادآور شد: برای پیشگیری از بروز سردرد از وضعیت‌های نامناسب سر و گردن مخصوصاً حین مطالعه یا کار با رایانه پرهیز کنند.

منبع: نوداد