سرطان سینه

یکی از شایع ترین سرطان های موجود در جهان، سرطان سینه است که سن ابتلا به این سرطان در زنان ایرانی کاهش یافته است. این موضوع زنگ خطری برای زنان کشورمان می باشد که باید بیشتر مراقب خودشان باشند. در این مقاله از دکتر سلام اطلاعاتی در مورد سن ابتلا زنان ایرانی به سرطان سینه را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه مواد شیمی درمانی از جفت به جنین منتقل نمی‌شود، گفت: سلامت جنین با درمان سرطان مادر باردار به خطر نخواهد افتاد.

پدرام فدوی، در مورد سلامت زنان باردار مبتلا به سرطان اظهار داشت: مباحث علمی در ارتباط با بیماران مبتلا به سرطان پستان قبل از باروری و بعد باروری در همایش سلامت زنان مبتلا به سرطان سینه و بارداری مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار می‌گیرد و جدیدترین دستاوردها در این زمینه ارائه خواهد شد.

این رادیو انکولوژیست ادامه داد: امروزه همه زنان مبتلا به سرطان سینه در سن باروری می‌توانند باردار شوند و در واقع شیمی درمانی به غیر از سه ماهه اول بارداری که محدودیت دارد در سه ماهه دوم و سوم مشکلی را برای سلامت جنین به همراه نخواهد داشت.

دبیر علمی همایش یک روزه سرطان پستان و باروری ادامه داد: مواد شیمی درمانی از جفت عبور نمی‌کند و در واقع سلامت جنین با درمان سرطان مادر به خطر نخواهد افتاد.
وی بیان داشت: در این همایش متخصص زنان و صاحب نظران و اساتید برجسته در حوزه‌های رادیوتراپی و انکولوژی حضور خواهند داشت و جدیدترین مباحث مورد برای شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

فدوی ادامه داد: سرطان پستان یکی از سرطان‌های شایع در میان زنان بوده که متأسفانه در ایران سن ابتلا به آن کاهش یافته است در حالی که این میزان با آمار جهانی متفاوت است و زنان اصول در سنین بالا مبتلا به این مشکل می‌شوند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه علت دقیق کاهش سن ابتلا به سرطان پستان در زنان مشخص نیست، گفت: البته علل ابتلاء در جوانان و افراد در سن بالا تقریباً یکسان بوده و تغییر و تأثیرات هورمونی نیز بیشتر به سرطان‌های سرکش و بدخیم منجر می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس