ویژگی های دمنوش مرزنجوش

گیاه مزرنجوش از ویژگی های درمانی زیادی برخوردار است. این گیاه برای رفع عارضه هایی همچون نفخ شکم، برونشیت، دردهای روماتیسمی، مشکلات کبدی و دیگر عارضه ها استفاده می شود. بهتر است با خاصیت های شفابخش این گیاه آشنا شوید.


افراد برای رفع ورم و درد گلو می توانند از دهانشویه جوشانده مرزنجوش استفاده کنند.

مرزنجوش، گیاهی معطر از خانواده نعناع است که اکنون به صورت گسترده در منطقه مدیترانه کشت می‌شود؛ در این مطلب برخی از خواص این گیاه را بیان می‌کنیم.

از خواص مرزنجوش بیشتر بدانید

مرزنجوش به عنوان یک گیاه پرخاصیت از گل، برگ و روغن آن به عنوان دارو زیاد استفاده می شود و به طور معمول برای درمان آبریزش بینی، سرفه، سرماخوردگی، سایر عفونت ها و مشکلات مختلف هضم گزینه عالی محسوب می شود، اما شواهد علمی خوبی برای تایید هرگونه از موارد بالا وجود ندارد.

به گزارش وب ام دی، در غذاها از گیاه و روغن مرزنجوش به عنوان طعم دهنده استفاده می شود. علاوه بر این، از این روغن به عنوان عطر در صابون ها، مواد آرایشی، لوسیون ها و عطرها نیز استفاده می شود. دقت داشته باشید مرزنجوش را با پونه کوهی اشتباه نگیرید که به آن مرزنجوش زمستانی یا مرزنجوش وحشی نیز گفته می شود.

موارد استفاده و اثربخشی مرزنجوش؟

آسم: تحقیقات اولیه نشان می دهد مصرف روزانه 2 قطره روغن مرزنجوش همراه با داروی آسم به مدت 3 ماه عملکرد ریه را در افراد مبتلا به آسم به