خونریزی لثه

خونریزی لثه گاهی اوقات می تواند بسیار خطرناک باشد و باعث به وجود آمدن بیماری پریودونت‌یک‌په‌آ در فرد شود. اگر لثه تان دچار خونریزی شود حتما باید آن را جدی بگیرید چون خونریزی لثه در افراد کم خون، دارای نقض سیستم ایمنی بدن، ایدزی ها و دیابتی ها بسیار خطرناک است و حتی امکان دارد آن ها را به کام مرگ بکشاند.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

یک متخصص بیماری‌های لثه گفت: خونریزی لثه‌ای در مواردی می‌تواند به عمق برود و به بیماری پریودونت‌یک‌په‌آ، بیماری پیشرونده نسوخ نگهدارنده دهان تبدیل شود.

دکتر عباس کمالی با بیان این مطلب افزود: خونریزی در بخش‌هایی از بدن نشانه‌ای از پرخونی در آن نقطه است و در صورتی که حضور میکروب‌ها در بدن زیاد و از طرفی خونریزی‌ای وجود نداشته باشد باید نگران شد.

وی ادامه داد: برخی از بیماری‌ها وجود دارند که بدن بیمار نمی‌تواند در برابر آن واکنشی از خود نشان دهد و بنابراین یک بیماری بسیار پیشرونده خطرناک خواهیم داشت که به راحتی می‌تواند بیمار را به کام مرگ ببرد.

کمالی اضافه کرد: نمونه این گونه بیماری‌ها، افراد دارای نقض سیستم ایمنی بدن، دیابتی‌ها، ایدزی‌ها و افراد دارای کم خونی پیشرفته را می‌توان نام برد.

این متخصص بیماری‌های لثه تصریح کرد: ما هیچ‌گاه خونریزی را در حالت کلی به عنوان اتفاق بدی ارزیابی نمی‌کنیم، خونریزی فقط علامتی از بیماری است که نشان می‌دهد در آن قسمت از بدن میکروب‌هایی وجود دارند که کار تخریب را انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: وقتی فرد بیمار متوجه علامت شد مثلا در ناحیه‌ای دچار بیماری شده‌ باید به پزشک مراجعه کند. البته مواقعی هم هست که بیماری‌ها علامتی ندارند، یعنی خونریزی بیرونی‌ای وجود ندارد اما ممکن است خونریزی داخلی اتفاق افتاده باشد، یعنی اصطلاحا شیار لثه‌ای بیمار عمیق شده که به آن بیماری پریودونت‌یک‌په‌آ، بیماری پیشرونده نسوخ نگهدارنده دهان گفته می‌شود.

کمالی اضافه کرد: در این حالت خونریزی در دهان قابل مشاهده نیست و نمی‌توان با چشم عادی دید مگر اینکه معاینه صورت بگیرد؛ مشاهده خونریزی نشانه عدم وجود بیماری پنهانی است و می‌توان بیماری را تشخیص داد.

این متخصص بیماری‌های لثه ادامه داد: در موارد خفیف با تصحیح بهداشت دهان مثل مسواک زدن، استفاده از نخ دندان راه درمان است و بعد از دو سه روز رفع می‌شود اما اگر این بیماری عمیق باشد صرفا مشکل بیمار با این روش‌ها درمان نمی‌شود و به درمان‌های بیشتری از قبیل جرم‌گیری، کورتاژ لثه‌ای ساده تا جراحی‌های لثه‌ای پیچیده نیاز است.

منبع: شفا آنلاین