کلینیک فلورا: لیزر لیپولیز چگونه عمل می کند؟

لیزر لیپولیز کلینیک فلورا

لیزر لیپولیز چیست؟

لیزر لیپولیز یک روش جراحی کم تهاجمی است که باعث تخریب سلول های چربی شده و از طریق ایجاد گرما باعث تحریک اثر سفت کننده روی پوست می شود. اين روش در چاقي هاي خفيف و متوسط كاملا كافي مي باشد ولي در چاقي هاي شديدتر در حاليكه در لايه سطحي فقط از ليزر استفاده ميشود، در لايه عميقی علاوه بر ليزر نياز به تخليه چربي ها هم مي باشد.

لیزر لیپولیز چیست؟

لیزر لیپولیز نوعی از لیزرهای بی‌خطر لیپوساکشن است و از روش های لاغری موضعی می باشد که می‌تواند ظاهر بدن شما را تغییر دهد. تقریباً بلافاصله نتیجه این عمل ظاهر می‌شود. در این روش از یک لیزر با شدت پایین (یا لیزر سرد) استفاده می‌شود تا چربی‌های اضافی شما کاهش یابند. این روش از روشهای لاغری سریع، جزئی عمل‌های جراحی زیبایی محسوب می‌شود. اما این روش غیرتهاجمی است، زیرا که از هیچ سوزن و یا تزریقی استفاده نمی‌شود. این روش بدون درد است و نیاز به بستری شدن ندارد. مزایای لیزر لیپولیز به شما اجازه می‌دهد تا بدون جراحی از نتایج لیپوساکشن بهره‌مند گردید.

روش های لیپولیز

لیپولیز به دو روش انجام می شود:

1- به كمك امواج صوتي که به آن اولتراسونيك گفته می شود.

2- به كمك تزريق مواد داخل بافت چربي که به آن مزوتراپي گفته می شود، انجام پذیر می باشد.

چگونه لیزر لیپولیز چربی‌ها را کاهش می‌دهد؟

در فرآیند لاغری موضعی با لیزر لیپولیز، پرتوهایی لیزری با توان کم، تا عمق ۹ میلی‌متری پوست نفوذ می‌کنند، جایی که لایه‌های چربی زیر جلدی قرار گرفته‌اند. دیواره سلول‌های چربی توسط لیزر متلاشی شده و منافذ کوچکی در آن‌ها ایجاد می‌شود. چربی از درون سلول‌ها خارج شده و در فضای بین سلولی منتشر می‌شود. در این زمان سیستم لنفاوی شما وارد عمل می‌شود. رگ‌های لنفاوی شما چربی‌های اضافی را از فضای بین بافتی جذب کرده و وارد جریان خون می‌کنند. هنگامی که پس از درمان شما شروع به ورزش می‌کنید، بدن آن‌ها را به‌عنوان یک منبع انرژی مصرف می‌کند. به‌طور معمول در این مواقع از چربی‌های اطراف اندام‌های حیاتی (مانند کبد و کلیه‌ها و غیره) استفاده می‌شود، ولی به دلیل آن که شما از قبل با کمک لیزر چربی‌های در دسترس (مناطقی که معمولاً نسبت به چربی سوزی مقاوم هستند) را افزایش داده‌اید، بنابراین بدن از این چربی‌ها به‌عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند. در نتیجه سایز مناطق تحت درمان قرار گرفته، کاهش می‌یابد. اگر به دنبال درمان، ورزش‌های هوازی را انجام ندهید، این چربی‌ها در مناطق دیگر بدن شما مانند شکم یا باسن مجدداً ذخیره می‌شوند.

عملکرد لیپولیز

لیزر لیپولیز کلینیک فلورا

در ابتدا پزشک محلول توموسنت که یک محلول بی حس کننده می باشد را به ناحیه های مورد نظر تزریق می نماید و سپس با بی حسی موضعی سوراخی کوچک در پوست ایجاد می کند و از سوراخ ایجاد شده یک میکروکانولا که دارای قطر تقریبی ۱ تا ۲ میلی متر می باشد و حاوی فیبر نوری است را داخل پوست می کند. انرژی مشخصی از لیز به چربی ها تابیده می شود كه باعث تخریب سلولهای چربی می شود و تخلیه آنها توسط فرآیندهای متابولیسمی طبیعی بدن صورت می گیرد. انرژی لیزر بر روی لایه دوم پوست اثر می کند و باعث سفت شدن و جمع شدن پوست می شود و از افتادگی پوست جلوگیری می کند.