کلینیک فلورا: لیزر لیپولیز برای چه افرادی مناسب است؟

لیزر لیپولیز کلینیک فلورا

امروزه چاقی به یکی از معضل های رایج افراد تبدیل شده است. به منظور درمان چاقی روش های متفاوتی وجود دارد. لیپولیز از جمله روش های درمانی جدید و موثر در این زمینه است. لیپولیز را می توان در از بین بردن سلولیت و چربی در نقاط مختلف بدن به کار برد. اما آیا همه افراد کاندید مناسبی برای انجام لیپولیز هستند.

افراد مناسب برای لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز هوشمند، منجر به تخریب سلول های چربی می شود و آن ها را به شکل یک امولسیون درمی آورد که متعاقباً توسط یک لوله ی ویژه به راحتی خارج می شوند.

کسانی که در بدن خود چربی های اضافه ای دارند که به کمک ورزش و رژیم غذایی از بین نمی رود، می توانند افراد مناسبی برای لیزر لیپولیز باشند و از این روش برای لاغری خصوصا در ناحیه ی شکم ( ليپوليز شكم ) بهره گیرند. متقاضیان این عمل باید حداقل 18 سال داشته باشند، اما محدوده ی سنی خاصی برای حداکثر سن افراد طالب این روش وجود ندارد. با این وجود، مناسب بودن شما برای این عمل توسط مشاوره ی رایگان با جراح انتخابی شما تعیین می شود.

برای مردان و هم برای زنان بالای 18 سال می‌تواند مفید باشد.

برای افرادی که وزن آنها مناسب است ولی در برخی از قسمت‌های بدن دچار چربی‌های مقاوم به رژیم غذایی و ورزش هستند مناسب است و می‌تواند این نواحی را به طور دائم درمان کند.

معیارهای انتخاب بیمار مناسب برای لیزر لیپولیز

1- حجم چربی

حجم چربی در هر فردی متغیر است، اما افرادی که ضخامت چربی زیر پوستشان بین یک تا شش سانتیمتر است، می توانند جزو کاندیداهای عمل لیزر لیپولیز قرار بگیرند و افرادی که ضخامت چربیشان بیشتر یا کمتر از میزان نام برده است، برای انجام عمل لیپولیز مناسب نیستند.

2- وضعیت پوست بیمار

افرادی که افتادگی خفیف تا متوسط پوست دارند، می توانند جزو کاندیداهای عمل لیپولیز باشند، اما افرادی که افتادگی وسیع و شدید پوست دارند، لیپولیز به تنهایی نمی تواند باعث جمع شدگی یا کشیدگی پوست این بیماران شود، به همین دلیل اگر عمل لیپولیز به تنهایی در این افراد انجام شود، نتیجه عمل، پوستی شل و افتاده تر از قبل خواهد بود که ممکن است برای بیمار این نتیجه ناخوشایند باشد، اما امروزه می توان با عمل لیپوابدومینوپلاستی (به معنای حذف پوست اضافه پس از عمل لیپولیز) این افراد هم جزو کاندیداهای عمل لیپولیز قرار بگیرند.

3- وضعیت قوام جداره شکم

لیزر لیپولیز کلینیک فلورا

افرادی که جداره شکمشان شل است (مانند کسانی که بارداری‌ های متعددی داشته اند) انجام عمل لیپولیز باز هم به تنهایی پاسخگو نیست و بهتر است از روش ابدومینوپلاستی (باعث تقویت جداره شکم می شود) استفاده کنند.

4- داشتن خواسته معقول

بیمارانی که توقع منطقی از کاهش وزن خود دارند جزو کاندیداهای مناسب هستند، اما افرادی که انتظار بیشتر از نتیجه معقول دارند، بهتر است عمل لیزر لیپولیز را انجام ندهند.

افراد نامناسب برای لیزر لیپولیز

افرادی که یکی از شرایط زیر را دارا هستند، در زمره ی افراد مناسب برای لیزر لیپولیز قرار نمی گیرند و قادر به استفاده از این روش نیستند:

– سرطان

– دیابت نوع یک

– مشکلات قلبی

– مشکلات کلیوی

– وجود انواع پلاک و یا پیچ های فلزی در ناحیه ی مورد نظر