klajen

كلاژن پروتئینی است معمولی كه در پوست باعث بوجود آمدن  وضعیت ارتجاعی میشود، شكل ظاهری پوست را بوجود آورده و بافت آن را درست میکند. متاسفانه  اندازه  تولید كلاژن در بدن، با بالا رفتن سن كاهش می‌یابد. اما  میتوان با خوردن خوراكی هایی كه رنگ تیره دارند ، از كاهش كلاژن پیشگیری كرد.

بررسی ها نشان می دهند توت شاتوت و زردآلو جزو میوه هایی هستند که در شفافیت و از بین بردن چروک های پوستی نقش زیادی دارند و مواد موجود در این میوه ها در ترمیم سلول های آسیب دیده، تولید سلول های جدید و  تغذیه‌ی سلول ها نقش مهمی‌دارند.

محققان در تازه ترین  مطالعات خود دریافته اند زیتون و روغن ماهی در شادابی پوست بسیار موثر هستند و ترکیبات آن ها در خیلی از داروها به کار می رود.

الان در فصل تابستان گیلاس، آلبالو، انواع توت ها منابع آنتی اکسیدان به شمار می روند، طوری که معادل شان در طبیعت اصلا وجود ندارد و با مصرف آن ها می توان تمام مشکلات پوستی اعم از شل شدن،افتادگی،لکه ها و حتی جوش های پوستی را نیز درمان و بهبود بخشید،کافی است با مصرف این میوه ها و خوردن چند عدد زیتون در روز داشتن پوستی سفت و محکم در تمام سنین عمرتان را تضمین کنید

منبع-http://www.yjc.ir