دوستان

اگر شما هم دوست دارید که به راحتی با همه افراد ارتباط برقرار کنید و به نوعی در دل آن ها جا پیدا کنید لازم است نکاتی را بدانید. داشتن ارتباط خوب در جامعه نیاز به خوش اخلاقی است که این موضوع به شما کمک می کند تا ارتباط بهتری برقرار کنید. در این مقاله از دکتر سلام نکات و تکنیک های لازم برای محبوب شدن در هر جمعی را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

اولین نکته در ارتباط برقرار کردن با همکاران خود وقتی کاری جدید را آغاز می‌کنید و در جمع آن‌ها محبوب شوید این است که با رفتارتان نشان دهید که تازه وارد هستید لزومی ندارد به سرعت با همه سعی کنید صمیمی شوید. تنها در جلسه ها و نشست‌هایی که وجود شما ضروری است شرکت کنید. اجازه دهید همکارانتان به مرور زمان با شما ارتباط برقرار کنند و با رفتارتان به آن بفهمانید که حد و مرز خود را می‌دانید.

بعضی اوقات فرد تازه‌وارد ممکن است بپرد وسط کارتان و به شما بگوید که فلان کار را اشتباه انجام می‌دهید یا فلان کار را به این شکل انجام داده‌اید یا اصلا کارها را به روش او انجام بدهید. معمولا این کمک‌ها چیزی نیست که شخص واقعا به آن نیاز داشته باشد. بهتر است به دیگران توجه کنید و زمانی‌که آنها در کارشان به مشکل برخوردند، وارد عمل شوید و با راهکاری عملی و مناسب او را راهنمایی کنید. با این روش می‌توانید از ناراحتی طرف مقابل و موضع‌گیری او علیه خودتان جلوگیری کنید.

عده‌ی بسیار کمی از افراد قبل از اینکه از آنها درخواست کمک شود، به دیگران پیشنهاد کمک‌کردن می‌دهند. اما بیشتر اوقات تنها یک کمک کوچک می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد. فقط ابتدا اطمینان یابید که راهکارتان واقعا کمک‌کننده و گره‌گشا باشد، زیرا تنها در این حالت است که می‌توانید در زندگی دیگران تغییر واقعی ایجاد کنید.

برای انجام سخت‌ترین کارها داوطلب بشوید

بعضی‌اوقات افراد تازه‌وارد به هر دری می‌زنند تا بهترین و جالب‌ترین کارها را برای خود انجام دهند. حتی ممکن است آنها در این راه، این کار را از دیگران بقاپند. اما باید بدانید این کار برای‌تان بهای سنگینی دارد و شانس‌تان را برای اینکه عضوی از جمع شوید، کاهش می‌دهد.

به‌جای این کار بهتر است زمان‌تان را صرف فهمیدن این بکنید که کجا می‌توانید بیشترین منفعت را در گروه داشته باشید. به‌دنبال راه‌هایی باشید تا زندگی سایر افراد گروه را آسان‌تر کنید. برای کارهای سخت و بدون پاداش داوطلب شوید تا دِین‌تان را به گروه ادا کنید.

دوستان

از دیگران چیزهای سخت نخواهید

بعضی‌اوقات، افراد چند لحظه پس از ملاقات‌تان در یک برنامه‌ی گروهی از شما می‌خواهند تا آنها را با فردی که می‌شناسید آشنا کنید یا به شما فشار می‌آورند تا آنها را به مشتریان خود معرفی کنید. همه‌ی ما به کمک و مساعدت دیگران نیاز داریم، اما وقتی کار مثبتی انجام دادید، هوشمندانه اقدام کنید و آرام پیش بروید. وقتی‌که هنوز به دیگران خیلی نزدیک نشده‌اید، از آنها کاری نخواهید که به تلاش زیادی نیاز داشته باشد. بهتر است در این مواقع فقط از دیگران درخواست نصیحت یا راهنمایی بکنید. در درجه‌ی اول، بااین‌کار می‌توانید اطلاعاتی را که می‌خواهید به‌دست بیاورید و در درجه‌ی دوم احترام ضمنی خود را به کسی که از او سؤال کرده‌اید نشان دهید (حتما شما هم وقتی که یک نفر از شما نصیحت بخواهد، خوشحال می‌شوید). بهترین نتیجه‌ی کار این است که این‌گونه می‌توانید کم‌کم ارتباطات واقعی بسازید.

به دیگران کمک کنید تا آنها نیز جزئی از جمع‌تان بشوند

مهم نیست که شرکت‌ یا جمع‌تان چقدر مهمان‌نواز و دوستانه برخورد می‌کند، ممکن است گاهی افرادی که به جمع‌تان وارد می‌شوند، برای برقراری ارتباط به کمک نیاز داشته باشند. شاید این فرد کسی در واحد ترابری باشد که همیشه تنها ناهار می‌خورد یا خانم حسابداری باشد که همیشه خارج از گروه می‌ماند. پیدا کردن این افراد که در برقراری ارتباط ضعیف‌اند و خارج از جمع مانده‌اند، آسان است.

به یکی از آنها نزدیک شوید، سلام کنید و یک چیز خوب بگویید یا کاری انجام دهید که آن فرد با شرکت‌تان، گروه‌تان یا حتی خودتان احساس راحتی بیشتری داشته باشد. به جایی برسید که با اعتماد به نفس به دیگران کمک کنید تا وارد جمع‌تان بشوند. زیرا در این حالت است که واقعا جزئی از یک جمع شده‌اید. در این مواقع دیگر بحث سر شما نیست، بلکه موضوع گروه‌تان و افرادی است که در آن وارد می‌شوند. وقتی که عمیق‌تر به این موضوع فکر کنید، می‌فهمید که همین بهترین تعریف از عضویت در یک گروه‌ است.

منبع: روز پلاس