کبد چرب در کودکان

ایجاد کبد چرب در کودکان، دلایل مختلفی می تواند داشته باشد و حتی به سبک زندگی آن ها بستگی دارد. ولی جای نگرانی وجود ندارد چون با رعایت برخی از نکات و تغییر سبک زندگی می توانید از چرب شدن کبد در کودکان جلوگیری کنید. در این مقاله از دکتر سلام راهکارهای موثر برای پیشگیری از چرب شدن کبد در کودکان را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

دکتر ارمغان سادات کیهان مهر درباره راه‌های پیشگیری از کبد چرب در کودکان اظهار کرد: کبد چرب امروزه شیوع زیادی پیدا کرده و بروز آن در کودکان یک اخطار جدی است.دکتر ارمغان سادات کیهان مهر درباره راه‌های پیشگیری از کبد چرب در کودکان اظهار کرد: کبد چرب امروزه شیوع زیادی پیدا کرده و بروز آن در کودکان یک اخطار جدی است.

1784نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی در سال 96 به پزشکی قانونی مراجعه کردند

وی افزود: شیوع کبد چرب در کودکان چاق نسبت به کودکان با وزن طبیعی، بالاتر است؛ اصلاح سبک زندگی به بهبود این بیماری کمک می‌کند.خوردن آب سرد ناشتا در بروز کبد چرب بسیار موثر است.

این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: پرهیز از مصرف فست فود, پرهیز از مصرف غذاهای بسیار چرب, پرهیز از نوشیدن آب بین غذا, پرهیز از تند خوردن, پرهیز از درهم‌خوری, پرهیز از خوردن آب یخ (خصوصا در فصول سرد و ابتدای صبح) از راه‌های پیشگیری از بروز کبد چرب در کودکان است.

کیهانمهر خاطرنشان کرد: مصرف موادی مانند ژله، بستنی، تنقلات حاوی مواد نگهدارنده و رنگی می‌تواند باعث بروز کبد چرب در کودکان شود و مصرف بیشتر مقویات کبد مانند انار، به، سیب، زرشک و دارچین در قالب میوه، غذا و تنقلات, مصرف بیشتر نخود در غذاها نیز از کبد چرب در کودکان جلوگیری می‌کند.

وی یادآور شد: مصرف تنقلاتی مانند مویز، نخودچی، فندق، بادام, مصرف سکنجبین ملس نیز برای سلامت کبد بسیار مفید است, با تقویت کبد می‌توان از بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری کرد.

منبع: روزنو