خیار

خیار یکی از خوردنی های بسیار مناسب در زمستان است که مصرف آن به شدت توصیه می شود چون خوردن خیار در زمستان باعث پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی می شود. در این مقاله از دکتر سلام به مصرف خیار برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی پرداخته ایم. توصیه می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

یک محقق طب اسلامی گفت: اگر روزی یک عدد خیار بخورید از سرما خوردگی در فصل زمستان در امان هستید.

وی با بیان اینکه خیار تصفیه کننده طبیعی خون هست، اضافه کرد: خوردن، بوییدن و مالیدن خیار به پیشانی در برطرف سردرد و قطره قطره ریختن آب خیار در بینی و بوییدن آن جهت از بین بردن گرفتگی، بی حوصلگی و کم خوابی مفید هست.
این محقق طب اسلامی ضمن تاکید بر اینکه خیار و تخم خیار برای معالجه دیابت و مریضی های قندی بسیار مفید هست، گفت: از ورقه خیار برای برطرف قرمزی چشم استفاده می گردد و اگر این میوه همراه غذا در سالاد خورده گردد، به معالجه یبوست کمک می کند.

وی ابراز داشت: اگر روزی یک عدد خیار بخورید از سرما خوردگی در فصل زمستان در امان هستید و برای از بین بردن صفرا و اسید خون از خیار دارای تخم زرد، تماما دست یافته و بدون نمک استفاده می گردد.
این محقق طب اسلامی اشاره نمود: خیار برطرف کننده غصه و افسردگی هست و با حلقه حلقه کردن خیار و قرار دادن آن روی پوست میتوان برای از بین بردن چین و چروک و چربی پوست و علاوه بر این محافظت لطافت و تازگی آن استفاده نمود و ضماد خیار برای خارش، اگزاما و تحریکات جلدی پوست بسیار موثر هست.

وی سفارش کرد: برای جلوگیری از نفخ خوب تر هست پس از خوردن خیار عرق نعنا یا قدری آب جوش همراه نبات بخورید و کسانی معده ضعیف دارند و دچار سوء هاضمه می باشند خوب تر هست خیار را همراه عسل یا مویز بخورند.
عبداللهی نیک آبادی اقرار داشت: برای از بین بردن یبوست در دوران بارداری استفاده خیار سفارش می گردد و علاوه بر این خوردن پوست خشک خیار سبز زایمان را ساده می کند و لازم به ذکر هست بانوان حامله پیش از درد باید از استفاده خیار خود داری کنند

منبع: رکنا