فواید لیزر درمانی برای افراد دیابتی

با استفاده از روش لیزر درمانی می توانید به راحتی جوش و آکنه صورت خود را برطرف کنید. همچنین زخم های دیابتی نیز با کمک لیزردرمانی قابل درمان خواهند بود. در ادامه به صحبت های دکتر عبدالرضا رویین‌تن در این رابطه دقت کنید.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مطرح کرد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که لیزر یک مکمل درمانی است و در واقع نقش درمانی 100درصدی برای بیماران ندارد، گفت: از جمله موارد استفاده از لیزر برای عمل‌های زیبایی و بهبود جای زخم و آثار تروماهای به جا مانده است.

از ستاد کنگره جراحی پلاستیک، دکتر عبدالرضا رویین‌تن با اشاره به اینکه لیزر یک فناوری جدید است که امکان سوء استفاده از آن نیز وجود دارد، افزود: لیزر درمان نهایی مشکلات نیست ولی در بهبود بیمار می‌تواند نقش موثری داشته باشد و از جمله روش‌های استفاده از آن برای عمل‌های زیبایی بوده و برای بهبود جای زخم و آثار تروماهای به جا مانده نیز استفاده می‌شود.

فواید لیزر درمانی برای افراد دیابتی
رویین‌تن بیان داشت: همچنین استفاده از لیزر روش درمانی قطعی برای جوش صورت نیست ولی می‌تواند برای لایه برداری موثر باشد لذا افراد باید مراقب باشند که در این زمینه‌ها مورد سوء استفاده و کلاهبرداری قرار نگیرند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: جراحان پلاستیک و متخصصین پوست در صورت گذراندن دوره‌های آموزشی از جمله افرادی بوده که می‌توانند در این زمینه منبعی برای مراجعه مردم باشند و اقدامات لازم برای آنها را در حوزه‌های مختلف از جمله جوان‌سازی صورت و بهبود زخم‌های دیابتی انجام دهند.
به گفته دبیر علمی کنگره جراحی پلاستیک، نخستین افرادی که در این مورد از آنها توسط مردم سوال می شود و در واقع مردم مشکلات خود در این زمینه را به آنها ارجاع می دهند، حوزه جراحی پلاستیک است. لذا بر همین اساس این کنگره با محوریت لیزر برگزار شد.

ایرنا