muhaye-khoshk

برای معالجه موهای خشک می توانید به آسانی محصولات بسیاری را در فروشگاه ها و داروخانه ها تهیه کنید ولیاستفاده از ماسک دست ساز خودتان برای این منظور شیوه بهتری است چون از مواد طبیعی و بدونبکاربردن  نگهدارنده ها آن را آماده می کنید. در این بخش برایتان طرز درست کردن ماسک آووکادو برای معالجه موهای خشک تان را داریم.

۱

ابتدا برای درمان موهای خشک تان مواد تشکیل دهنده ماسک را فراهم کنید. برای این ماسک نرم کننده عمیق، نیاز به یک عدد سفیده تخم مرغ، ۱ عدد آووکادو، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری عسل دارید. مقدار این مواد را می توانید بسته به طول و ضخامت موهایتان تغییر دهید.

۲

مواد تشکیل دهنده را مخلوط کنید. از یک بلندر یا غذاساز برای این منظور استفاده کنید و همه مواد را اضافه کنید و آنها را مخلوط کنید تا به غلظت و فرم کرم برسد. اگر بلندر ندارید، می توانید مواد را به صورت دستی مخلوط کنید؛ اما این کار کمی بیشتر طول می کشد.

 

۳

مخلوط را روی موهای خود بگذارید. با انگشتان تان مقداری از ماسک بردارید و روی موهایتان پخش کنید. در درجه اول، روی انتهای موهایتان تمرکز کنید. وقتی از کل ماسک استفاده کردید، می توانید موهایتان را داخل کلاه حمام جمع کنید تا ماسک به لباس هایتان نمالد.

 

۴

بگذارید ماسک برای درمان موهای خشک شما به مدت ۲۰–۳۰ دقیقه روی موهایتان بماند تا خیس بخورد.

اگر بخواهید می توانید ماسک را به مدت بیشتری روی موهایتان بگذارید، اما حداقل زمان برای این کار همان ۲۰ دقیقه است.

 

۵

کلاه تان را دربیاورید، موهایتان را زیر دوش آب گرم بشویید. فقط از آب گرم استفاده کنید و همه ماسک باقی مانده روی موهایتان را بشویید. اگر نیاز دارید، می توانید از شامپو استفاده کنید، اما سعی کنید این کار را انجام ندهید، چون دوباره موهایتان را خشک می کند. وقتی شستن موها تمام شد، آنها را با یک حوله خشک کنید.

۶

این روند را تکرار کنید. می توانید این ماسک را ۱-۲ بار در هفته، روی موهایتان بگذارید تا به نتایج مطلوب برسید. در غیر این صورت می توانید ماسک آووکادو را هر زمان که احساس کردید موهایتان وزوزی یا خشک شده یا آسیب دیده، استفاده کنید.

نکات و هشدارها

همچنین می توانید از درمان پروتئین (که برای بازسازی موهای آسیب دیده عالی است) و درمان روغن داغ استفاده کنید.
درمان موهای خشک به صورت عمیق به ویژه برای موهای مجعد یا فر که بیشتر امکان خشک و زبر شدن دارند، عالی است.
می توانید وقتی در حمام هستید، یک درمان عمیق کوچک انجام دهید. برای این کار، مقداری عسل را با نرم کننده تان مخلوط کنید و آن را در طول موهایتان به طور معمول شانه کنید. سپس تا وقتی که بقیه کارهای شستشوی خود را انجام نداده اید، موهایتان را آب نکشید. (به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه)
هنگامی که در حال درست کردن ماسک در خانه هستید، مطمئن شوید که مواد خوب مخلوط شده اند و مراقب چیزی که روی موهایتان می گذارید باشید، چرا که باید بتوانید آن را به راحتی از موهایتان بشویید!

منبع-http://phow.ir