حمله قلبی

حمله قلبی علل متفاوتی می تواند داشته باشد و باید در هنگام رخ دادن حمله قلبی برخی از نکات را رعایت کنید تا بتوانید از دست حمله قلبی جان سالم به در ببرید. در این مقاله نکات طلایی در خصوص حمله قلبی گردآوری کرده ایم. توصیه می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

اگر دچار حمله قلبی شدید در این شرایط چه باید کرد؟ نکات زیر حتما به شما کمک خواهد کرد.

اتلاف وقت

وقتی چنین شرایطی رخ می‎دهد اصلا درنگ نکنید. بسیاری از افرادی که دچار حمله قلبی شدند قبل از رسیدن به بیمارستان از بین رفتند. در صورتی که به موقع به بیمارستان برسید شانس زنده ماندن بسیار زیاد است.

نشانه‎های معمول

نشانه‎های حمله قلبی درد سینه، پشت گردن و کمر، تنگی نفس و … هستند اما برای مراجعه به بیمارستان منتظر همه این‌ موارد نباشید. عرق کردن هم از نشانه‎های حمله قلبی است.

تماس با اورژانس

در این شرایط سعی نکنید از کسی بپرسید یا در گوگل جستجو کنید که علائمی که دارید به چه دلیل است. وقتتان را از دست ندهید و فقط با اورژانس تماس بگیرید.

مورد ویژه زنان

تحقیقات نشان داده خانم‎ها در تماس با اورژانس در این شرایط بیشتر از آقایان تردید می‏‌کنند. باید بدانید که مهم‏‏ترین کار اطلاع به اورژانس و سرعت عمل است.

جویدن آسپرین

وقتی احساس می‏‌کنید یکی از نشانه‎های حمله قلبی را دارید، خیلی سریع یک قرص آسپرین بجوید. همین کار می‏‌تواند به راحتی زندگی‎تان را نجات دهد.

خروج از خانه

اگر می‌‏توانید یا کسی هست که کمکتان کند بهتر است از خانه بیرون بروید و منتظر آمبولانس باشید تا وقتی اورژانس رسید زمانی صرف نشود تا داخل آپارتمان شوند.

حفظ آرامش

بهترین کار این است که آرامشتان را حفظ کنید و بدانید همیشه در شرایط آرام تصمیم‏‌گیری و انجام امور لازم راحت‏‌تر است.

منبع: روزنو