هپاتیت فولمینانت چه نوع عارضه ای است؟

هپاتیت فولمینانت جزو بیماری های مزمن کبدی می باشد. پس از بررسی های مختلف روی این بیماری محققان پی به ارتباط این عارضه با ساعت بیولوژیک بدن بردند و موفق به کشف راهی برای افزایش طول عمر و بهبودی مبتلایان شدند.

ساعت بیولوژیکی بدن عامل مهمی در مبارزه با نوعی هپاتیت حاد است دانشمندان فرانسوی می‌گویند که ساعت بیولوژیکی بدن انسان عامل مهمی در مبارزه با بیماری‌های التهابی مانند هپاتیت فولمینانت است.

به نقل از چاینادیلی، این تحقیق توسط دانشمندان “موسسه ملی بهداشت و تحقیقات پزشکی”(Inserm)، موسسه “پاستور لیل” و دانشگاه “لیل” در شمال فرانسه انجام شده است.

دانشمندان از طریق آزمایش بر روی سلول‌های انسان و موش دریافتند که اثر ضدالتهابی پروتئین ساعت زیستی موجب کاهش علائم بیماری هپاتیت فولمینانت می‌شود.

هپاتیت فولمینانت بیماری جدی است که هیچ درمان موثری جز پیوند کبد در عرض 24 ساعت پس از شروع علائم آن ندارد.

این بیماری باعث کاهش سریع عملکرد بافت کبدی در بیماران علاوه بر اختلالات انعقادی خون و آسیب‌های غیر قابل جبران مغزی می‌شود.

هپاتیت فولمینانت چه نوع عارضه ای است؟

دانشمندان فرانسوی پروتئین ساعت زیستی به نام Rev-erba که به طور قابل‌توجهی بافت‌های چربی کبد، عضله اسکلتی و سلول‌های مغزی را مورد هدف قرار می‌دهد را کشف کردند.

آزمایش بر روی سلول‌های سیستم ایمنی بدن انسان و موش‌ها این واقعیت را ثابت کرد که ایجاد التهاب به دنبال یک ریتم روزانه است.

نتایج آزمایش نشان داد موش‌هایی که تحت درمان Rev-erba قرار گرفته بودند علائم کمتری از بیماری در بدن آنها بروز کرد و عمر بیشتری داشتند.

محققان فرانسوی اثرات مشابهی را بر روی سلول‌های انسانی در آزمایشگاه مشاهده کردند که می‌تواند روشی برای درمان هپاتیت فلومینانت باشد.

“هلن دوئز”( Helene Duez) محقق “موسسه اینسرم” گفت: این کشف موجب بهبود و کیفیت زندگی و طول عمر بیماران مبتلا به بیماری التهابی مزمن خواهد شد.

نتایج این تحقیق در نشریه Gastroenterology منتشر شده است.

ایسنا