تشخیص و درمان بیماری انگشت ماشه ای

 

بیماری انگشت ماشه ای در افرادی پدید می آید که بیش از حد وسایل سنگین را جابجا میکنند و فشار زیادی به تاندون های انگشتان خود وارد می کنند. دکتر مصلح‌الدین ادیب حسامی در این بخش به بررسی علائم و نشانه های این عارضه و روش های درمان آن میپردازد.

افرادی که بیش از حد با انگشتان خود اجسام سنگین را جا به جا می کنند دچار عارضه انگشت ماشه ای می شوند.
یک فیزیوتراپیست در خصوص بروز عارضه انگشت ماشه‌ای و آسیب دیدن تاندون‌ها توضیحاتی داد.

مصلح‌الدین ادیب حسامی فیزیوتراپیست اظهار کرد: هنگامی که افراد بیش از حد از انگشتان خود برای حمل اجسام سنگین و یا انجام فعالیت‌های روزمره کار می‌کشند، تاندون انگشتشان دچار مشکلاتی مانند التهاب و بیرون زدگی از محل اصلی‌اش می‌شود.

وی ادامه داد: هنگامی که تاندون انگشت ضخیم می‌شود، عارضه انگشت ماشه‌ای در افراد بروز پیدا می کند که به علت زخمی شدن تاندون و التهاب شدید به صورت ناگهانی انگشت دست رها و پرت می‌شود.

ادیب حسامی با اشاره به اینکه عارضه انگشت ماشه‌ای در زنان شایع تر است، افزود: زنان به دلیل انجام فعالیت‌های بیش از حد در خانه و یا محل کار بیشتر در معرض عارضه انگشت ماشه‌ای قرار می‌گیرند و در این بیماری، تاندون به شدت آسیب دیده که در صورت رسیدگی نکردن به موقع مشکلات متعددی دامنگیر آن‌ها می‌شود.

تشخیص و درمان بیماری انگشت ماشه ای

تحریک الکتریکی باعث التیام تاندون آسیب دیده می‌شود

این فیزیوتراپ عنوان کرد: وقتی که بیماری انگشت ماشه‌ای در مرحله حاد قرار دارد، با انجام ماساژ و استفاده از پمادهای ضد التهاب و قرص‌های مسکن می‌توان این بیماری را درمان کرد و تاندون آسیب دیده بعد از 2 تا چهار هفته استراحت به حالت اولیه خود برمی‌گردد.

وی اظهار کرد: اگر تاندون در بیماری انگشت ماشه‌ای بیش از حد ضخیم شده باشد، در این هنگام پزشکان انگشت آسیب دیده را آتل گرفته و باید به مدت سه هفته تاندون آسیب دیده در داخل آتل بی تحرک قرار بگیرد.

ادیب حسامی یادآور شد: انجام کارهای گرمایشی، کششی و تحریک الکتریکی باعث التیام تاندون آسیب دیده و ضخیم در عارضه انگشت ماشه‌ای می‌شود

تی نیوز