لاغری

کسانی که چاق هستند برای لاغر شدن حاضر هستند هرکاری را انجام بدهند، حتی حاضر هستند از داروها استفاده کنند تا بتوانند لاغر شوند. یکی از داروهای که برای لاغری مورد استفاده قرار می گیرد لووتیروکسین می باشد. در این مقاله از دکتر سلام در مورد لاغری با داروی لووتیروکسین اطلاعاتی را فراهم کرده ایم. با ما همراه شوید.

انگیزه لاغری، خیلی از توپولوها را وادار می‎کند تا دست به هر کاری بزنند، غیر از ورزش! مصرف داروهایی در سبد غذایی بسیاری از این افراد قرار دارد که شاید موجب لاغری شود، اما برای لاغری کاربرد ندارد.

یکی از عوارض اضافه وزن، تنبلی‌ست که همین موضوع باعث خانه نشینی افراد چاق و تمایل به مصرف دارو برای کاهش وزن‌شان می‌شود. خیلی از این افراد هم برای توجیه کارشان، از داروهای درمانی استفاده می‌کنند.

یکی از این داروها لووتیروکسین است. این دارو برای درمان کم کاری تیروئید تجویز می‌شود و از بزرگ شدن غده تیروئید جلوگیری می‌کند.

سیدضیاءالدین مظهری متخصص تغذیه استفاده از قرص‌های افزایش دهنده متابولیسم بدن هم‌چون لووتیروکسین را تنها در صورتی مجاز دانست که کم‌کاری تیرویید وجود داشته باشد و ادامه داد: در واقع پس از کنترل وضعیت بدن و انجام آزمایشات تیروئیدی و تایید آن توسط متخصص غدد و بررسی علائمی مثل افزایش وزن، خواب‌آلودگی و سایر نشانه‌های کم‌کاری تیروئید، داروی مناسب تجویز می‌شود.

وی عنوان کرد: در این صورت داروی لووتیروکسین همراه با رژیم درمانی به کاهش وزن کمک می‌کند. اما زمانی که عملکرد تیرویید طبیعی است، استفاده از این قرص نه تنها برای کاهش وزن مفید نیست، بلکه سبب بروز اختلالات تیروئیدی در فرد خواهد شد.

منبع: تندرست نیوز