diabet

دم نوشهای گیاهی شامل انواع بسیار گوناگونی است همچنان نیز تنوع آن رو به ازدیاد است مثل چای سفید، چای آلوئه ورا و غیره.دم نوشهای گیاهی اگر به شیوه  سالم تهیه شوند و تقلبی در درست کردن این گیاهان نباشد  استفاده از آن مشکلی برای دیابتی‌ها بوجود نمی آورد.

دم نوشها و یا چای گیاهی خاصی برای دیابتی‌ها که صرفا مفید باشد از طرف سازمانهای معتبر جهانی توصیه نشده است. دم نوشها بیشتر برای خواص دارویی که دارند مصرف می‌شوند که ایجاد آرامش، رفع احساس خستگی و اضطراب و دل درد از مهمترین فواید مصرفی آنهاست.
 چای گیاهی از نظر مواد فعال به لحاظ زیستی و آنتی اکسیدانها بسیار غنی می‌باشند و توصیه می‌شود دیابتی‌ها این دم نوشها را با قند و شکلاتهایی که قند آزاد دارند مثل شکلاتها، شیرینی‌ها و حتی بیسکوییت‌های حاوی قند مصرف نکنند زیرا مولکولهای کوچک قند موجود در آنها به سرعت در روده جذب شده و سبب افزایش قند خون می‌شود.
 گیاه آلوئه ورا می‌تواند اثر پیشگیری کننده در بروز دیابت در افراد در معرض خطر داشته باشد و حتی می‌تواند کاهش چشمگیری در قند خون ایجاد کند.
یکی از عوارض بسیار شایع در افراد دیابتی خشکی و حساسیت پوست این افراد می‌باشد این گیاه دارای مقادیر بالای کلاژن و ویتامین است که از خشکی پوست این افراد جلوگیری نموده و باعث نرمی پوست در افراد دیابتی می‌شود. این گیاه را به صورت عرق آلوئه ورا یا به صورت خشک شده، پماد یا لوسیون می‌توان استفاده کرد.
مصرف 2 تا 3 فنجان از چای‌های گیاهی را در روز برای دیابتی‌ها مناسب دانست.
منبع-http://www.yjc.ir