کلینیک سیب سبز: آر اف فرکشنال چگونه موجب جوانسازی پوست می شود

جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال کلینیک سیب سبز

داشتن پوست زیبا و شفاف یکی از مهم ترین نشانه های زیبایی است. با این وجود نمی توان تاثیر گذر سن را در فرآیند طبیعی پیری پوست انکار کرد. خوشبختانه امروزه روش های جدیدی در علم پزشکی ابداع شده است که می تواند به شما در داشتن پوست شاداب کمک کند. آراف فرکشنال کلینیک سیب سبز یکی ازجدیدترین روش های جوانسازی صورت به شمار میرود.

مکانیسم عمل آر اف فرکشنال چیست؟

این سیستم که گاهی به آن MFR مخفف microneedle fractional RF (آر اف فرکشنال سوزنی) هم میگویند، به این صورت عمل میکند که سوزنهای بسیار ظریف وارد پوست میشود که بین آنها امواج رادیویی مبادله میشود. این مساله باعث ایجاد گرما در بخش درم پوست میشود که این گرما باعث ایجاد کلاٰٰژن جدید و اتقباض کلاژن های قدیمی میشود. کلمه فرکشنال به معنی بخش و قسمت میباشد. به این معنی که فقط بخشهایی از پوست حرارت میبیند و بخش عمده ای در معرض حرارت قرار نمیگیرد. این مساله باعث میشود که عوارض آر اف فرکشنال کمتر شود. از طرف دیگر اثر آراف فرکشنال در جوانسازی به قدری زیاد است که میتوان آراف فرکشنال رابهترين روش جوانسازی پوست صورت دانست.

مراحل انجام آر اف فرکشنال چگونه است؟

بهتر است در روز درمان، خانمها با پوست تمیز و بدون آرایش، و آقایان با صورت اصلاح شده مراجعه نمایند. ناحیه درمان با کرم های بی حسی موضعی پوشانده خواهد شد. بعد از ۳۰-۲۰ دقیقه پوست محل درمان شسته شده و ضدعفونی خواهد شد. جلسه درمانی بسته به محل درمان حدود ۲۵-۱۰ دقیقه طول خواهد کشید. قبل از شروع درمان هر فردی یک سری مخصوص خریداری میکند. هرسری یا تیپ دستگاه برای جلوگیری از انتقال بیماری تنها جهت یک فرد قابل استفاده بوده و استفاده از آن جهت شخص دیگر (حتی نزدیکان) ممنوع است. بعد از درمان می توان با استفاده از کیسه یخ پوست را خنک و آرام نمود. استفاده از کرم ترمیم بعد از کیسه یخ به کاهش سریع تر التهاب پوست کمک میکند.

برای رسیدن به نتایج رضایت‌بخش به چند جلسه درمانی نیاز است؟

معمولا توصیه می‌شود که بیمار بین 3 تا 5 جلسه، درمان با آر ‌اف فرکشنال را انجام دهد. در صورتی که درمان با آر اف فرکشنال را طی چندین جلسه انجام دهید، به نتایج بسیار بهتری خواهید رسید چرا که در متد آر اف صورت، درهر جلسه درمانی تنها قسمتی از پوست درمان می‌شود و بنابراین برای پوشش دادن تمامی قسمت‌ها نیاز به تکرار پروسه می‌باشد. به همین خاطر انجام حداقل 3 جلسه درمانی با فواصل یک ماهه برای دستیابی مزایای آر اف ضروری است.

پوست من بلافاصله بعد از درمان چگونه خواهد بود؟

جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال کلینیک سیب سبز

بعد از اتمام جلسه‌ی درمانی هیچ نیازی به گذراندن دوره ریکاوری نیست. بعد از جلسه‌ی درمانی ممکن است پوست موقتا سرخ و کمی متورم شود که این حالت بین 1 تا 3 ساعت طول می‌کشد. پوست شما بعد از درمان احساس شبیه به کشیده شدن و گرما خواهد داشت و ممکن است تا 48 ساعت کمی صورتی باشد. معمولا در سومین روز پس از جلسه‌ی درمانی، نشانه‌هایی از گرمایش سلولی در پوست (به صورت شبکه‌ای از نقاط بسیار ریز روی پوست) نمایان می‌شود و جای این نقاط (چون در حال بهبودی است) پوسته می‌شود و ممکن است بین 1 تا 2 روز پوست شما، حالت پوسته پوسته داشته باشد. بروز این حالت کاملا طبیعی است و بخشی از روند بهبودی پوست شما است. شما می‌توانید روز بعد از جلسه‌ی درمانی تا حدود کمی کرم یا مواد آرایشی روی پوست خود بزنید (12 ساعت بعد از جلسه درمانی). بعد از ریختن تمام پوسته‌ های تشکیل شده روی پوست شما، شاهد بهبودی چشمگیری در ظاهر پوست خود خواهید بود و رسیدن به این نتایج تنها 5 تا 7 روز زمان می‌برد. روند تولید کلاژن در پوست و بازسازی پوست همچنان تا ماه‌ها پس از درمان ادامه خواهد داشت و بعد از هر جلسه‌ی درمانی، پوست شما بهتر و بهتر خواهد شد.

هزینه

هزینه آر اف سوزنی به بزرگی ناحیه درمان، تعداد ناحیه‌های مورد نظر، شدت عارضه پوستی و حق‌الزحمه متخصص بستگی دارد.