شرکت رُش پارس به منظور از بین بردن تصورات غلط در خصوص سرطان ریه، تلاش می‌کند با برگزاری سمینارهای رایگان برای عموم مردم، سطح آگاهی همگانی درباره سرطان ریه را ارتقا دهد. شرکت رُش پارس در تلاش است تا سطح آگاهی جامعه درباره سرطان ریه در کشورمان را ارتقاء دهد.

از آنجایی که در سال‌های اخیر، سرطان ریه به یکی از دلایل اصلی مرگ‌ومیر ناشی از سرطان در بین مردان و زنان تبدیل‌شده است، شرکت رش پارس اقدام به برگزاری کمپینی باهدف ارتقاء آگاهی همگانی درباره این سرطان کرده است.

یکی از اهداف بلندمدت این شرکت که در ماه گذشته دو گردهمایی به‌منظور آگاهی‌رسانی برگزار کرده است، بهبود زندگی مبتلایان به سرطان ریه و خانواده‌های آن‌ها در کشورمان از طریق بالا بردن استاندارد زندگی این افراد است. رُش پارس در تلاش است تا به بیماران کمک کند تا سرطان ریه را در ابتدایی‌ترین مراحل ممکن تشخیص داده و درمان کنند. برای این منظور، این شرکت از روش‌هایی چون درمان هدفمند و ایمنی‌درمانی که مانع از رشد و انتشار سلول‌های سرطانی به سایر قسمت‌های بدن، حتی زمانی که بیماری دیر تشخیص داده‌شده است می‌شوند، استفاده می‌کند.

در هر یک از این گردهمایی‌ها که در بیمارستان مسیح دانشوری و همچنین در مرکز خرید ارگ برگزار شد، متخصصان به‌صورت حضوری پاسخگوی سؤالات مردم درباره سرطان ریه بودند تا آگاهی عموم را از علائم این بیماری (که اغلب چندان واضح هم نیستند) افزایش دهند. این شرکت دارویی پیشرو، در راستای یکی از اهداف جهانی خود در خصوص افزایش امید به زندگی در مبتلایان و اطرافیان آن‌ها باوجود همه نگرانی‌ها و ناامیدی‌ها، در این دو رویداد تلاش کرده تا با برقراری ارتباط با مردم، درک و آگاهی آن‌ها از تهدید جدی سرطان ریه در ایران را افزایش دهد.

دکتر خسروی، از اعضای برجسته بخش سرطان‌شناسی قفسه سینه در بیمارستان مسیح دانشوری و متخصص سرطان‌های راه‌های تنفسی و ریه، در این مراسم بر تأثیرات منفی ناشی از استعمال سیگار بر ریه افراد تأکید کرد و گفت: «امروزه سرطان ریه یکی از رایج‌ترین سرطان‌ها در سرتاسر جهان و یکی از پنج سرطان بسیار متداول در ایران به شمار می‌آید. ازآنجاکه درمان این بیماری بستگی به مرحله تشخیص آن دارد و متأسفانه 85% مبتلایان به این بیماری سابقه مصرف طولانی دخانیات دارند، بنابراین توصیه می‌کنیم که هر فرد تا جای ممکن با پرهیز از استعمال هرگونه دخانیات به‌خصوص قلیان، که هر بار استفاده از آن اثرات مضر معادل 50 نخ سیگار را بر روی ریه به‌جا می‌گذارد، به سلامت بدن خود کمک کند».

دکتر ووکوبرادوویچ دوریک، مدیر پزشکی شرکت رُش پارس، در ادامه در پاسخ به دلایل اصلی ابتلای افراد به سرطان ریه گفت: «برخلاف تصور عام، مبتلایان به سرطان ریه، تنها مصرف‌کنندگان بلندمدت سیگار نیستند. از این رو شرکت رُش در سراسر دنیا در تلاش است تا این باور غلط را تا حد امکان اصلاح کند. اثر سرطان‌زایی استعمال دخانیات امری انکارناپذیر است، اما دلایل متعدد دیگری چون زمینه ارثی خانوادگی، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و دود دست‌دوم (قرار گرفتن در معرض دود دخانیات بدون استعمال آن) نیز باید به‌عنوان عوامل مؤثر در ایجاد این نوع سرطان در نظر گرفته شوند.»

هرچند سرطان ریه به‌عنوان یکی از بیماری‌های سخت و پیچیده شناخته می‌شود، اما این شرکت دارویی سوئیسی گویا از تلاش خود برای کمک به جامعه ایرانی در راستای کسب آگاهی بیش‌تر نسبت به پیشرفت‌های تحقیقاتی، تشخیصی و درمانی این حوزه دست برنداشته است. آن‌ها با ارائه خدمات اختصاصی به هر یک از بیماران به‌طور جداگانه، همچنان در تلاش برای افزایش امید به زندگی در میان بیماران و اطرافیان هستند.

درباره رُش پارس

شرکت رُش، پیشرو در علوم دارویی و تشخیصی، فعالیت خود را بر پیشبرد علوم با هدف بهبود زندگی مردم، متمرکز کرده است. مجموعه مهارت‌های این شرکت در هر دو حوزه دارویی و تشخیصی، رُش را به یکی از ممتازترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات درمانی اختصاصی تبدیل کرده است – راهبردی با هدف انتخاب مناسب‌ترین روش درمان برای هر یک از بیماران به بهترین شکل ممکن.

رُش بزرگ‌ترین شرکت زیست‌فناوری با داروهای کاملا متفاوت و اختصاصی در حوزه‌های سرطان‌شناسی، ایمنی‌شناسی، بیماری‌های عفونی، چشم‌پزشکی و بیماری‌های دستگاه عصبی مرکزی، در جهان است. این شرکت همچنین پیشگام در علوم تشخیصی آزمایشگاهی، علوم تشخیصی سرطان از طریق نمونه برداری از بافت و همچنین مدیریت دیابت است.

شرکت رُش که در سال ۱۸۹۶ تأسیس شده، همواره به‌دنبال روش‌های بهتری برای پیش‌گیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها و ارائه خدمات مداوم به جوامع بوده است. این شرکت همچنین می‌کوشد دسترسی بیماران را به نوآوری‌های دارویی با همکاری همه شرکای مربوطه تسهیل کند. ۳۰ دارویی که در این شرکت تولید شده در فهرست داروهای ضروری سازمان جهانی بهداشت قرار دارد که از آن میان می‌توان به آنتی‌بیوتیک‌های نجات دهنده زندگی، و همچنین داروهای ضد مالاریا و سرطان اشاره کرد. شرکت رُش همچنین مطابق شاخص پایداری داو جونز برای ۹ سال پیاپی، در صدر جدول پایداری در میان صنایع دارویی، زیست‌فناوری و علوم زیستی قرار داشته است.

شرکت رُش، که دفتر مرکزی آن در بازلِ سوئیس قرار دارد، در بیش از ۱۰۰ کشور فعال است و در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۹۴۰۰۰ نفر را در سطح جهان استخدام کرده است. این شرکت در همان سال، مبلغ ۹.۹ میلیارد فرانک سوئیس در حوزه تحقیق‌ و توسعه سرمایه گذاری کرده و فروش 50.6 میلیون فرانک سوئیس را به ثبت رسانده است. کمپانیGenentech واقع در ایالات متحده آمریکا، از شرکت‌های تحت مالکیت گروه رُش است. رُش همچنین سهام‌دار عمده شرکت دارویی چوگای (Chugai) در ژاپن است. برای اطلاعات بیش‌تر به وب‌سایت www.roche.com رجوع کنید.