صحبتهای دکتر فراهانی در رابطه با تزریق چربی:

تزریق چربی صورت

صورت علايم پيری را به سرعت و به شدت نشان می دهد اولين علايم پيری صورت عميق شدن خط خنده . بروز خط اشك دو قسمتی شدن گونه . افتادن گونه ها ،  ابروها ، گوشه چشم و گوشه دهان است . افزودن سلول های بنيادی به روش های قبلی انتقال چربی ماندگاری و پايداری چربی انتقال يافته را حتی بعد از يك بار تزريق تضمين می كند .

كاربرد اصلی

  • پر كردن چروك عميق صورت (خط اشك ، خط خنده ، خطوط اطراف دهان)
  • بزرگ و برجسته كردن گونه ها ، چانه ، لب ها و باسن و سينه
  • جوانسازی پشت دست و ابروها
  • پر كردن نواحی فرو رفته نقاط مختلف بدن ، اسكار زخم جراحی ، زخم فرو رفته تصادف و تروما

نوع برش و بيهوشی

اين عمل را می توان با خواب عميق و بيهوشی عمومی انجام داد تمام مراحل برداشتن و تزريق چربی با سوزن های مخصوص و نازك انجام می شود و به همين دليل هيچ اثری بر جای نمی گذارد .

عوارض احتمالی

تورم ناحيه عمل و اطراف آن طبيعی است . كبودگی و خونمردگی چندان شايع نيست . عفونت نادر است . چربی خطر جابجايی ندارد . عدم تقارن احتمالی حتی تا مدتی پس از عمل با ماساژ اصلاح می شود .

مراقب پس از عمل

استفاده از كمپرس يخ 24 تا 48 ساعت پس از عمل باعث كاهش تورم می شود . بروز تورم در ناحيه تزريق شده كاملا عادی است . اين تورم در عرض يك هفته تا ده روز به تدريج از بين می رود .

 

تزریق چربی سینه

در طول عمل جراحی بزرگ کردن سینه با پیوند چربی، چربی از یک عضو اهدا کننده به روش لیپوساکشن برداشته می شود (معمولاً باسن، ران ها یا شکم). مهم است که توجه داشته باشید برای برداشتن چربی از همه انوع عمل جراحی لیپوساکشن نمی توان استفاده کرد. زیرا در برخی از انواع لیپوساکشن از ابزارهای مخصوص برای تابش لیزر یا امواج مافوق صوت استفاده می شود که می تواند به سلول های چربی آسیب رسانده و امکان استفاده از آنها برای پیوند یا تزریق را از بین ببرد. به همین خاطر لازم است با دکتر خود درباره روش لیپوساکشن در صورتی که شما علاقه مند به عمل جراحی تزریق چربی به  سینه هستید، صحبت کنید. هنگامی که بافت چربی لازم از عضو اهدا کننده گرفته شد، این چربی برای انتقال و جایگذاری در عضو دیگر به دقت آماده سازی می شود. شکاف های ایجاد شده در این حالت بسیار کم و ناچیز هستند و برای اکثر بیماران نیاز به استفاده از داروی بی حسی موضعی برای انجام این عمل جراحی وجود دارد. فرآیند انتقال چربی، هر چند نیاز به جراح با تجربه دارد، یک عمل جراحی به نسبت ساده برای بیمار است و دوره ریکاوری آن نیز کوتاه می باشد. به خاطر داشته باشید که موفقیت در عمل جراحی پیوند چربی در هر ناحیه از بدن به شدت وابسته به تکنیک استفاده شده است. به همین خاطر لازم است برای این کار به جراحان  دارای بورد تخصصی مراجعه شود.

 

تزریق چربی باسن

برای بزرگ سازی باسن دو روش اصلی وجود دارد:

عمل جراحی زیبایی باسن شامل : پروتز باسن ، تزريق چربي در باسن
تزریق چربی: چربی را میتوان از شکم؛پهلوها و رانها ساکشن کرده و به باسن تزریق کرد.اگر ساکشن چربی بدون فشار منفی زیاد انجام شودپاره شدن و تخریب سلولهای چربی به حداقل میرسد.تزریق چربی احتمال پس زدن پروتز را نداردو عمل کم خطرتری است.این عمل راحت بوده ولی به علت اینکه هنگام نشستن ؛فشار وزن بدن به این قسمت وارد میشود باعث  جابجایی چربی و افزایش جذب ان میشود.فعالیت نرمال بعد از دو روز و فعالیت فیزیکی  بعد از دو هفته شروع میشود.اشکال این روش احتمال جذب چربی و نیاز به تزریق مجدد است.

 

ویدیو: حامد کریم‌زاده