نیکوتین سیگارهای الکترونیکی سرطانزاست

برخی افراد برای پیشگیری از عوارض جانبی سیگارهای معمولی به سیگارهای الکترونیکی روی می آورند غافل از اینکه نیکوتین موجوددر این محصولات می تواند بدنتان را در معرض ابتلا به سرطان قرار دهد. دکتر روی هربست پس از تحقیقات در این زمینه به نتایج مهمی دست پیدا کرده است که در ادامه خواهید خواند.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.


تحقیقات جدید روی موش های آزمایشگاهی نشان داده است که نیکوتین موجود در سیگارهای الکترونیکی ممکن است منجر به سرطان شود.
به نقل از خبرگزاری علم وفناوری استان سمنان به نقل از health.comتحقیقات جدید روی موش های آزمایشگاهی نشان داده است که نیکوتین موجود در سیگارهای الکترونیکی ممکن است منجـــر به سرطان شود.

این تحقیقات بیان می دارد که نیکوتینی که در سیگارهای الکترونیکی است به نظر می رسد که به (دی ان ای) صدمه زده و ریسک سرطان را افزایش می دهد.

مون شونگ تنگ پروفسور پزشکی محیطی در دانشگاه نیویورک گفته است :آسیب وارده شده هم در (دی ان ای) و هم در قدرت بازسازی آن مشاهده شــده که که باعث می شود احتمال سرطان بر سلول ها افزایش یابد.

نیکوتین سیگارهای الکترونیکی سرطانزاست

دکتر روی هربست رئیس بخش سرطان شناسی در مرکزتحقیقات yaleگفته است که ریسک سیگارهای الکترونیکی از طریق نیکوتینی است که خود آنها منتقل می کنند.این سرطان شناس گفته است که این اولین مدرک است که نیکوتین به خودی خود می تواند سرطان زا باشد.

اگرچه تحقیقات روی تمام حیوانات آزمایشگاهی نتایج یکسانی نداردامــا برای این آزمایش دکتر تنگ و همکارانش موش های آزمایشگاهی را در معرض دود سیگارهای الکترونیکی قراردادند.این بخارها به وسیله جریان برق 2/4ولتی ایجاد شده است.

محققین همچنین نیکوتین موجود در سیگارهای الکتریکی را در معرض بافت ریه و کلیه انسانی قرار دادند و مشاهده کردند که آسیب مشابه سیگارهای معمولی به این ارگان ها وارد می کند.

نیکوتین سیگارهای الکترونیکی سرطانزاست

مرحله بعدی تحقیقات دکتر تنگ این است که برای مدت طولانی موش ها را در معرض نیکوتین قرار دهد تا ببیند که اثرات طولانی مدت این سیگارها بر روی قلب تاثیر دارد یا خیر!

دکتر تنگ می گوید که با توجه به داده هایی که در حال حاضر موجود است نمی توان گفت که آسیب این سیگارها همانند سیگارهای سنتی که شامل هزاران ماده سمی است می باشد و نیاز به تحقیقات بیشتر دارد.

ایران اکونومیست