doctors_600x450

برای کاهش تری‌گلیسیرید بدنتان اول نیاز است اگر چاق هستید  چند کیلولاغر شوید چون لاغر شدن  به کاهش میزان تری‌گلیسیرید کمک می‌کند. برای این کار به رژیم غذایی‌تان دقت کنید، موادغذایی  با کالری زیاد نخورید و فعالیت بدنی داشته باشید

 مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها توصیه می‌کنند، هفته‌ای دو ساعت و نیم ورزش و فعالیت بدنی مداوم نقش اساسی در کاهش تری‌گلیسیرید دارد و افراد مبتلا می‌توانند با روزانه 10 دقیقه پیاده‌روی سریع، دوچرخه‌سواری، تنیس و شنا گام موثری در کاهش تری‌گلیسیرید خود بردارند.
لازم است از میزان کربوهیدرات غذایی که می‌خورید آگاه شوید و در رژیم غذایی‌تان بیشتر از سبزیجات، میوه و غلات استفاده کنید و شیرینی دانمارکی آب نبات، برنج و پاستا را حذف کنید.
 روغنی که در آشپزی استفاده می‌کنید تغییر دهید روغن‌های اشباع شده موجود در گوشت گاو، گوسفند، پنیر، شیر و خامه پرچرب زیاد است پس از آنها را کنار بگذارید و از انواع ماهی و روغن‌های زیتون استفاده کنید.
 مصرف سیگار رابطه مستقیمی با افزایش میزان تری‌گلیسیرید و بیماری قلبی دارد، برای حفظ سلامتی‌تان با برنامه‌ریزی دقیقی سیگار را ترک کنید و از داروهایی که جایگزین نیکوتین می‌شوند، استفاده کنید.
منبع-http://www.yjc.ir