افراد زیادی تمایل دارند با استفاد از لیزر، موهای زائد بدن خود را از بین ببرند. اما نگران روش و تاثیر لیزر بر قسمت های مختلف بدن هستند. لیزر یک پالسی از نور است که بدون صدمه به بافت های اطراف، تبدیل به گرما می شود و به فولیکول مو نفوذ می کند به وسیله این تکنیک رویش و رشد مجدد مو از بین می رود و آسیب گرمایی به پوست نخواهد رسید. مکانیسمی است که از گرمای اشعه لیزر برای از بردن دائمی موهای زائد بدن استفاده می کند.

بهترین دستگاه برای لیزر و رفع موهای زائد چیست؟

دستگاه های مختلفی برای این کار ساخته شده و وجود دارد، لیزر ها و IPL ها که هر کدام با روشی متفاوت موهای زائد را به صورت دائمی و موقت نابود می کنند. دستگاه های مختلف با توجه به تکنولوژی ای که در انها به کار رفته شده اقدام به حذف موهای زائد می نمایند. برخی از این فناوری های نوین تحولی بزرگ به حساب می ایند چرا که با کمترین تعداد جلسات، کمترین درد و بدون هیچ عارضه ای عمل حذف موهای زائد آقایان و خانم ها را به نحو احسن انجام می دهند.

تاثیر اپراتور لیزر بر نحوه لیزر مو

بدیهی است که هرچقدر هم دستگاه لیزر از نظر کیفیت و تاثیر گذاری بالا باشد، در صورتی که اپراتور تنظیمات متناسب با شخص مراجعه کننده را اعمال نکند قطعا تاثیرات مورد انتظار رویت نخواهد شد و کیفیت از بین بردن موهای زائد را کاهش می دهد.

لیزر موهای زائد برای خانم های باردار مفید یا مضر است؟

تا به حال هیچ موردی گزارش نشده ولی هیچوقت پیشنهاد نمیشود. خانم های باردار میتوانند بعد از اتمام دوره بارداری اقدام به انجام این کار نمایند

تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد

با وجود این که تعداد جلسات لیزر بستگی به بدن افراد دارد اما به صورت میانیگن بین 4 تا 6 جلسه زمان لازم است تا به نتایج دلخواه برسید.و فاصله بین جلسات بسته به تشخیص پزشک، بین 4 الی 6 هفته میباشد

آیا درد ناشی از لیزر طبیعی است؟

قبلا لیزر عمل بسیار دردناکی بود و معمولا با سوختگی های شدیدی همراه بود ولی با پیشرفت تکنولوژی همه این نقصان ها رفع شده و دیگر جای هیچ نگرانی در خصوص درد و سوختگی وجود ندارد

قدرت باروری با لیزر کاهش نمی یابد!

لیزر موهای زائد هیچ تاثیر مستقیم و غیر مستقیمی بر روی باروری ندارد و کاملا بی خطر است.

آیا لیزر برای نواحی تناسلی ضرری دارد یا سرطان زا است؟

حداقل ۴ هفته قبل از انجام لیزر موهای زائد اندام تناسلی باید موهای این ناحیه صرفا با استفاده از تیغ تراشیده و اصلاح شود. استفاده از هر گونه روش دیگر نظیر موم، وکس، اپیلاسیون و نظائر آن مجاز نیست زیرا برای انتقال انرژی لیزر به ریشه موها نیاز به ساقه مو در زیر پوست می باشد. توجه کنید که ۲ ساعت قبل از لیزر تمام موهای ناحیه با تیغ تراشیده شود.

لیزر موهای زائد اندام تناسلی با توجه به رنگ پوست زمینه ای و رنگ مو افراد از حداقل ۴ جلسه تا حداکثر ۱۰ جلسه خواهد بود. فاصله بین هر جلسه ۶ تا ۸ هفته می باشد.

اصولا لیزر با توجه به ماهیت نوری خود هیچگونه عارضه دراز مدت نظیر نازائی، سرطان، کاهش باروری و نظائر آن ندارد. شما می توانید پس از 2 هفته از اولین جلسه درمان تاثیر لیزر موهای زائد را مشاهده کنید..

لیزر موهای زائد اندام تناسلی در صورتی که به صورت استاندارد انجام شود به هیچ عنوان باعث ایجاد لک یا تغییر رنگ تیره روی پوست ناحیه اندام تناسلی نخواهد شد حتی تا حدودی باعث روشن تر شدن پوست این ناحیه نیز می شود.می توان نتیجه گرفت لیزر موهای زائد باعث از بین رفتن تیرگی در قسمت آلت تناسلی نیز می شود.

چه کسانی نباید از این لیزر استفاده کنند؟

افرادی که به بیماری عصبی مبتلا هستند و افرادی که مجبوب هستند در ساعات طولانی در معرض نور آفتاب باشند و افرادی که عفونت فعال و دچار زخم هستند بهتر است از لیزر موهای زائد بدن استفاده نکنند.

بین آفتاب گرفتن و لیزر موهای زائد چقدر باید فاصله باشد؟

فرد نباید تا 3 ماه قبل از لیزر، آفتاب بگیرد یا از سولاریم استفاده کند.

آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

از لحاظ علمی رفع دائمی موهای زائد تعریف خاص خود را دارد به صورتی که بعد از تکمیل جلسات لیزر اگر تا 12 ماه موهای منطقه لیزر شده در نیاید ،درمان دائمی محسوب میشود علت هم این است که اگر شخصی بعد ازاین مدت مجددا دچار عود و برگشت موهای زاید شود به دلایل دیگر می باشد نه اینکه لیزر موثر نبوده مثلا اینکه شخص دچار کیست تخمدان است یا شده یا دچار اختلالات هورمونی بوده یا اخیرا شده ٬ لذا درهمان منطقه ای که لیزر شده ریشه مو تخریب شده ولی به علت اختلالات هورمونی موهای زائد بیمار درست درهمان منطقه یا مجاور ناحیه لیزر شده عود کرده است.

در صورتی که بعد از 6 تا 12 ماه بعد از اتمام جلسات لیزر موها عود نکند احتمال عود یا بازگشت مجدد موهای زائد بسیار کم خواهد بود مگر کسانی که دچار مشکلات غددی و اختلالات هورمونی باشند که در اینصورت هم با تشخیص دقیق علت٬ و درمان صحیح دارویی احتمال عود موها کاهش خواهد یافت و حداقل میزان شدت عود موهای زائد مشابه قبل از شروع لیزر درمانی نخواهد بود.از سویی تنها راه درمان موهایی که در هنگام رشد و خروج مو از پوست٬ زیر پوست می روند و باعث جوش یا لک مخصوصا در ناحیه گردن اقایان و ساق پای خانمها می شود، لیزر است .لیزر سبب رفع و اصلاح موها خواهد شد و تاثیر آن باعث می شود مویی رشد نکند.

شایان ذکر است لیزر تاثیر زیادی بر موهای تیره و زخیم تر دارد و هرچه موها کلفت تر باشد تاثیر لیزر بیشتر است و لیزر تاثیر چندانی بر روی موهای سفید نخواهد داشت.

لذا اکثر لیزرها روی موهای بور و کم رنگ تاثیر کمتری دارند وحدودا” می توانند ۳۰ تا ۴۰درصد این موها را از بین ببرند. پوست بزرگترین عضو بدن انسان است. پوست سد دفاعی بدن در برابر اشعه ی فرابنفش خورشید، میکروب ها و دیگر عوامل مهاجم در محیط است. اگرچه پوست تقریبا مقاوم است، اما هنگامی که تصمیم به انجام لیزر یا IPL برای حذف موهای زائد دارید به مراقبت بیشتری نیازمند است.

لیزر موهای زائد به عنوان یک تکنیک سریع،محبوب و دائمی برای رفع موهای زائد بدن است و برای افرادی مناسب است که دیگر تمایل به انجام اپیلاسیون ندارند. در این روش فولیکول های مو با استفاده از اشعه لیزر نابود می شوند. لیزر برای درمان و بهود نواحی وسیعی از پوست مناسب است و ترجیحا در پوست های روشن با موهای تیره مؤثرتر است. بعد از انجام لیزر محل مورد نظر دردناک و قرمز می شود بنابراین در این مرحله پوست نیاز به مراقبت دارد. در ادامه مراقبت های بعد از لیزر ذکر می شود.

مواردی که باید انجام دهید:

– شما باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید زیرا پوست بعد از لیزر بسیار حساس تر می شود و در مقابل نور مستقیم خورشید تمایل به تیره شدن دارد استفاده از کرم ضد آفتاب در پوست های تیره اهمیت بیشتری دارد
24 تا 48 ساعت از دوش آب گرم و رفتن به سونا استفاده نکنید.(پس از انجام لیزر)

– در صورتی که آنتی بیوتیک مصرف می کنید در طول دوره درمان و تا دو هفته پس از آن لیزر خود را به تأخیر بیندازید.

– بعد از لیزر از کیسه یخ بر روی پوست محل درمان به منظور تسکین و کم کردن درد استفاده کنید. شما هم چنین قبل از انجام لیزر از کیسه یخ برای بی حس کردن پوست استفاده کنید. کیسه یخ تأثیر مشابه با بی حسی موضعی دارد
تا 24 ساعت از آرایش محل لیزر شده پرهیز کنید..

– از ضد آفتاب با SPF بالا و با برند معتبر استفاده کنید.

– در طول دوره درمان از اپیلاسیون، کندن موها و الکترولیز به منظور حفظ فولیکول موها اجتناب کنید.

– قبل از لیزر از برنزه کردن پوست در معرض آفتاب اجتناب کنید پوست های تیره بیشتر اشعه لیزر را به خود جذب می کنند و اشعه کمتری به فولیکول ها می رسد.

– پیشنهاد می شود یک کرم بی حس کننده خوب تهیه کنید و بعد از لیزر برای کاهش حساسیت های پوستی به خصوص برای بار اول استفاده کنید .

– اگر قصد انجام لیزر برای ناحیه زیر بغل دارید از مصرف دئودورانت و یا عطر بپرهیزید.

– فاصله بین جلسات لیزر بین 12-4 هفته توصیه می شود.

– اگر قصد لیزر موهای صورت را دارید از مصرف کرم های ضد آکنه خودداری کنید.

– استفاده روزانه از یک مرطوب کننده با SPF 30+ در مناطق تحت درمان که در معرض نور آفتاب هستند توصیه می شود. استفاده از کرم مرطوب کننده به منظور جلوگیری از هیپرپیگمانتاسیون (تغییر رنگ پوست) و حساسیت پوست کمک می کند.

– قرمزی، تورم و ناراحتی خفیف ممکن است بلافاصله پس از درمان اتفاق افتد،اما در عرض چند ساعت فروکش می کند. استفاده از لوسیون بدن یا ژل آلوئه ورا برای تسکین منطقه تحت درمان توصیه می شود.

– ناحیه لیزر شده تا 2 هفته از معرض نور آفتاب باید دور باشد و در این مدت از سولاریوم نیز استفاده نکنید.

– پیشنهاد می گردد تا 48 ساعت از ورزش های سنگین، سونا، جکوزی، استخر شنا جلوگیری کنید. نواحی تحت درمان نباید در معرض حرارت و هر گونه فعالیت که منجر به تولید گرما می شود قرار گیرد.

– بهترین نتیجه 4 هفته پس از انجام لیزر قابل مشاهده است البته این درمان باید ادامه داشته باشد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. پس از سه تا چهار هفته منطقه لیزر شده پوسته ریزی خواهد کرد.

– اگر ناحیه زیربغل خود را لیزر کرده اید از دئودورانت تا 24 ساعت بعد استفاده نکنید هم چنین اگر صورت خود را لیزر کرده اید تا 24 ساعت بعد از لیزر آرایش نکنید و از مصرف کرم ، عطر و ژل بعد از اصلاح صورت استفاده نکنید.

– ناحیه تحت درمان را تمیز و خشک نگه دارید.

آدرس

تهران، همت، ابتدای پاسداران، بن بست اکرمی، ساختمان شماره 12، طبقه 3 غربی، واحد 24

تلفن های تماس

02126710720

09021107002