هر آنچه باید درمورد لیپوماتیک دکتر خرازی بدانید

لیپوماتیک دکتر خرازی

به روزترین و جدیدترین روش برای از بین بردن چربی ها روش لیپوماتیک است. در این روش چربی ها از بدن شما تخلیه می شوند و نتیجه این عمل با سایر روش ها همچون ساکشن و لیپولیزر بسیار متفاوت است و تاثیر بیشتری دارد. میزان رضایت بیماران در روش لیپوماتیک بیشتر از سایر روش ها می باشد.

دکتر خرازی توضیح داد: محققان همیشه در جهت اصلاح مشکلات روش های قبلی مانند لیزرلیپولیز و لیپوساکشن به فکر ابداع و تولید دستگاهی بودند که علاوه بر راحت تر بودن، بی خطر تر و کم عارضه تر هم باشند و اما لیپوماتیک روشی کاملا سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی بوده و حجم زیادی از چربی تنها در یک جلسه تخلیه می شود که همراه با کمترین ورم و کبودی، درد و بدون خطر ایجاد آمبولی است. این روش نه تنها باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود بلکه به سفت تر شدن آن نیز کمک می کند.

بهترین گزینه ها برای انجام عمل لیپوماتیک 

1- آن دسته از افراد که میزان چربی اضافی در بدن آن ها زیاد نیست و فقط در اطراف ران ها و پهلو ها دارای چربی اضافی می باشند.

2- اشخاصی که وزن آن ها دائما دچار تغییر نمی شود و مدت زمان زیادی است که اضافه وزن دارند و چاق می باشند.

3- افرادی که چاقی های موضعی دارند ، مثلا تجمع چربی آنها در قسمت شکم و یا پهلو ها انباشته شده است و راهی برای از بین بردن آنها ندارند.

4- افرادی که اضافه وزن آنها توانایی ورزش کردن را از آنها سلب نموده است و رژیم های مختلف بر روی آنها تاثیری نگذاشته است.

5- افرادی که بعد از لاغری چربی زیر شکم آنها باقی مانده است یا با آب شدن شکم آنها چربی های پهلو باقی مانده است و راهی برای آب کردن آن ندارند.

عوارض لیپوماتیک 

لیپوماتیک با توجه به تکنولوژی که دارد پوست را دچار سوختگی نخواهد کرد، معمولا بعد از جراحی با لیپوماتیک اثری از سوختگی در پوست دیده نمی شود، یکی از مواردی که افراد نگران آن هستند، و تاکنون موردی از آن در جهان گزارش نشده است میزان احتمال آمبولی و خطر آن در جراحی لیپوماتیک می باشند، باید به شما این اطمینان داده شود که خطر آمبولی در لیپوماتیک نزدیک به صفر است.

دکتر خرازی خاطر نشان کرد: در صورتی که تمایل به جراحی لیپوماتیک دارید ممکن است عوارضی قابل جبران و بسیار سطحی برای شما در پی داشته باشد، به همین منظور نیز به این موارد اشاره می نماییم.

لیپوماتیک دکتر خرازی

در مشاوره با دکتر خرازی به این نتیجه رسیدیم که بعد از جراحی لیپوماتیک ممکن است:

۱ – به لیدو کائین حساسیت پیدا کنید

ممکن است دچار خارش و یا مقداری سوزش شوید و یا اینکه حالت تهوع به شما دست دهد، این مشکل در کسانیکه سابقه ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته اند قابل شناسایی و پیشگیری می باشد.

۲ – ممکن است خونریزی یا کبودی شما کمی زیاد باشد

معمولا این مشکل در مصرف کنندگان داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وارفارین دیده خواهد شد، این مشکل نیز به دلیل بیماری های انعقادی بوده و کاملا طبیعی است که البته پزشک برای جلوگیری از این امر توصیه می کند که یک یا دو هفته قبل از جراحی مصرف این دسته از دارو ها را تعطیل کنید.

۳ – بروز عفونت در محل جراحی

دکتر خرازی در این باره گفت: محل جراحی در صورتی که در یک کلینیک غیر بهداشتی انجام شود و دستگاه ها استرلیزه نباشند بروز می نماید، البته ابتلای فرد به برخی از بیماری های مزمن با کاهش سیستم ایمنی همراه است ممکن است عامل این عارضه باشد.

لیپوماتیک دکتر خرازی

مزایای لیپوماتیک LIPOMATIC نسبت به سایر روش ها از زبان دکتر خرازی

1- یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک Lipomatic عالی است و هیچ گونه بقایای مانده از چربی که در روش های دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد.

2- نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی (6 ماه) و لیزر لیپولیز (4-2 ماه) بسیار کوتاهتر است. در عین حال بستن گن 40 – 30 روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می گردد.

3- جمع شدن پوست در این روش نسبت به روش های دیگر ساکشن بدلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی بمراتب بهتر می باشد.

4- در این روش بیحسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد در حالیکه در روش های دیگر ساکشن چنانچه با بیحسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به داروهای آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف می باشد.

5- تورم و ترشحات پس از عمل در این روش بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا 36 ساعت طول می کشد در حالیکه در روش های دیگر ساکشن طولانیتر است.

6- ریسک عفونت در لیپوماتیک Lipomatic بسیار کم می باشد.

7- احتمال آمبولی چربی نسبت به روش های دیگر ساکشن بسیار کم می باشد و تاکنون گزارش نشده است.

8- لیپوماتیک نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند بسر کار بازگردد.

9- خستگی و کوفتگی پس از عمل نسبت به روش های دیگر ساکشن بمراتب کمتر است.

مواردی قبل از عمل لیپوماتیک که باید رعایت شود:

– اگر فرد به دیابت مبتلا می باشد باید قبل از انجام عمل میزان قند خون را کنترل نمایند.

– افرادی که فشار خون آن ها بالا می باشد نباید این عمل را انجام دهند.

– اگر بیمار قبل از عمل سابقه سکته قلبی یا مغزی داشته باشد باید از انجام عمل خودداری نماید.

– باید جراحی هایی که قبل از لیپوماتیک انجام داده اید را به پزشک یاد آوری کنید.

– سابقه جراحی شکم و یا پهلو در گذشته باید اطلاع داده شود.