کاشت ابرو دکتر خرازی چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو دکتر خرازی

یکی از جدیدترین جراحی های زیبایی کاشت ابرو است. معمولا افرادی که در آتش سوزی ها ابرو های خود را از دست داده اند یا افرادی که ابرو های آن ها رشد نمی کند از این جراحی استفاده می کنند. در حال حاضر این جراحی هم برای زنان انجام می شود هم برای مردان، اما درصد بالایی از متقاضیان را زنان تشکیل می دهند.

اکثر متقاضیان این جراحی را زنان تشکیل می‌دهند، که به دلیل اصلاح بی‌رویه ابروهای خود دچار کم پشتی در ابروهای خود شده‌اند. پس از مدتی اصلاح با موچین، موهای ابرو قادر به رشد مجدد نخواهد بود، که این امر می‌تواند هنگام تغییر شکل ابرو، مشکل‌ساز شود به همین دلیل کاشت موی ابرو توصیه می شود.

چه كسانی می توانند كاشت ابرو انجام دهند؟

– افرادی که از داشتن ابروهای کم پشت رنج می برند با کاشت ابرو می توانند از داشتن ابروهای پر پشت لذت ببرند.

– افرادی که از شکل و فرم ابروهای خود راضی نیستند.

– افرادی که ابروهای آن ها در سوانح سوختگی از بین رفته یا جای بخیه در ابروهایشان وجود دارد.

– كسانی كه قبلا تاتوی ابرو كرده اند ولی از فرم آن خسته شده اند نیز می توانند با استفاده از تكنیك های خاص و حرفه ای روی تاتوی خود کاشت ابرو انجام دهند.

– كسانی كه به دلیل بیماری های خاص یا موارد دیگری قسمتی از ابروی خود را از دست داده اند برای پر كردن داخل آن ناحیه از ابروهایشان می توانند کاشت ابرو انجام دهند.

کاشت ابرو دکتر خرازی

جراحی کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

دکتر خرازی توضیح داد: در گذشته کاشت موی طبیعی و کاشت ابرو همیشه امکان‌پذیر نبود، به دلیل اینکه تکنولوژی و دانش لازم برای انجام پیوند، موجود نبود.

جراحی‌ها با روش کاشت مو اولیه همیشه چندان موفقیت‌آمیز نبودند و بسیاری از بیماران دارای ابروهای زمخت بودند. اگرچه بیماران ممکن است با ظاهر کمی انبوه و زمخت موهای سر خود کنار بیایند، اما واضح است که این حالت به ابروها ظاهر عجیبی می‌دهد. اما تکنیک‌های مدرن FUE (استخراج واحدهای فولیکول)، امروزه کاشت موی ابرو با ظاهر طبیعی را امکان‌پذیر ساخته است.

در این تکنیک، موهای ابرو، یک به یک، در طی یک فرایند بسیار پر زحمت کاشته می‌شوند. برش‌های کوچکی که در آن موهای پیوندی کاشته می‌شوند، باید به دقت با زاویه مناسب در جهت صحیح قرار گیرند تا کاشت مو در جهت رشد موهای ابروی طبیعی، رشد کنند. در هر ابرو تا 400 تار مو می‌تواند به این شیوه کاشته شود. پس از پیوند، موهای جدید به اندازه مناسب کوتاه و اصلاح می‌شوند.

در این عمل بهره بری از مزایای کاشت ابرو، بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بنابراین شما در طی عمل، دردی احساس نخواهید کرد.

عوارض و خطرات

کاشت ابرو عملی بسیار محدود است و فضای بسیار کمی را در بر می گیرد به همین علت عوارض کاشت ابرو نیز بسیار کم می باشند. قبل از انجام عمل جراحی کاشت ابرو پزشک از آمپول بی حسی استفاده می کند تا بیمار کمتر درد بکشد. به علت این که نواحی اطراف چشم بسیار ظریف و حساس می باشند تزریق آمپول بی حسی با درد همراه است اما بعد از تزریق بیمار دیگر چیزی حس نخواهد کرد.

تاثیرات ناشی از بیماری به سرعت ناپدید می‌شوند و امکان پنهان کردن آن‌ها به سادگی با آرایش کردن صورت وجود دارد. ورم اطراف چشم‌ها به نسبت زودگذر است و معمولاً به سرعت با گذشت یک شب از عمل جراحی از بین می‌رود.

پس از عمل کاشت ابرو طبیعی، ناحیه ابرو ممکن است دچار کبودی، التهاب، یا ورم شود، اما همواره امکان مشاهده سایر عوارض کاشت ابرو محدود نیز در ارتباط با این عمل جراحی وجود دارد. برای مثال بعد از تقبل هزینه کاشت ابرو طبیعی ممکن است بیمار احساس خارش در این ناحیه داشته باشد که فقط برای مدت یک تا دو روز دوام و ماندگاری دارد. به هر حال اگر شما متوجه شدید که این عارضه بعداز کاشت مو سر و ابرو برای مدت طولانی تر از حالت معمول ادامه پیدا کرده است، ممکن است دلیل آن ایجاد عفونت باشد که باید بلافاصله با مراجعه به پزشک درمان شود. امکان کنترل این خارش با استفاده از پمادها و کرم‌های مخصوص وجود دارد و بیمار می‌تواند از این داروها به صورت موضعی در طول روز و شب برای بهبود عوارض عمل استفاده کند.

کاشت ابرو دکتر خرازی

بهبودی پس از جراحی چقدر طول می‌کشد؟

دکتر خرازی خاطر نشان کرد: بهبودی شما بعد از عمل کاشت ابرو بسیار سریع است و حتی نیازی به بستری شدن در کلینیک کاشت ابرو ندارید و باید تا چند ماه پس از عمل، انتظار مشاهده نتایج نهایی را داشته باشید.

تنها پس از چند روز، شما می‌توانید به محل کار خود بازگردید و حداقل پس از یک هفته یا بیشتر، هر گونه آثار جراحی از ظاهر شما رفع خواهد شد.

بعد از حدود سه هفته، موهای ابروی شما ریزش خواهد داشت. این امر کاملاً طبیعی است و جای نگرانی ندارد. این ریزش صرفاً به دلیل فاز شوک (تاثیر جراحی) است که موی پیوندی باید آن را بگذراند.

انتظار می‌رود ابروهای شما پس از این مرحله تا 2 – 3 ماه بعد، مجدداً رشد کنند و در نهایت نتایج این نهایی عمل جراحی را خواهید دید!