مراحل انجام لمینت دندان دکتر نظری

مراحل انجام لمینت دندان دکتر نظری

دندانپزشکی زیبایی امروز کاربرد بسیار زیادی برای بهبود عیوب دندان ها و ایجاد طرح لبخند زیبا برای جذاب تر شدن افراد دارد، دکتر نظری در این مقاله شما را با مراحل انجام لمینت برای سفید کردن و جذاب تر کردن بیشتر دندان ها آشنا می نماید.

لمینیت سرامیکی

دکتر نظری توضیح داد: لمینیت های سرامیکی برای قرار گرفتن برروی دندان ها نیاز به تراش دندان و قالب گیری دارند ، دندانپزشک زیبایی در مواردی که پوسیدگی دندان زیاد باشد و یا اینکه فرم دندان ها بسیار بهم ریخته باشد این روش را توصیه می کند، لمینیت های سرامیکی با توجه به نیاز فرد قابلیت انتخاب رنگ را دارند و فرد می تواند درجه ی روشنی و سفیدی دندان خود را انتخاب نماید.

مراحل نصب لمینیت های سرامیکی

برای نصب لمینیت سرامیکی نیاز است تا بعد از تراش دندان ها ( به میزان مشخص و مورد نیاز) قالب دندان ها گرفته شود، این قالب گیری به منزله ی تشخیص جایگاه دندان ها در فک می باشد و نسبت به آن موقعیت لمینیت ها را مشخص می نمایند . سپس با ارسال قالب به لابراتوار لمینیت های متناسب با دندان ها تهیه می شوند و سایر مراحل نصب توسط دندان پزشک زیبایی با دقت و مهارت بسیار بالایی که نیاز است انجام می شود . لمینیت ها برای نصب نیاز به چسب های مخصوصی دارند که به صورت دائمی آن را روی دندان فیکس می کند و هیچ درز و یا فاصله ای بین دندان ها ایجاد نمی کند. لمینیت ها بعد از نصب بسیار درخشان و زیبا هستند و سفیدی خیره کننده آن بسیار ایده آل و گیرا خواهد بود .

لامینیت های کامپوزیتی

لمینیت کامپوزیتی، بدون تراش دندان ، بدون آسیب به دندان و با استفاده از مواد همرنگ دندان مورد استفاده قرار می گیرد . دندان های کامپوزیت شده بسیار زیبا و مرتب هستند و البته استفاده از آن ها بدون نیاز به آسیب و خراش دندان خواهد بود .

بسیاری از نامنظمی ها و البته بهم ریختگی های دندانی توسط لامینیت دندان قابل اصلاح است که امروزه این روش جایگزین مناسبی برای ارتودنسی نیز محسوب می شود.

آیا لمینت باعث آسیب رسیدن به دندان ها می شود؟

دکتر نظری پاسخ داد: خیر لمینت دندان یکی از درمان های رایج دندانپزشکی زیبایی است که در تمامی دانشکده های دنیا تدریس می شود و اگر کار درست و اصولی انجام شود و طرح درمان صحیح باشد به هیچ عنوان باعث آسیب رسیدن به دندان نمی شود.

در واقع مى توان گفت در موارد بسيارى لمينت دندان علاوه بر زيبايى جنبه درمانى هم دارد و مثلا در شكستگى هاى دندانى و يا سايش هاى شديد سطح ميناى دندان مى توان از این روش استفاده كرد.

در صورت بروز مشکل برای دندان لمینت شده چه کار می توان کرد؟

در صورت بروز پوسیدگی و یا نیاز به درمان ریشه دندانی که لمینت شده است، با توجه به اینکه لمینت فقط روی سطح خارجی دندان است لذا می توان از سطح پشتی دندان دسترسی داشت و دندان را ترمیم و یا درمان ریشه کرد و نیازی نیست که لمینت برداشته شود و یا به آن آسیب برسد.

مراحل انجام لمینت دندان دکتر نظری

هزینه لمینت سرامیکی

هزینه لمینت سرامیكی (كانتكت لنز ) در آفر فعلی برای هر دندان یک میلیون تومان می باشد که قیمت این لمینت ها قبل از تخفیف یک میلیون و پانصد هزار تومان بوده، البته این تخفیف به مدت محدود میباشد. و هزینه لمینت كامپوزیتی برای هر دندان 400 هزار تومان میباشد. كه لمینت كامپوزیتی دارای استحکام کمتری میباشد و نیاز به ترمیم و پولیش های دوره ای دارد اما لمینت سرامیكی در صورت رعایت بهداشت عمومی دهان و دندان دائمی است و نیاز به هیچگونه ترمیمی ندارد و از لحاظ مقاومت ، استحكام بسیار بالایی دارد، و ظاهر و نمای آن نسبت به ونیر كامپوزیت بسیار شفاف تر و طبیعی تر است، ضمنا فقط لمینت های سرامیکی در این مرکز دارای ضمانت می باشند.

مدت زمان انجام لمینت

ونیر كامپوزیت در یك جلسه پس از مشاوره قابل انجام می باشد، اما لمینت سرامیكی پس از مشاوره در 2 جلسه با فاصله زمانی حدود 3 هفته انجام میشود.ضمنا در اصول زیبایی طراحی لبخند انجام 8 الی 10 دندان برای هرفک کفایت میکند و نیازی به انجام تمامی دندانها نیست .

آیا در جریان لمینت دندان، دندان ها تراش می خورند؟

دکتر نظری در ادامه گفت: تراش دندان قبل از گذاشتن لامینت بستگی به طرح و شکل اولیه دندان ها و وضعیت اکلوژن بیمار دارد. در برخی از موارد انجام هیچ گونه تراشی لازم نیست اما در برخی از موارد تراش دندان لازم است. البته به طور کلی تراش ایجاد شده در دندان ها بسیار محافظه کارانه تر از تراش روکش است و حجم بسیار کمتری از دندان تراشیده می شود