تاثیر آووکادو در کاهش درد زانو

درد زانو جزو رایج ترین مشکلات در افراد جامعه به خصوص افراد مسن است. برای رفع این مشکل می توانید از میوه آووکادو استفاده کنید. با استفاده از روغن آووکادو به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید.

اگر به زانو درد مبتلا هستید و پیاده روی و نشستن را برایتان  سخت و دشوار کرده است. آیا میدانید که ماساژ روغن آووکادو به نواحی از زانو که با درد همراه است باعث کاهش درد می شود و می توانید با استفاده از آن و سویا زانو دردتان را بهبود ببخشید.

درد و ملتهب شدن ناشی از عارضه آرتریت با استفاده از ترکیبی از آواکادو و روغن سویا غالبا کاهش پیدا میکند. آووکادو و سویا حاوی ویتامین های زیاد و ترکیبات ضد التهابی می باشند که استفاده از خوراکی آن ها به صورت منظم باعث کاهش دردهای زانو و مفاصل میگردد.

درد زانو علل زیادی مانند التهاب استخوان‌ ها و مفاصل، خشکی و سفتی استخوان‌ ها دارد.

تاثیر آووکادو در کاهش درد زانو

کسانی که زانودرد دارند، اکثر شیوه‌ های درمانی مانند تمرینات ورزشی، تزریقات استروییدی و جراحی را تحمل میکنند ، اما با رژیم غذایی اکثر عارضه های التهابی آن ها برطرف می ‌گردد.

مواد غذایی مفیدی وجود دارند که دارای مقدار قابل توجهی مواد ضدالتهابی و مسکن‌ های درد هستند:

آواکادو جزو این مواد غذایی می باشد که اثر درمانی به خصوصی در درمان درد زانو دارد. محل رشد آووکادو، آمریکای جنوبی است و از آن جا به مناطق دیگر دنیا گسترش یافته است. برگ‌ های این درخت ضخامت دارند و سبز و گل‌ های آن کوچک و سبز رنگ است. میوه ی آن مثل گلابی و حاوی پوست سخت تیره و یا سیاه رنگ است در حدودچهارصد نوع مختلف آووکادو وجود دارد که برخی از آن ها حاوی پوست صاف و سبز رنگ هستند اما پوست بعضی از آن ها سیاه و خشن است.

آووکادو گیاهی چرب است و حاوی اسیدهای آمینه متعددی مثل  سیستئین، تریپتوفان و تیروزین است. در تحقیقات تازه ای که صورت گرفته وجود انواع آنتی‌ بیوتیک در آووکادو به اثبات رسیده است. دانه ی گیاه حاویی میزان کمی(دو درصد) روغن می باشد. این روغن با غلظت فراوان و سفت و زرد رنگ مایل به سبز است که  بو و طعمی دلنشینی است‌.

خوردن آواکادو هم در کم شدن درد زانو بسیار تاثیرگذار است. چون تحقیقات ثابت کرده است؛ آواکادو حاویی ترکیباتی مثل فیتو استرول است که تاثیراتی ضد التهابی و تسکین دهنده دارد.

روغن دانه آووکادو حاوی حدود هفت درصد روغن‌ های اشباع شده مثل اسید پالمیتیک و اسید استئاریک اسید آراشیدیک، اسید میریستیک و در حدود هشتاد درصد روغن‌ های اشباع نشده مثل اسید اولئیک و اسید لینولئیک است.

آوواکادو حاوی اثرات دارویی و درمانی زیادی است اما یکی از مهمترین فایده های آن رفع زانو درد است.

تاثیر آووکادو در کاهش درد زانو

روغن آووکادو حاوی ویتامین ‌های زیادی مثلC، K ، H ، E، D، B، A  می باشد و ارزش تغذیه ای بالایی دارد.

این روغن برای درمان رماتیسم بسیار مفید است و ماساژ با روغن آووکادو به نواحی  از زانو که درد زیادی دارند باعث کاهش درد می شود.

خوردن آواکادو نیز در کم شدن درد زانو بسیار مفید است. چون بررسی ها ثابت کرده است؛ آواکادو حاویی ترکیباتی به اسم فیتو استرول می باشد که تاثیرات ضد التهابی و تسکین دهنده دارد.

سویا هم جزو مواد غذایی مفید برای درمان درد و تورم مفاصل است. براساس بررسی پزشکان تغذیه در اکلاهاما، با خوردن سویا به صورت روزمره در طول 3 ماه، می توان با درد ناشی از زانو درد مقابله کرد.

سویا درون سالاد، برگرهای سویا، ترکیبات حاوی مواد غذایی گیاهی و شیر سویا استفاده می شود.

این ماده ی غذایی سرشار ازایزوفلاون‌ هاست. ایزوفلاون ‌ها به خاطر توانایی در کنترل فعالیت استروژنی بدن نقش دارند.

محققین آزمایشگاهی ثابت کردند، ایزوفلاون ‌های سویا تورم مفاصل را کم میکنند، بافت غضروف را ترمیم میکنند و در اخر باعث کم شدن درد می ‌شوند.

درد و تورم حاصل از بیماری آرتریت با استفاده از مخلوطی از آووکادو و روغن سویا کمتر می شود. طی بررسی در کشور فرانسه ، به بیمارانی که از درد زیادی در زانو و باسن رنج میبردند سیصد یا ششصد میلی گرم ترکیب از عصاره آووکادو و روغن سویا تجویر شد. بعد از شش هفته درد زانو در این افراد درمان شد که به گونه ای که اکثرآن ها دیگر احتیاجی به درمان دارویی پیدا نکردند.

ترکیبات غیر صابونی آووکادو و سویا در رفع تورم مفاصل پیشنهاد می‌ شود. در 4 آزمایش بالینی، ترکیبات غیر صابونی آووکادو و سویا (عصاره روغن سویا و آووکادو) در رفع درد و خشکی زانو و برای پیشگیری ازمصرف انواع داروهای شیمیایی ارائه شده است.