لیفت سینه دکتر فراهانی

لیفت سینه دکتر فراهانی

با گذشت زمان و بالا رفتن سن سینه ها حالت اولیه خود را از دست می دهند و دیگر مثل سابق سفتی و خوش فرمی اولیه را ندارند. بانوانی که از شل شدن و بد فرمی سینه هایشان ناراضی هستند اقدام به انجام عمل لیف لیفت سینه می کنند.
طی عمل ماستوپکسی، پوست اضافی سینه برداشته می‌شود و بافت سینه با بافت‌های اطراف کشیده می‌شود تا فرم سینه تغییر داده شود و سینه‌ها در جای جدید خود پشتیبانی شوند، بدین ترتیب این عمل موجب بالا آمدن سینه‌ها و سفت کردن سینه می‌شود. معمولا عمل لیفت سینه همزمان با عمل بزرگ کردن سینه انجام می‌شود تا علاوه بر فرم سینه و سفتی آن، اندازه‌ی آن نیز بهبود پیدا کند.

انواع برش لیفت سینه

دکتر فراهانی گفت: در عمل لیفت سیه از 4 نوع برش استفاده می شود:

1) برش دایره ای اطراف آرئول

– آرئول همان هاله های اطراف نوک سینه می باشد. برش دایره ای اطراف آرئول برای بانوانی مورد استفاده قرار می گیرد که افتادگی سینه های آن بسیار کم و جزئی می باشد. در این حین که برش دایره ای اطراف آرئول انجام می شود می توان به صورت همزمان پروتز سینه ها نیز انجام شود.

2) برش به صورت سوراخ کلید

– در طی ایجاد این نوع از برش بر دور هاله سینه و همچنین خط عمودی تا زیر چین سینه زده می شود این نوع از برش بیشتر در خانم هایی که افتادگی سینه های آن ها در درجه متوسط می باشد انجام می شود .

3) برش هلالی

– از این نوع از برش در موارد معدودی استفاده می شود . دلیل این امر این است که در طی این برش اطراف بالای هاله سینه و همچنین بخش هلالی شکل از پوست بالایی برداشته می شود و بعد از اتمام کار به طور مجدد به نواحی خالی بخیه زده می شود .

4) برش لنگر شکل

– برای ایجاد این نوع از برش از سه خط استفاده می کنند. یک برش بر دور هاله سینه ،یک برش افقی و یک برش عمودی از هاله سینه تا چین زیر سینه. این نوع از برش بیشتر برای بانوانی که افتادگی سینه های آن ها بسیار شدید است استفاده می شود. هم زمان با برش لنگری می توان ماموپلاستی را نیز انجام داد. در این نوع از برش بیشترین برش در سینه فرد ایجاد می شود، اما در هر صورت از درجه رضایت مندی بالاتری نسبت به سایر روش ها برخوردار می باشد.

لیفت سینه دکتر فراهانی

اقدامات لازم بعد از لیفت سینه از زبان دکتر فراهانی

– تا 2 روز بعد از لیفت سینه حمام نکنید.

– در هنگام خواب سر و قسمت بالاتنه را در موقعیتی بالاتر از سایر بدن قرار دهید تا فشاری به محل جراحی سینه نیاورد.

– بعد از 2 روز از برداشتن ابزار تخلیه خون و مایعات به بدن ( در صورت وصل بودن به بدن بیمار) می توانید حمام کنید.

– در زمان استحمام حتما از یک نفر برای این کار کمک بگیرید.

– تا یک ماه الی 6 هفته از استخر و وان استفاده نکنید.

– هر روز محل جراحی را بررسی کرده و در صورت وجود عفونت آن را با دستمال بهداشتی اثرات آن را از بین ببرید.

– استفاده از سوتین طبی در هر روز به مدت 6 هفته و عدم استفاده از سوتین هایی که دارای سیم یا فنر می باشند.

– از آفتاب گرفتن و قرار گرفتن در معرض آفتاب به مدت یکسال جلوگیری کنید.

– محل زخم های جراحی را دستکاری نکرده و بگذارید خشک بماند ولی نرم کردن اطراف محل زخم در سینه مشکلی ندارد.

– استفاده از سوتین ورزشی در بعد از گذشت 2 هفته با نظر پزشک بلامانع می باشد.

نتایج جراحی

پس از انجام عمل لیفت سینه تغییرات به وجود آمده کاملا مشهود و ملموس می باشند اما با گذشت زمان فرم و شکل سینه ها بهتر از قبل می شود. اثر برش هایی که برای انجام این جراحی به وجود آمده اند برای همیشه باقی می مانند اما پس از مدتی کمرنگ می شوند.

دکتر فراهانی خاطر نشان کرد: هر چند نتایج حاصل از جراحی لیفت سینه دائمی ‌هستند، اما ممکن است با گذشت زمان، بر اثر بالا رفتن سن و تاثیر جاذبه زمین بر سینه‌ها، با گذشت زمان سینه‌ها مجددا شروع به تغییر شکل دادن بکنند. شما می‌توانید برای حفظ نتایج حاصل از جراحی لیفت سینه‌ خود (ماستوپکسی) سعی کنید وزن خود را در محدوده سالم حفظ کنید و به طور کلی سبک زندگی سالمی ‌داشته باشید.