سوال های متداول درباره لمینت دندان دکتر نظری

لمینت دندان دکتر نظری

دکتر نظری متخصص دندانپزشکی که با روش های نوین و به روز دندانپزشکی قادر خواهد بود عیوب دندان های شما را اصلاح کند و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد، در این مقاله به سوال های رایج در خصوص لمینت دندان پاسخ می دهد.

مواد لمینیت از چه جنسی ساخته شده است؟

لمینیت پوسته نازک از نوع کامپوزیت یا سرامیکی است که دارای استحکام بسیار بالایی می باشد و با قرار گیری این پوسته بروی دندان فرم زیبایی در دندان ها ایجاد می شود.

لمینیت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیتی؟

این سوال یکی از سوالات متداولی است که مطرح می شود ، لمینیت سرامیکی و کامپوزیتی هر یک مزایا و معایب خود را دارد در نوع سرامیکی دندان تراش داده می شود اما در نوع کامپوزیتی تراشی بروی دندان داده نمی شود یا تراش دندان کم است استحکام و مقاومت لمینیت های سرامیکی بسیار بیشتر از لمینیت های کامپوزیتی می باشد . با بکارگیری هر دو این لمینیت ها می توان در خشندگی و زیبایی منحصر به فردی را بروی دندان ها بوجود آورد .

به واسطه لمینت ها چه مشکلاتی از دندان رفع می شود؟

از لمینت ها برای زیبا سازی دندان ها استفاده می کنند . برای اینکه دندان ها را از حالت بد رنگی در بیاورند و آن ها را منظم و فاصله بین دندان ها را رفع کنند از لمینت استفاده می کنند . البته این را هم باید در نظر داشت که برای هر کدام از این مشکلات روش های درمانی دیگری هم دارد که این بستگی به بررسی و صلاح دید پزشک دارد .

از لمینت دندان برای چه افرادی نباید استفاده شود؟

بهداشت در لمینت نقش بسیار مهمی دارد به همین خاطر افرادی که نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند انجام لمینت برای آن ها توصیه نمی شود هم چنین افرادی که ابتلا به عفونت لثه ای هستند ، دندان هایشان به شدن پوسیده شده است ، دچار خرابی بیش از حد دندان هستند ، و دندان های آن ها بیش از حد کوتاه است و یا مینای دندان آن ها از بین رفته است لمینت دندان به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود .

معایب لمینت دندان چیست؟

دکتر نظری در ادامه گفت: در صورتی که لامینیت دندان به درستی انجام شود هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد. اما در صورت انجام غیراصولی این فرایند، ممکن است مشکلاتی از قبیل بدبویی دهان و التهاب لثه ایجاد شود.

ارتودنسی کنم یا لمینت؟ (کامپوزیت بهتر است یا ارتودنسی)

این سوالی است که برای خیلی از مراجعین از دکتر نظری مطرح است. جواب این سوال را حتما باید در مشورت با دندانپزشک خود بیابید. اما لامینیت این مزیت را دارد که برای کسانی که انجام ارتودنسی برای آنها غیر قابل انجام است، میتواند برای رفع کجی احتمالی دندانها مورد استفاده قرار گیرد.

شرایط لامینت دندان چیست؟ لمینت دندان برای چه کسانی توصیه می شود؟

بسته به شرایط دندانهای شما دندانپزشک شما شرایط لازم برای لامینیت دندانهای شما را مشخص خواهد کرد. اما در حالت کلی لامینیت دندان برای اکثر دندانها قابل انجام است.

هزینه لامینیت دندان های جلو چقدر است؟

دکتر نظری خاطر نشان کرد: قیمت لامینت دندان جلو بسته به اینکه از لمینیت سرامیکی یا کامپوزیتی استفاده شود متفاوت خواهد بود. همچنین قیمت لامینت هر دندان بسته به ترمیم های مورد استفاده در آن دندان متفاوت خواهد بود.