دکتر نظری: پرسش و پاسخ درباره ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان دکتر نظری

یکی از بهترین راهکارها برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده از ایمپلنت دندان است که علاوه بر ماندگاری بالا باعث زیبایی نیز می شود، در این مقاله دکتر نظری به پرسش های شما درباره ایمپلنت دندان پاسخ می دهد.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت معمولا دارای جنس تیتانیوم است که از یک پیچ ساده تشکیل شده است و بهترین راه حل برای دندان از دست رفته است ، دکتر نظری دندانپزشک زیبایی بدنه ایمپلنت را داخل استخوان فک قرار می دهد ، و با استفاده از روکش ظاهر آن را حفظ می نماید و شخص می تواند برای سالیان سال از ایمپلنت به جای دندان از دست رفته استفاده نماید .

اگر فردی دندان های بد شکلی داشته باشد کاندید مناسبی برای ایمپلنت است؟

اغلب افراد می توانند از ایمپلنت استفاده کنند.برای ایمپلنت محدودیت سنی خاصی نیز وجود ندارد. ایمپلنت برای افرادی که چند دندان خود را از دست داده اند، بهترین درمان و روش می باشد. همچنین برای جواب دقیق به این سوال افراد می توانند با یک دندان پزشک خوب مشاوره کنند.

ماندگاری ایمپلنت دندان چقدر است؟

خوشبختانه امروزه ایمپلنت های دندان ماندگاری بالایی دارند ، معمولا ایمپلنت دندان دارای ماندگاری بالایی است و طبق آماری که منتشر شده است دارای ماندگاری بالایی 30 الی 35 سال است ، عوامل مختلفی در ماندگاری ایمپلنت دندان تاثیر دارند یکی از این عوامل که درماندگاری دندان تاثیر دارند رعایت بهداشت دهان و دندان است .

آیا کاشت ایمپلنت همراه با درد است؟

برای کاشت ایمپلنت پزشکان از بی حسی موضعی استفاده می کنند، در نتیجه عمل کاشت بی درد خواهد بود.لذا نگرانی از بابت درد وجود نخواهد داشت.

آیا ممکن است بدن ایمپلنت را پس بزند؟

اگر دقیق بگوییم، بدن نمی‌تواند ایمپلنت را پس بزند، چون ایمپلنت هیچ سلول زنده یا ماده کدگذاری شده ژنتیکی ندارد. تیتانیومی که در ساخت ایمپلنت به کار برده می‌شود، کاملاً زیست سازگار است و به ندرت باعث بروز حساسیت می‌شود. اما اگر بیمار بهداشت دهان و دندان را رعایت نکند یا نیروهای جویدن زود به ایمپلنت وارد شود، احتمال دارد که ایمپلنت به استخوان فک جوش نخورد. خوشبختانه این مشکل نیز به ندرت پیش می‌آید. کاشت دندان در بیش از 95 % موارد موفقیت‌آمیز است.

از کجا بدانم کلینیک دندانپزشکی دکتر نظری بهترین است؟

گذاشتن ایمپلنت دندان یک تصمیم بزرگ است و نیازمند تحقیقات است و باید مطمئن باشید بهترین کیفیت با قیمت مناسب را دریافت می‌کنید و کلینیک دکتر نظری از این نظر معروف است. ما فقط ایمپلنت‌های باکیفیت استفاده می‌کنیم و ما معتقدیم که خدمت ما به بیماران باعث شده که آن‌ها کلینیک ما را انتخاب کنند.

بعد از کاشت ایمپلنت،در هنگام لبخند و صحبت دندان ایمپلنت شده مشخص خواهد بود؟

برای تعیین شکل ، اندازه و رنگ ایمپلنت شما و پزشک باهم تصمیم می گیرید. ایمپلنت مانند دندان های واقعی شما می شود، به فک وصل شده و با استخوان فک یکی می شود.شما می توانید مانند یک دندان واقعی با آن برخورد کنید، غذا بخورید، بخندید، نخ دندان بکشید و مسواک بزنید.

مزایای ایملپنت نسبت به دندان مصنوعی

دکتر نظری گفت: کاشت دندان روش پرطرفداری برای محکم کردن یا جایگزینی دندان مصنوعی و غلبه بر مشکلاتی مانند ناراحتی و حساسیت لثه‌ها، کاهش عملکرد دندان‌ها و انقباض استخوان‌های فک و صورت است.

مزایای کاشت دندان عبارت است از:

– خلق لبخندی طبیعی

– عملکرد طبیعی و راحتی بیمار

– دندان‌های محکم‌تری که برخلاف دندان مصنوعی از جا درنمی‌آید.

– راهکاری دائمی برای جایگزینی دندان‌های غائب

– کاهش اختلال‌های گفتاری

– بازیابی و حفظ شکل عادی دهان، فک و صورت