کاشت مو و ابرو

کاشت مو و ابرو

تعداد مقالات : 0 مقاله

کاشت مو و ابرو

عمل جراحی کاشت ابرو برای افرادی که به هر دلیل دچار ریزش یا کم پشتی موی ابرو شده اند مناسب است. با این روش به صورت دائمی صاحب ابروهایی زیبا خواهید شد. در این بخش به رایج ترین سوالات متقاضیان برای این عمل جراحی پاسخ داده شده است با ما همراه باشید.

چه افرادی گزینه مناسب برای پیوند ابرو هستند؟

افرادی که بخشی از ابرویشان به‌ صورت کامل دچار ریزش شده و به‌مدت یک سال رویش مجددی نداشته است. مثلا در افرادی که  بخاطر بیماری‌های پوستی و یا خالکوبی باریزش دائمی ابرو مواجه می شوند.
کسانی که خط شکستگی در ابروهایشان وجود داشته باشد.
وقتی موهای ابرو کلا کم‌پشت هستند. بهتر است بدانید در اکثر موارد از موهای سر برای کاشت استفاده می‌شود که رویش دائمی دارند و احتیاج به تغییرو مرتب شدن دارد. پیوند ابرو بسیار ویژه است و نیاز به تطبیق جراحی با فیزیولوژی مو و رویش موهای ابرو در مناطق مختلف دارد, به همین خاطر در اکثر موارد پیوند غیر صحیح موجب  فرم نامناسب و دائمی میشود..

نحوه پیوند ابرو

ناحیه کاشت ابرو برای جراحی آماده سازی می‌شود و برش‌های خیلی ریزی در ناحیه ابرو ایجاد می شود. برش‌های کوچک گیره سفتی را برای پیوندها تکی مو که از قبل برداشته شده‌اند ایجاد میکند.برای اینکه نتیجه مطلوب بدست بیاید, فرم طبیعی در جهت رشد و پراکندگی ابرو حائز اهمیت است. رشد موهای کاشته شده در ابرو با الگوی موی سر هماهنگ می شود. موهای کاشت شده ابرو  به صورت دائمی رشد میکنند  و بیشتر از موهای عادی ابرو احتیاج به اصلاح دارند. بیماران احتمال دارد بین سیصد تا هزار پیوند فولیکولی مو برای هر ابرو احتیاج پیدا کنند. تعداد مو می تواند طبق جنسیت و نژاد و ژنتیک متقاضی و ویژگی های چهره وی متفاوت باشد.


سوالات رایج درمورد کاشت ابرو

چه افرادی برای جراحی پیوند ابرو کیس های  مناسبی هستند؟

عمل جراحی پیوند ابرو را برای هر فردی که ابروهایش به خاطر دستکاری زیاد، زخم و یا مشکلات تیروئیدی کم‌پشت و نازک شده است پیشنهاد می‌کنند.

این عمل جراحی به چه صورت انجام می شود؟

در این روش، هر یک از ابروها به صورت مجزا طراحی می‌گردند تا با خصوصیات و حالت خاص صورت بیمار همخوانی داشته باشند، و البته با درنظرگرفتن تمایلات شخصی متقاضی. جراح پیوند ابرو ضخامت ،فرم قوس، اندازه ابرو و فاصله میان آن‌ها را هم در نظر میگیرد.

جراح با کمک روش پیوند واحد فولیکولار (FUT) یا جداسازی واحد فولیکولار (FUE)، گرافت‌های مورد نظر را از ناحیه پشت سر یا از دیگر قسمت‌های بدن جدا میکند. بعد برش‌های ریزی روی ناحیه‌ی کم پشت یا بی مو ایجاد می‌شود و جراح گرافت‌های مورد نظر را در آن برش‌ها جای میدهد.

در حین عمل جراحی، متقاضی می‌تواند از ایتدا تا انتها بیدار و به هوش باشد. با این وجود احتمال دارد پیش از انجام جراحی یک داروی تسکین دهنده به وی داده شود. دیگر احتیاجی به تزریق داخل وریدی (IV) نباشد..

فرم ابرو قبل از جراحی به چه صورت مشخص می‌شود؟

بیشتر بیماران تصویری از چهره‌ی فردی که می‌خواهند مانند آنها ابرویشان فرم داشته باشد با خود در مطب پزشک به همراه می آورند. یا تصاویری از دوران جوانی‌ خود به پزشک ارائه می‌دهند تا فرم قبلی ابروها را نشان دهند.همچنین با دقت به هر چه که متقاضی در اختیار پزشک قرار می‌دهد، جراح فرم مدل دلخواه بیمار و فرم ابرو با ویژگی‌های چهره بیمار را مطمئنا در نظر می‌گیرد. در زمان جراحی، شکل ابروها در محل خود روی چهره بیمار کشیده می‌شود و بیمار مشخص میکند که آیا آن فرم را می پسندد یا خیر.

دوران نقاهت پس از جراحی پیوند ابرو چه مدت زمانی به طول می‌ انجامد؟

این نوع جراحی دوران نقاهت زیادی ندارد، ولی شما باید به میزان کافی استراحت کنید تا التهاب و ورم پس از  عمل از میان  برود. احتمال دارد 1 یا 2 روز طول بکشد، و حتی احتمال دارد  خراش‌هایی روی قسمت جراحی شده باشید. خارش و  سوزش خفیف هم می تواند مشاهده شود،ولی کاملا موقتی است و به آسانی با لوسیون موضعی رفع میگردد.

آیا در نواحی که مو  برای پیوندجدا می شود کچلی ایجاد می شود؟

نه، جراح هر تار مو را در زمان جداسازی به حالتی برمیگزیند که در افزایش موها و فرم آن در قسمت اهداکننده تغییری ایجاد نشود. همچنین، در روش FUT ، جراح ناحیه برداشت و کاشت تارهای مو را به حالتی طراحی و گزینش می‌کند که هیچ گونه اسکار یا زخمی بر جا نماند.

جراحی پیوند ابرو توسط چه کسی انجام می شود؟

این عمل جراحی توسط جراح پیوند موی صورت میگیرد.. بسیار حائز اهمیت است که در گزینش جراح دقت کنید بخاطر این که هر پزشک و جراحی در طراحی و کاشت ابرو تبحر و تجربه‌ی مورد نیاز برای این عمل جراحی را ندارد.


جراحی کاشت ابرو چه مدت طول خواهد کشید؟

این عمل جراحی بین چهار الی پنج ساعت وبرخی مواقع  در برخی کلینیک‌ها تا شش ساعت طول می کشد. نیمی از همه این مدت زمان برای برداشتن گرافت‌های مو صرف می شود و نیمی از آن برای کاشت آن‌ها زمان میبرد.

آیا عمل جراحی کاشت ابرو با درد همراه است؟

این روش جراحی هیچ دردی ندارد چون که جراح از داروی بی‌حسی استفاده می‌کند. اما زمانی که اثر دارو کاهش می یابد احتمال احساس سوزش خفیفی به همراه دارد ولی این سوزش هم با خوردن دارو قابل کنترل است.

برای جراحی پیوند ابرو چه مقدار گرافت لازم است؟

برای پنهان شدن زخم‌ها، احتمال دارد چیزی حدود 12 گرافت یا بیشتر برای کاشت در میان موهای ابرو یا پر شدن آن احتیاج باشد. برای فرم دهی به ابرو، می‌تواند حدود پنجاه تا دویست و پنجاه گرافت برای هر ابرو احتیاج باشد. مقدار گرافت‌ها بستگی به حجم لازم، تراکم و فرم ابروها متغییر خواهد بود.

هرگونه کپی برداری با ذکر نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز است.