معمولا درصد مصرف سیگار در مردان نسبت به زن ها بیشتر می باشد اما این موضوع امروزه با اندکی تفاوت روبه رو شده است. امروزه خانم ها هم به دلایل مختلف که در اکثر موارد دلایل روحی و روانی نیز این میان نقش دارند به کشیدن سیگار روی می آورند و همواره به شدت به مصرف آن علاقه نشان می دهند. از نظر آنها با کشیدن سیگار حس شادابی و رفع خستگی را تجربه می کنند که در حقیقت چنین نیست. نیکوتین موجود در سیگار می تواند رفته رفته بر بدن و بخصوص ریه های آنها تأثیر بگذارد و در نتیجه با کاهش توان تنفسی و مشکلات دیگر همراه شوند.

خطرات مصرف سیگار در زنان
از طرفی تحقیقات نشان می دهد که زنان سیگاری سال ها پس از مصرف سیگار بر اساس افزایش تعداد نخ های سیگار به بیماری های عروقی نیز مبتلا خواهند شد. افرادی که چاق هستند و همزمان از سیگار کشیدن هم دست نمی کشند به بیماری های قلبی و گرفتگی عروقی مبتلا می شوند. سکته های قلبی یکی از شایع ترین و همچنین یکی از بدترین عواقب پس از مصرف سیگار می باشد. در صورتی که در افراد درجه یک خانواده ی شما بیماری هایی نظیر بیماری های قلبی وجود داشته باشد ( بخصوص در سن پایین) احتمال هر نوع خطری در شما افزایش خواهد یافت.

خطرات مصرف سیگار در زنان
به دلیل اهمیت مضرات مصرف سیگار بارها در خصوص این نتایج توضیحاتی ارائه شده است و تقریبا همه ی ما از خطرات مصرف سیگار آگاهی داریم اما این موضوع در زنان به صورت اختصاصی عمل می کند و برخی از سیستم های موجود در بدن آنها را تحت کنترل خود قرار می دهد و به آنها آسیب می رساند.
در صورتی که خانمی از سیگار استفاده می کند و به دلایل مختلف نیاز به عمل جراحی داشته باشد احتمال خطرات پس از این اعمال همانند عفونت ها و … افزایش می یابد. علاوه بر آن گاها مشاهده می شود که بیماری های مربوط به لثه مثل تورم و خونریزی و حتی عفونت در این دسته از خانم ها بیشتر از خانم هایی است که از سیگار استفاده نمی کنند.

خطرات مصرف سیگار در زنان
در صورتی که در سنین باروری قرار داشته باشید سیگار کشیدن می تواند بر روی نظم عادت ماهیانه و میزان خونریزی شما تأثیر بگذارد. بعضی از خانم های سیگاری زودتر از زمان معمول یائسه می شوند و به بیماری های استخوانی با شدت بیشتری مبتلا خواهند شد. سیگار و نیکوتین موجود در آن در گردش خون مؤثر بوده و می تواند بیماری هایی نظیر آب مروارید را افزایش دهد.