پرفسور اردشیر قوام زاده

پروفسور اردشیر قوام زاده بیان کرد که ایران یکی از بهترین کشورهای دنیا در زمینه پیوند سلول های بنیادی می باشد. در سطح کشور، 17 مرکز در این زمینه فعالیت دارند که یکی از آن ها در استان کرمانشاه قرار دارد. در این مقاله از دکتر سلام در خصوص پیوند سلول های بنیادی در ایران اطلاعاتی را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

رئیس مرکز تحقیقات هماتولوژی و انکولوژی و پیوند سلول‌های بنیادی با بیان اینکه 28 سال از شروع فعالیت در بخش سلول های بنیادی در کشور می گذرد، گفت: امروز ایران به جایگاه ممتازی در میان کشورهای دنیا در این بخش رسیده است.

پرفسور اردشیر قوام زاده روز چهارشنبه در حاشیه سومین کنگره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در ارولوژی و نفرولوژی در سرسرای اجتماعات بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه افزود: موضوع سلول های بنیادی از سال 69 در کشور شروع شده و از آن سال تاکنون با روند خوبی که طی شده به جایگاه ممتازی دست یافته ایم.
وی با بیان اینکه موضوع سلول های بنیادی در تهران آغاز به کار کرد، گفت: اکنون 17 مرکز در سطح کشور در این حوزه فعالیت دارد که یکی از این مراکز در استان کرمانشاه فعالیت دارد.
او تقویت مراکز استان ها و تمرکززدایی از مرکز در این راستا را یکی از نیازهای اصلی دانست و افزود: اکنون در سطح مراکز کشور حدود یک هزار مورد پیوند استخوان در طول سال انجام می شود.
وی یادآوری کرد که در توسعه مراکز در کشور باید سنجیده و با برنامه عمل کرد و براساس نیاز هر استان و تعداد بیماران هر منطقه اقدام به راه اندازی مراکز کرد.
به گفته او، هر مرکز باید حداقل 10 تخت برای ارائه خدمات به بیماران داشته باشد و از سوی دیگر نباید این اقدام ها و فعالیت ها به صورت تجارتی در بیاید.
وی تاکید کرد که فعالیت در حوزه سلول های بنیادی باید در مراکز دانشگاهی و زیرنظارت وزارت بهداشت و دانشگاه ها انجام شود تا از آسیب رسیدن به مردم جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه یک مرکز در استان کرمانشاه فعال است و اقدام ها و فعالیت های خوبی در این مرکز انجام می شود خواستار افزایش سطح همکاری و هم افزایی این مرکز با مراکز تحقیقاتی استان شد.
کنگره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در ارولوژی و نفرولوژی با حضور اساتید دانشگاه های علوم پزشکی 10 استان کشور تا سوم اسفند ادامه دارد.

منبع: ایرنا