یک سری از باورهای نادرست به صورت ناخواسته در افراد وجود دارد که می تواند بر روی سلامت آنها مؤثر واقع شود. در ادامه به برخی از مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

باورهای نادرست و تأثیر بر روی سلامت بدن
آدامس

یکی از باورهای نادرست که می توان به آن اشاره کرد در ارتباط با مصرف آدامس می باشد. در حقیقت برخی از افراد ادعا دارند که با مصرف آدامس و قورت دادن آن این ماده در بدن شما باقی می ماند و حتی به روده های شما می چسبد. در واقع آدامس شاید بتواند با حالت کمی سفت تر از غذاهای معمولی همراه باشد اما چنین تصوری که این ماده ی خوشمزه برای سال ها در بدن باقی می ماند کاملا نادرست است. آدامس هم پس از مدتی تجزیه خواهد شد.

غذای تند

غذاهای تند نخورید زیرا این غذاها سوزش معده و همچنین زخم های متفاوتی را ایجاد می کند. در واقع چنین تصوری کاملا اشتباه است. هیچ گاه یک غذای تند نمی تواند زخمی را در معده شما ایجاد کند. البته برخی از افراد وجود دارند که نسبت به مصرف مواد تند حساسیت نشان می دهند. یکی از شایع ترین علائم مربوط به آن در ارتباط با سوزش سر دل خواهد بود. علت اصلی در زخم های معده که امروزه با درصد بالایی در افراد به وقوع می پیوندد شامل باکتری فعال یعنی هلیکوباکتر می باشد. سعی کنید تا در مصرف آب و مواد غذایی خود دقت داشته باشید تا از شر این باکتری خطرناک در امان بمانید.

باورهای نادرست و تأثیر بر روی سلامت بدن
لبنیات

یکی از مهم ترین باورهای نادرست در ارتباط با حبوبات می باشد. بسیاری از افراد اذعان دارند که شما پس از مصرف لوبیا و انواع حبوبات به شدیدترین نفخ دچار می شوید در حالی که اینگونه نیست. یکی از مهم ترین مواد غذایی که می تواند نفخ شدیدی را به همراه داشته باشد مصرف مواد لبنی همانند شیر خواهد بود. برخی از افراد توانایی هضم شیر را ندارند و در نتیجه به عوارض آن مثل نفخ شدید مواجه خواهند شد. سعی کنید تا در صورت مصرف مواد لبنی نوع بدون حساسیت آن را مصرف نمایید.

باورهای نادرست و تأثیر بر روی سلامت بدن
یبوست

افزایش سن و مصرف انواع مختلفی از داروها می تواند بر روی سیستم گوارشی شما تأثیر منفی بگذارد. داروها همواره تأثیر درمانی و عارضه ی جانبی زیادی دارند. یبوست یکی از شایع ترین عوارض پس از مصرف داروها می باشد. این باور که بالارفتن سن می تواند دلیلی بر یبوست باشد یک باور کاملا اشتباه خواهد بود. پس سعی کنید تا با مصرف سبزیجات و فیبرها از ابتلا به این مشکل گوارشی جلوگیری نمایید.